Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (2.3K) Komentarų: (0) (25.06.2017 - 20:21)

Kodėl melanoma vadinama pačia negailestingiausia vėžio rūšimi?

Iš 100 tūkstančių žmonių 6-8 kasmet suserga melanoma. Beje, susirgusių kiekvienais metais pastebimai daugėja. Pastebėta, jog šia vėžio forma suserga vis jaunesni žmonės, o kai kuriems jų sergantiems melanoma tėra vos 13-14 metų.

Melanoma - viena odos vėžio rūšių, tačiau ypač agresyvi ir sparčiai besivystanti vėžio forma. Pirmosios stadijos melanomą, kurią galima išgydyti 90 proc., ir antrosios stadijos melanomą, kurią pavyksta išgydyti vos 30 proc., skiria tik 1-2 metai. Pasak medikų, melanoma - viena klastingiausių ir negailestingiausių vėžio formų. Auglys užauga viršutiniajame odos sluoksnyje, o vėliau nepastebimai paplinta įaugdamas į vidų. Melanomos ląstelės silpnai susijusios tarpusavyje, todėl jos lengvai atplyšta nuo pagrindinio auglio ir kraujotakos bei
limfos sistema išnešiojamos po organus, sudarydamos metastazes limfmazgiuose, plaučiuose, kepenyse, galvos smegenyse ir net širdyje.

A B C D E

Apgamų patikrinimo technologija turi tikslų algoritmą, kuris remiasi... lotynų abėcėle.

A (Assymetry). A - asimetrija, jei apgamas - nevienodas savo forma; t.y. viena jo pusė pastebimai skiriasi nuo kitos. Pavyzdžiui, pakilusi virš odos ar yra kitos spalvos.
B (Boeder). B - apgamų šonai. Verta apžiūrėti apgamų šonus. Melanoma skiriasi netaisyklingos formos, užaštrintais ir neryškiais kraštais.

C (Colos). C - spalva. Piktybiniai apgamai būna daugiaspalviai arba juose spalva netolygiai pasiskirsčiusi.

D (Diametr). D - skersmuo. Ypač kruopščiai reikia ištirti didesnius nei 6 cm skersmens apgamus.

E (Evolving). E - vystymasis. Jei apgamas sparčiai didėja, būtina kreiptis į dermatologus.

Kodėl melanoma vadinama pačia negailestingiausia vėžio rūšimi?

Pasižiūrėkite į veidrodį

Save apžiūrėti nėra taip ir sudėtinga. Tereikia nuogam(-ai) atsistoti prieš veidrodį. Tokiai procedūrai reikalingas veidrodis, kuriame save matytumėte visu ūgiu. Būtina atminti, kad apgamai - gana normalus reiškinys, tačiau, jei apgamų pernelyg daug - verta sunerimti. Pasak specialistų, profilaktiškai į dermatologus reikia kreiptis tada, kai ant kūno yra 50 ir daugiau apgamų.

• Apžiūrėti save, ieškant apgamų, reikia ypač kruopščiai. Apžiūrėkite veidą, kaklą, ausis, išorinę ir vidinę rankų puses, pažastis, krūtinę, šonus ir kt. Ypač kruopščiai reikia apžiūrėti ir vietas, kuriose apgamų, atrodytų, turėtų ir nebūti: kojų pėdas, rankų sulenkimų vietas, tarpupirščius. Patariama apžiūrėti ir galvos odą. Jei tokias vietas patiems apžiūrėti gana sunku, paprašykite tai padalyti ko nors iš artimųjų.

• Jei apžiūrėdami kūną pastebėsite nerimą sukeliančius apgamus, kiekvieną jų pamatuokite ir su šiais duomenimis supažindinkite gydytoją.

• Jei ant kūno yra daugiau nei 5 atipiški apgamai, pavojus susirgti melanoma padidėja 10 kartų.

Padėti gali tik specialistai

• Jei abejojate, kokie yra apgamai, kreipkitės į dermatologą, kuris išsklaidys abejones ar nukreips į onkologinę ligoninę.

• Jei įtartinas apgamas - melanoma, jį būtina pašalinti. Pašalinti reikia ir gėrybinius auglius, kurie gali peraugti į piktybinius.

• Neretai žmonės apgamus šalina grožio salonuose, tačiau verta atminti, kad juose dirba ne gydytojai, todėl už pasekmes jie neatsako. Dažnai melanomą reikia pašalinti ne lazeriu, o chirurginės operacijos metu. Nors lazeriniu apgamų šalinimo būdas pastaruoju metu yra ypač populiarus, tačiau jis neapsaugo nuo metastazių plitimo.

• Nepatariama abejotinų apgamų šalinti bet kuriais būdais, nes tokiais atvejais net ir gėrybiniai augliai gali gana greitai peraugti į piktybinius.

• Pašalinus melanomą, vėl būtinai kruopščiai pasitikrinkite sveikatą.

Geriausiai, jei pašalinus melanomą, Jus gydytojas stebėtų bent vienerius metus ar net ilgiau, nes melanomos yra ypač pavojingos savo metastazėmis.

ŽYMĖS: Vėžys, odos vėžys, melanoma, ODA, Onkologija, sveikatos patarimai, apgamas

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Mišinys mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį krauj...

Geriausias būdas sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir padidintą kraujo spaudimą. Šis puikus natūralus mišinys mažina kra...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Spauskite šias vietas ir nugaros skausmas dings akimirk...

Nuolatinė stimuliacija šių trijų taškų, padės jums sumažinti nugaros skausmus ir sąnarių skausmą!

...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Produktai kurie organizmą šarmina ir rūgština...

Rūgščių - šarmų pusiausvyra organizme vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų metabolizmo procese. Šio balanso vaidmuo yra lemiant...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Trys ingredientai moteriai padėjo atsikratyti gimdos fi...

Išklaususios diagnozę «gimdos fibroma», moterys linkusios panikuoti, tariamai, auglys, operacija, vėžys ... Jūs turėtumėte supra...