Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Kosmosas » Peržiūrų: (1.5K) Komentarų: (0) (13.03.2017 - 18:06) Spausdinti

Mokslininkai patvirtino antrosios Žemės egzistavimą

Šveicarų mokslininkai teigia, kad Proksima B - arčiausiai Saulės sistemos esanti egzoplaneta - savo savybėmis ir dydžiu turi būti panaši į Žemę bei joje turi būti vandens atsargų, o tai labai padidina tikimybę, kad šioje planetoje gali egzistuoti gyvybė.

Arčiausiai Saules sistemos esanti planeta panaši į Žemę ir joje yra vandens

Kaip rašo Berno (Šveicarija) universiteto mokslininkas Janas Alibertas žurnale „Astronomy & Astrophysics“ išspausdintame straipsnyje, mokslininkams pavyko atkurti planetų, panašių į Proksima, bei kitų pastaraisiais metais atrastų planetų savybes.

„Mūsų skaičiavimai rodo, kad planetos, kurios skrieja nedideliu atstumu aplink žvaigždes raudonąsias nykštukes, paprastai būna nedidelės. Jų skersmuo siekia nuo 0,5 iki 1,5 Žemės skersmens. Jos savo dydžiu, greičiausiai, yra artimos Žemei", - teigia mokslininkas.

Mokslininkai patvirtino antrosios Žemės egzistavimą

Tokią išvadą Alibertas su savo kolega Viljamu Bencu padarė, analizuodami dviejų nedidelių 2016-ais metais atrastų planetų - TRAPPIST-1 ir Proksima B -potencialias savybes. Tyrinėtojai pasakoja, kad abi planetos skrieja aplink nedideles raudonąsias nykštukes ir, manoma, turi masę ir savybes, panašias į Žemės. Mokslininkams kilo mintis, kad panašių žvaigždžių, kurios sudaro daugumą Paukščių Tako „gyventojų", planetos pasitaiko labai dažnai ir jos, greičiausiai, bus pirmieji pasauliai, kuriuose žmonės ateityje aptiks nežemiškąją gyvybę.

Tas faktas, kad Keplerio teleskopu per pastaruosius dvejus veikimo metus šalia raudonųjų nykštukių nepavyko aptikti stambesnių planetų, mokslininkams pasufleravo mintį, kad šalia tokių žvaigždžių susiformuoja daugiausia į Žemę panašūs dangaus kūnai, kurie gyvybei labiau tinkami, nei panašūs į šaltąjį Neptūną ar milžiniškas dujines planetas.

Mokslininkai sukūrė aplink tipinę raudonąją nykštukę skriejančios planetos kompiuterinį modelį. Skaičiavimai parodė, kad dauguma planetų, užgimstančių prie nedidelių žvaigždžių, iš tiesų turi santykinai nedidelę masę ir savo savybėmis primeną Žemę bei kitas uolėtas planetas. Dar daugiau, Aliberto ir Benco modelis rodo, kad beveik visose tokiose planetose turi būti nemažai vandens - apie 90 % jų masės sudaro tvirtos uolienos, o 10 % - vandenynai.

Gana didelė tikimybė, kad TRAPPIST-1 planeta, nuo mūsų nutolusi vos 40 šviesmečių atstumu, ir Proksima B yra savotiški Žemės „an-trininkai“. Nedidelės planetos netoliese raudonųjų nykštukių yra pačios realiausios vietos, kuriose gali būti gyvybė. Mokslininkai tvirtina, kad šių planetų stebėjimą reikia ne tik tęsti, bet ir žymiai išplėsti.

Priminsime, jog 2016-ųjų metų rugpjūčio mėnesį britų astronomai aptiko arčiausiai Saulės sistemos esančią egzoplanetą, panašią į Žemę ir tinkančią gyvybei.

Žurnale „Nature“ rašoma, kad ši planeta - tai Proksima B, kuri skrieja apie Kentauro Proksimos žvaigždę. Karalienės Marijos universiteto (Londonas) mokslininkų grupė, kuriai vadovauja Giljemas Anglada Eskuda, padarė išvadą, kad kalbama apie artimiausią Žemei planetą, kurioje vienokia ar kitokia forma gali egzistuoti organinė gyvybė.

„Gera naujiena yra tai, kad planeta yra gana arti. Nedidelis atstumas iki planetos - ne tik malonus momentas, bet ir išsipildžiusi astronomų, norinčių tęsti objekto stebėjimą, svajone", - teigia darbo bendraautorius Angsgaras Reinersas.

Jo žodžiais, tai ne tik artimiausia atrasta Žemės tipo planeta, bet, ko gero, artimiausia planeta už Saulės sistemos ribų tarp tų planetų, kurios jau atrastos ar dar bus atrastos. „Kentauro Proksima yra arčiausiai Saulės sistemos esanti žvaigždė, atitinkamai jos planetos irgi yra arčiausiai Saulės sistemos", - paaiškino Anglada Eskuda.

Proksima B yra vos 4,2 šviesmečio atstumu nuo Saulės sistemos arba 266 tūkstančius karto toliau nei atstumas tarp Žemės ir Saulės. Iki šiol buvo laikoma, kad arčiausiai mūsų esančios planetos skrieja aplink raudonąją nykštukę TRAPPIST-1.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

reklama
ŽYMĖS: saulės sistemos, kosmosas, proksima, Planeta

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Nemokami skelbimai » Paranormal skelbimai...

Konditeriniai gaminiai
Used Cooking Vegetable Oil...

Mes esame augalinio aliejaus gamintojai ir gaminame įvairių rūšių rafinuotą augalinį aliejų ...

Konditeriniai gaminiai
Rafinuotas cukrinių runkelių cukrus ICUMSA 45...

Mes runkelių cukraus gamintojai, tai yra kristalai ir kubiniai. Mes turime rafinuotą baltąjį...//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Geriausia priemonė nuo cholesterolio ir aukšto spaudimo...

Vienuoliai jau senai naudoja šį nuostabų efektyvų metodą. Jie mano, kad šis metodas gali būti taikomas nuo įvairių ligų, taip pa...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip paruošti imbierinį vandenį nuo sąnarių, raumenų sk...

Kaip paruošti imbierinį vandenį nuo migrenos, rėmens, sąnarių ir raumenų skausmo! Imbierų ne kartą buvo įrodyta, kad sėkminga...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip išsigydyti 2 tipo cukrinį diabetą be vaistų...

Neįtikėtina! Istorija, kaip žmogus išsigydė 2 tipo diabetą, be vaistų, gerdamas kiekvieną dieną šį mišinį. Viskas prasidėjo n...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Atsisveikinimas su sąnarių, kojų, stuburo skausmais šių...

Naudojant šias sultis, kurios susideda iš ciberžolės, imbiero ir ananasų, padės jums sumažinti uždegimą ir padės pasijausti d...


Užsienio spauda / Paranormal news
Rogue planet could bring end of days this weekend, numerolog...
Užsienio spauda / Paranormal news
Does Astronaut’s Visor Reflection Shows A Mysterious Figure ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Česnakas – baisiausias vėžio priešas...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Svogūnas laringitui gydyti...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Česnakas su pienu gydo laringitą...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicinos receptai
Arbata nuo kosulio (alavijas, beržas, liepa)...