Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Birželio » 25

Kodėl melanoma vadinama pačia negailestingiausia vėžio rūšimi?

Iš 100 tūkstančių žmonių 6-8 kasmet suserga melanoma. Beje, susirgusių kiekvienais metais pastebimai daugėja. Pastebėta, jog šia vėžio forma suserga vis jaunesni žmonės, o kai kuriems jų sergantiems melanoma tėra vos 13-14 metų.

Melanoma - viena odos vėžio rūšių, tačiau ypač agresyvi ir sparčiai besivystanti vėžio forma. Pirmosios stadijos melanomą, kurią galima išgydyti 90 proc., ir antrosios stadijos melanomą, kurią pavyksta išgydyti vos 30 proc., skiria tik 1-2 metai. Pasak medikų, melanoma - viena klastingiausių ir negailestingiausių vėžio formų. Auglys užauga viršutiniajame odos sluoksnyje, o vėliau nepastebimai paplinta įaugdamas į vidų. Melanomos ląstelės silpnai susijusios tarpusavyje, todėl jos lengvai atplyšta nuo pagrindinio auglio ir kraujotakos bei
limfos sistema išnešiojamos po organus, sudarydamos metastazes limfmazgiuose, plaučiuose, kepenyse, galvos smegenyse ir net širdyje.

A B C D E

Apgamų patikrinimo technologija turi tikslų algoritmą, kuris remiasi... lotynų abėcėle.

A (Assymetry). A - asimetrija, jei apgamas - nevienodas savo forma; t.y. viena jo pusė pastebimai skiriasi nuo kitos. Pavyzdžiui, pakilusi virš odos ar yra kitos spalvos.
B (Boeder). B - apgamų šonai. Verta apžiūrėti apgamų šonus. Melanoma skiriasi netaisyklingos formos, užaštrintais ir neryškiais kraštais.

C (Colos). C - spalva. Piktybiniai apgamai būna daugiaspalviai arba juose spalva netolygiai pasiskirsčiusi.

D (Diametr). D - skersmuo. Ypač kruopščiai reikia ištirti didesnius nei 6 cm skersmens apgamus.

E (Evolving). E - vystymasis. Jei apgamas sparčiai didėja, būtina kreiptis į dermatologus.

Kodėl melanoma vadinama pačia negailestingiausia vėžio rūšimi?

Pasižiūrėkite į veidrodį

Save apžiūrėti nėra taip ir sudėtinga. Tereikia nuogam(-ai) atsistoti prieš veidrodį. Tokiai procedūrai reikalingas veidrodis, kuriame save matytumėte visu ūgiu. Būtina atminti, kad apgamai - gana normalus reiškinys, tačiau, jei apgamų pernelyg daug - verta sunerimti. Pasak specialistų, profilaktiškai į dermatologus reikia kreiptis tada, kai ant kūno yra 50 ir daugiau apgamų.

• Apžiūrėti save, ieškant apgamų, reikia ypač kruopščiai. Apžiūrėkite veidą, kaklą, ausis, išorinę ir vidinę rankų puses, pažastis, krūtinę, šonus ir kt. Ypač kruopščiai reikia apžiūrėti ir vietas, kuriose apgamų, atrodytų, turėtų ir nebūti: kojų pėdas, rankų sulenkimų vietas, tarpupirščius. Patariama apžiūrėti ir galvos odą. Jei tokias vietas patiems apžiūrėti gana sunku, paprašykite tai padalyti ko nors iš artimųjų.

• Jei apžiūrėdami kūną pastebėsite nerimą sukeliančius apgamus, kiekvieną jų pamatuokite ir su šiais duomenimis supažindinkite gydytoją.

• Jei ant kūno yra daugiau nei 5 atipiški apgamai, pavojus susirgti melanoma padidėja 10 kartų.

Padėti gali tik specialistai

• Jei abejojate, kokie yra apgamai, kreipkitės į dermatologą, kuris išsklaidys abejones ar nukreips į onkologinę ligoninę.

• Jei įtartinas apgamas - melanoma, jį būtina pašalinti. Pašalinti reikia ir gėrybinius auglius, kurie gali peraugti į piktybinius.

• Neretai žmonės apgamus šalina grožio salonuose, tačiau verta atminti, kad juose dirba ne gydytojai, todėl už pasekmes jie neatsako. Dažnai melanomą reikia pašalinti ne lazeriu, o chirurginės operacijos metu. Nors lazeriniu apgamų šalinimo būdas pastaruoju metu yra ypač populiarus, tačiau jis neapsaugo nuo metastazių plitimo.

• Nepatariama abejotinų apgamų šalinti bet kuriais būdais, nes tokiais atvejais net ir gėrybiniai augliai gali gana greitai peraugti į piktybinius.

• Pašalinus melanomą, vėl būtinai kruopščiai pasitikrinkite sveikatą.

Geriausiai, jei pašalinus melanomą, Jus gydytojas stebėtų bent vienerius metus ar net ilgiau, nes melanomos yra ypač pavojingos savo metastazėmis.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.01.2020 laikas 21:17 Česnakai: kraujagyslių stiprinimas ir valymas

Viena pagrindinių daugelio lėtinių ligų priežasčių – sutrikusi kraujotaka. Tad laiku atkreipti dėmesį į kraujagyslių būklę yra labai svarbu.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 22:46 Priešuždegiminio tepalo receptas su natūraliu antibiotiku, skirtas traumoms ir įpjovimams

Daugelis žmonių naudoja antibiotikus, pirktus vaistinėse, įbrėžimams, įpjovimas ar bet kokioms kitoms nedidelėms traumoms. Naudojant šiuo preparatus, dažnai gali pasireikšti alerginės reakcijos, raumenų susitraukimai, mėšlungis, klausos praradimas, vaisiaus pažeidimas ir kt. Taip pat atsiranda od...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 18:02 Galimai šie bėrimai ant kūno išduoda vėžį
Dažniausiai ant kūno atsiradę bėrimai yra visiškai nekenksmingi. Įvairios dėmelės gali būti įvairių negalavimų požymis, dažnai atsirandantis dėl alerginės reakcijos į naują odos produktą ar net kaip šalutinis šienligės poveikis. Tačiau retais atvejais išsiskyrimas išbėrimu gali būti kažko daug grėsm...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 16:26 Jei numirtumėte – ar katė ėstų jūsų kūną?

Dažnai sakoma, kad šuo mieliau badautų, nei ėstų mirusio šeimininko kūną, o štai katė tokių įsitikinimų neturi. Istorijų yra buvę įvairių, tačiau viena yra aišku - katės žmogienos neatsisako.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 13:21 Nauji algoritmai bei genų analizė parodė: žmonės gali evoliucionuoti atgal

Gyvūnai gali evoliucionuoti atgal – atgauti protėvių turėtus bruožus. Anksčiau mokslininkai manė, kad tai neįmanoma, tačiau nauji algoritmai bei genų analizė parodė, kad taip nutiko driežams, varlėms ir netgi žmonėms.

...

Skaityti daugiau