Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (1.9K) Komentarų: (0) (25.06.2017 - 20:21)

Kodėl melanoma vadinama pačia negailestingiausia vėžio rūšimi?

Iš 100 tūkstančių žmonių 6-8 kasmet suserga melanoma. Beje, susirgusių kiekvienais metais pastebimai daugėja. Pastebėta, jog šia vėžio forma suserga vis jaunesni žmonės, o kai kuriems jų sergantiems melanoma tėra vos 13-14 metų.

Melanoma - viena odos vėžio rūšių, tačiau ypač agresyvi ir sparčiai besivystanti vėžio forma. Pirmosios stadijos melanomą, kurią galima išgydyti 90 proc., ir antrosios stadijos melanomą, kurią pavyksta išgydyti vos 30 proc., skiria tik 1-2 metai. Pasak medikų, melanoma - viena klastingiausių ir negailestingiausių vėžio formų. Auglys užauga viršutiniajame odos sluoksnyje, o vėliau nepastebimai paplinta įaugdamas į vidų. Melanomos ląstelės silpnai susijusios tarpusavyje, todėl jos lengvai atplyšta nuo pagrindinio auglio ir kraujotakos bei
limfos sistema išnešiojamos po organus, sudarydamos metastazes limfmazgiuose, plaučiuose, kepenyse, galvos smegenyse ir net širdyje.

A B C D E

Apgamų patikrinimo technologija turi tikslų algoritmą, kuris remiasi... lotynų abėcėle.

A (Assymetry). A - asimetrija, jei apgamas - nevienodas savo forma; t.y. viena jo pusė pastebimai skiriasi nuo kitos. Pavyzdžiui, pakilusi virš odos ar yra kitos spalvos.
B (Boeder). B - apgamų šonai. Verta apžiūrėti apgamų šonus. Melanoma skiriasi netaisyklingos formos, užaštrintais ir neryškiais kraštais.

C (Colos). C - spalva. Piktybiniai apgamai būna daugiaspalviai arba juose spalva netolygiai pasiskirsčiusi.

D (Diametr). D - skersmuo. Ypač kruopščiai reikia ištirti didesnius nei 6 cm skersmens apgamus.

E (Evolving). E - vystymasis. Jei apgamas sparčiai didėja, būtina kreiptis į dermatologus.

Kodėl melanoma vadinama pačia negailestingiausia vėžio rūšimi?

Pasižiūrėkite į veidrodį

Save apžiūrėti nėra taip ir sudėtinga. Tereikia nuogam(-ai) atsistoti prieš veidrodį. Tokiai procedūrai reikalingas veidrodis, kuriame save matytumėte visu ūgiu. Būtina atminti, kad apgamai - gana normalus reiškinys, tačiau, jei apgamų pernelyg daug - verta sunerimti. Pasak specialistų, profilaktiškai į dermatologus reikia kreiptis tada, kai ant kūno yra 50 ir daugiau apgamų.

• Apžiūrėti save, ieškant apgamų, reikia ypač kruopščiai. Apžiūrėkite veidą, kaklą, ausis, išorinę ir vidinę rankų puses, pažastis, krūtinę, šonus ir kt. Ypač kruopščiai reikia apžiūrėti ir vietas, kuriose apgamų, atrodytų, turėtų ir nebūti: kojų pėdas, rankų sulenkimų vietas, tarpupirščius. Patariama apžiūrėti ir galvos odą. Jei tokias vietas patiems apžiūrėti gana sunku, paprašykite tai padalyti ko nors iš artimųjų.

• Jei apžiūrėdami kūną pastebėsite nerimą sukeliančius apgamus, kiekvieną jų pamatuokite ir su šiais duomenimis supažindinkite gydytoją.

• Jei ant kūno yra daugiau nei 5 atipiški apgamai, pavojus susirgti melanoma padidėja 10 kartų.

Padėti gali tik specialistai

• Jei abejojate, kokie yra apgamai, kreipkitės į dermatologą, kuris išsklaidys abejones ar nukreips į onkologinę ligoninę.

• Jei įtartinas apgamas - melanoma, jį būtina pašalinti. Pašalinti reikia ir gėrybinius auglius, kurie gali peraugti į piktybinius.

• Neretai žmonės apgamus šalina grožio salonuose, tačiau verta atminti, kad juose dirba ne gydytojai, todėl už pasekmes jie neatsako. Dažnai melanomą reikia pašalinti ne lazeriu, o chirurginės operacijos metu. Nors lazeriniu apgamų šalinimo būdas pastaruoju metu yra ypač populiarus, tačiau jis neapsaugo nuo metastazių plitimo.

• Nepatariama abejotinų apgamų šalinti bet kuriais būdais, nes tokiais atvejais net ir gėrybiniai augliai gali gana greitai peraugti į piktybinius.

• Pašalinus melanomą, vėl būtinai kruopščiai pasitikrinkite sveikatą.

Geriausiai, jei pašalinus melanomą, Jus gydytojas stebėtų bent vienerius metus ar net ilgiau, nes melanomos yra ypač pavojingos savo metastazėmis.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

reklama
ŽYMĖS: Vėžys, odos vėžys, melanoma, ODA, Onkologija, sveikatos patarimai, apgamas

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Nemokami skelbimai » Paranormal skelbimai...

Konditeriniai gaminiai
Used Cooking Vegetable Oil...

Mes esame augalinio aliejaus gamintojai ir gaminame įvairių rūšių rafinuotą augalinį aliejų ...

Konditeriniai gaminiai
Rafinuotas cukrinių runkelių cukrus ICUMSA 45...

Mes runkelių cukraus gamintojai, tai yra kristalai ir kubiniai. Mes turime rafinuotą baltąjį...//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Soda ir medus naujas bandymas prieš vėžį...

Tiesa, vėžio ląstelės veši cukruje, bet šis derinys veikia, kaip "Trojos arklys". Šiame mišinyje cukrus tarnauja ta...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Citrinų vanduo: klaidą, kurią daro milijonai žmonių kas...

Mes visi žinome apie citrinos naudą sveikatai. Daugelis iš mūsų pradėjo vartoti citriną su vandeniu ryte ant tuščio skrandžio. Š...
Ligos, mutacijos
Vatikanas pradės gydymą homoseksualams kunigams...

Trento mieste esančiame Venturini vienuolyne esą atsiduria vaikus tvirkinę, nuo narkotikų ar alkoholio priklausomi kunigai ir vy...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Receptas: nuo užsikimšusių arterijų, riebalų kraujyje, ...

Daugybė sprendimų nuo tam tikrų sveikatos problemų, galima aptikti Vokietijos kultūroje. Štai receptas, kuris tinkamas nuo da...


Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (beržo, dirvinio)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (rugiagėlių, beržo, petražolių)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, rugiagėlių, šventagaršvė...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, dirvinio)...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (gyvatžolės, kraujalan...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžo...
00:45:08

Tarptautinis simpo... 1

00:56:07

Tiesa apie vėžį. F... 1

01:51:46

Tiesa apie vėžį. F... 0