- 12.03.2017
- 0.0 Reitingas
- 7324 Peržiūrų
- Komentarai
Dėl nedidelių odos pažeidimų nebūtina kreiptis į gydytoją, nes dažniausiai užtenka liaudiškų priemonių, padedančių numalšinti skausmą, dezinfekuoti ir greičiau užgydyti žaizdas.
Bet jeigu žaizda pernelyg gili ir nenustoja kraujuoti, nepaisant visų panaudotų kraujavimą stabdančių priemonių, arba jeigu joje įstrigo svetimkūnis, būtina kreiptis į gydytoją.
Padės vaistingieji augalai
Nedidelės traumos - įdrėskimai, nubrozdinimai, nuotrynos - gydomi labai paprastai:
ant pažeistos odos dedami švieži gysločio, melisos, šalpusnio, alavijo, kalankės lapai.
Pasireiškus pirmiesiems infekcijos ar uždegimo simptomams, naudojami tepalai, pagaminti iš minėtų augalų sulčių ir medaus lygių dalių mišinio.
Nubrozdinimus ir nuotrynas galima gydyti ąžuolo ir kitų augalų, pasižyminčių rauginėmis ir rišamosiomis savybėmis, nuovirais.
Alavijo lapai
- Šio augalo lapuose yra vitaminų C ir E ir žaizdų gijimą skatinančio cinko. Išilgai perpjautas lapas uždedamas ant žaizdos, arba jo sultys atskiedžiamos vandeniu (1:10), ir dedami pavilgai.
- Pūlingas žaizdas ir opas geriausia gydyti alavijo tepalu, kurį gaminant, išspaustos sultys sumaišomos su tokiu pat kiekiu sviesto arba žąsies taukų.
Guobos lapai ir žievė
- Švieži susmulkinti guobos lapai ir jaunų medelių žievė pagreitina nedidelių žaizdų gijimą.
Ąžuolo žievė
- 4 valgomieji šaukštai žievės užpilami 1 stikline vandens; 20 minučių pavirinama, perkošiama ir naudojama pūlingoms žaizdoms bei opoms plauti.
Eglės derva
- Sumaišoma po lygiai eglės dervos, vaško, medaus ir saulėgrąžų aliejaus, pakaitinama ant silpnos ugnies, gerai išmaišoma, atvėsinama. Gautu tepalu tepamos žaizdos, nuotrynos, skauduliai ir kiti pūlingi odos dariniai.
- Sausos dervos milteliai (kanifolija) naudojami žaizdoms ir opoms gydyti.
Jonažolės žiedai
- 1 dalis žiedų užpilama 2 dalimis saulėgrąžų aliejaus; 20 dienų palaukiama, perkošiama ir naudojama žaizdoms gydyti.
Kalankės lapai
- Iš šio augalų išspaustomis sultimis nuo seno gydomos žaizdos ir trofinės opos.
Svogūnų galvutės ir lukštai
- Pastebėta, kad svogūnai padeda užgydyti net sunkiai gyjančias žaizdas: užtenka žaizdą 2-3 kartus patepti ką tik sutrintų svogūnų košele, ir jos gijimo procesas sutrumpėja keletą kartų.
- Sumaišoma po 1 valgomąjį šaukštą susmulkinto svogūno ir ožkos arba avies lajaus ir 0,5 valgomojo šaukšto druskos: gauta masė uždedama ant žaizdos ir palaikoma 24 valandas.
Šaltalankio vaisiai
- Šių vaisių aliejus itin efektyviai gydo žaizdas, nepalikdamas jokių randų.
Gysločio lapai
- Susmulkinti švieži (arba pamirkyti džiovinti) lapai uždedami ant žaizdos ir pritvirtinami pleistru; keičiami kas 12-24 valandas.
- Mėsmale sumalti gysločio lapai sumaišomi su lanolinu ir vazelinu (santykiu 1:1:8), arba persikų aliejumi (santykiu 1:9), ir gydomos žaizdos.
Toks mišinys ne tik skatina žaizdų gijimą, bet ir malšina uždegiminius procesus, naikina bakterijas.
Šalavijo lapai
- 1 valgomasis šaukštas lapų užpilamas 200 ml verdančio vandens: naudojama žaizdoms, nudegimams, nušalimams gydyti (vonios, kompresai, pavilgai).
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau