- 05.10.2017
- 4.3 Reitingas
- 6044 Peržiūrų
- Komentarai
Vienos šešerių metukų mergaitės iš Birmingamo tėvai nenustatytą savo dukrelės smegenų ligą gydo kanapių aliejumi.
Jayla Agbonlahor, „Aston Villa“ futbolininko Gabby Agbonlahoro dukterėčia, į ligoninę pirmą kartą pateko vos po kelių dienų nuo gimimo, kai jos tėvai pastebėjo, kad ji liovėsi kvėpavusi, rašo independent.co.uk.
Iš pradžių gydytojai įtarė epilepsiją, tačiau po penkių mėnesių, praleistų ligoninėje, jie nustatė, kad problema glūdi kūdikio smegenyse, praneša laikraštis „Sunday Mercury“.
Dėl neaiškios ligos mergaitę nuolat kankino priepuoliai, kurie kas tris ar keturias savaites priversdavo ją gultis į ligoninę.
Dar visai neseniai Jayla nesugebėjo pati vaikščioti, kalbėti, valgyti ar gerti – mergaitė buvo maitinama per vamzdelį skrandyje.
Kūdikystėje jai taip pat stodavo širdis.
„Regėdama ją tokią bejėgę, viduje palūžau“, – mergaitės motina Louise Bostock rašė aukojimo svetainėje „Go Fund Me“, kur Jaylos šeimai, gyvenančiai Birmingamo Erdingtono rajone, iki šiol pavyko surinkti 5526 svarus.
Maža to, paaiškėjo, kad Jaylos organizmas nepriima tradicinių vaistų, ir gydytojai jos tėvus įspėjo, kad mažylė veikiausiai ilgai negyvens.
Išgirdusi apie kanapių aliejaus naudą, 33 metų L. Bostock paslapčia pradėjo juo gydyti savo dukrą – tai ji daro nuo tada, kai mergaitei suėjo ketveri.
Nors toks gydymo metodas sukėlė nerimą gydytojams, Jayla jau po kelių savaičių pasijuto geriau: sumažėjo priepuolių, ji pradėjo normaliai valgyti ir šypsotis.
Nepaisant teigiamo poveikio, L. Bostock turėjo aiškintis policijai, kodėl neteisėtai duoda savo dukrai B klasės kvaišalų.
Tačiau 2015 metais L. Bostock buvo leista legaliai naudoti kanapių aliejų, kurį moteris siunčiasi dideliais kiekiais iš Olandijos, nes Didžiojoje Britanijoje jo neįmanoma įsigyti. Vienas buteliukas tokio aliejaus kainuoja 80 svarų.
L. Bostock džiaugiasi gydymo kanapių aliejumi rezultatais ir tvirtina, kad jos dukrelės gyvenimas dabar yra kur kas laimingesnis: ją kankina mažiau priepuolių, ji pati valgo ir šypsosi.
Moteris tikisi, kad Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba atkreips dėmesį į jos dukters atvejį ir leis naudoti kanapes gydymo tikslais.
Nepaisant to, kad kanapių aliejus suteikė Jaylos tėvams vilties spindulėlį, mergaitės liga lieka nežinoma. Anot šeimos paskyros socialiniame tinkle „Twitter“, šešiametei neseniai buvo atlikta viena operacija.
Jayla is having an operation today can you all please keep her in your prayers today ❤️ pic.twitter.com/qfxQQzg6aR
— Jayla's Wish (@jaylaswish) September 18, 2017
Kanapės gali būti kelių rūšių: maistinės, pluoštinės ir medicininės.
DELFI rašė, kad Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus Felikso Jankevičiaus teigimu, kanabinoidiniai preparatai žmogų veikia per burną, įkvepiant, įvedant į tiesiąją žarną žvakučių pavidalu ir per odą – pavyzdžiui, klijuojant specialius pleistrus. Viena iš formų – ir aliejus.
Onkologas Feliksas Jankevičius DELFI sakė, kad dėl to, kad kanabinoidiniai vaistai Lietuvoje draudžiami, medikai negali užsiimti ir pastarųjų medžiagų tyrimais.
„Deja, mes Lietuvoje esame toli nuo viso to. Reikia siekti, kad Lietuvoje kanabinoidiniai vaistai būtų legalizuoti ir vartojami su gydytojo priežiūra. Tinkamais atvejais tie vaistai turi būti skiriami“, – savo pozicija dalijosi Feliksas Jankevičius.
„Europos vaistų agentūra pripažįsta medicinines kanapes kaip vaistus. 2016 metais ji publikavo sėkmingą eksperimentinę studiją gydant smegenų vėžį (gliomą). Gydymui naudoti kanapių pagrindo vaistai. Glioma Europoje serga apie 134 tūkst. žmonių, tradiciniai gydymo metodai – chemoterapija, švitinimas arba ypatingai pavojinga operacija“, - yra sakęs Seimo narys Mykolas Majauskas.
Pasak jo, pastebėta, kad vartojant medicinines kanapes, pacientų smegenų augliai ne tik nustoja augti dėl medicininės kanapės pagalba blokuojamo proteino, bet ir išprovokuoja vėžinėse ląstelėse medžiagos vadinamos sphingolipidu augimą, dėka ko esamo auglio ląstelės numiršta.
„Rezultatai rodo, kad iki tol buvęs mirtinas vėžys su itin sunkiais ir pavojingais gydymo būdais gali būti įveiktas naudojant medicininės kanapės aliejų. Šiuos tyrimus finansuoja ir remia Europos komisija“, – pasakojo M. Majauskas.
Seimo nario Mykolo Majausko idėja Lietuvoje įteisinti medicinines kanapes paragino savo patirtimi pasidalinti tokiu būdu besigydančius onkologinius ligonius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau