Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Balandžio » 10

Nustatytas netikėtas ryšys tarp antibiotikų ir žarnyno vėžio

Žmonėms, kurie ilgai vartoja antibiotikus, gresia didesnė rizika, kad žarnyne išsivystys dariniai, galintys peraugti į piktybinius navikus, teigiama naujame tyrime.

Tyrėjų teigimu, tai dar vienas įrodymas, kad žarnyno bakterijų įvairovė gali turėti įtakos navikų formavimuisi.

Tyrimo išvados paskelbtos leidinyje „Gut“.

Ekspertai įspėja, kad tai preliminarios išvados, ir prieš nurodant žmonėms nevartoti antibiotikų, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Nustatytas netikėtas ryšys tarp antibiotikų ir žarnyno vėžio

„Kenksmingi mikroorganizmai“

Žarnyno polipai – nedideli dariniai ant žarnyno sienelių, pasitaiko gana dažnai – apytikriai 15-20 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų.

Daugeliu atvejų jie nesukelia didesnių simptomų ir nesupiktybėja, bet kai kurie, jei laiku nepastebimi ir negydomi, tampa vėžiniais navikais.

Šiame tyrime mokslininkai išanalizavo 16600 medicinos seselių, dalyvavusių ilgalaikiame JAV klinikiniame bandyme „Medicinos seselių sveikatos tyrimas“, duomenis. Paaiškėjo, kad medicinos seserims, kurios būdamos 20-39 m. du mėnesius ar ilgiau vartojo antibiotikus, vėliau gyvenime dažniau būdavo diagnozuojami tam tikri žarnyno polipai, vadinami adenomomis, palyginus su tais žmonėmis, kurie nurodytame amžiuje antibiotikų taip ilgai nevartojo.

Tai būtų tikras skandalas medicinoje: antibiotikai sukelia vėžį?

O tiems pacientams, kurie tarp 30-50 m. du mėnesius vartojo antibiotikus, po kelių dešimtmečių daug dažniau buvo diagnozuojama adenoma. Tyrime nenagrinėjama, kiek polipų supiktybėjo. Autoriai teigia, kad tyrimas negali įrodyti, kad antibiotikai sukelia vėžį, ir pripažįsta, kad svarbų vaidmenį gali vaidinti ir bakterijos, nuo kurių antibiotikai ir yra skiriami.

Tačiau pasak jų, rastas tikėtinas biologinis šios sąsajos paaiškinimas.

Leidinyje „Gut“ paskelbtame straipsnyje jie rašo: „Antibiotikai iš esmės pakeičia žarnyno mikrobiomą, nes sumažina bakterijų įvairovę ir kiekį, taip pat sumažina atsparumą virusams.“

„Visa tai gali turėti lemiamos įtakos žarnyno vėžio vystymuisi, be to, mikroorganizmai, prieš kuriuos skiriami antibiotikai, gali sukelti uždegimą, o šie, kaip žinoma, didina žarnyno vėžio riziką.“

Jie pridūrė: „Šios išvados, jei jas patvirtins kiti tyrimai, nurodo, kad reikėtų sumažinti antibiotikų vartojimą ir veiksnius, kurie sukelia uždegimą, ir kurie gali paskatinti navikų atsiradimą.“

„Rizika nedidelė ir kintanti“

Imunologijos ekspertė iš Mančesterio universiteto dr. Sheena Cruickshank sako, kad mūsų sveikatai gali pakenkti įvairūs veiksniai, kurie sutrikdo žarnyno bakterijų pusiausvyrą – pasikeitusi mityba, uždegimai ir antibiotikų vartojimas.

Tačiau, pasak jos, labai sunku pasakyti, ar šio tyrimo kontekste derėtų nuodugniau ištirti kitus veiksnius, pavyzdžiui, mitybą.

Ji pridūrė: „Šio tyrimo išvados parodo, kad rizika yra nedidelė ir kintanti. Nors surinkti duomenys papildo jau turimas žinias apie žarnyno bakterijų svarbą, nenorėčiau rekomenduoti žmonėms visai nevartoti antibiotikų. Antibiotikai labai svarbūs gydant bakterines infekcijas, jei jie yra parenkami ir vartojami tinkamai, gali išgelbėti gyvybę.“

Kas padidina žarnyno vėžio riziką?

Žarnyno vėžio riziką gali padidinti mityba, kurioje gausu raudonos ar perdirbtos mėsos ir mažai ląstelienos, teigia Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) ekspertai.

Pasak NHS ekspertų, žarnyno vėžys būdingesnis žmonėms, kurie yra nutukę arba turi antsvorio, taip pat neaktyviems žmonėms.

Alkoholio vartojimas ir rūkymas taip pat padidina žarnyno vėžio riziką. Be to, žarnyno vėžio rizika didesnė tiems žmonėms, kurių šeimoje būta šio vėžio atvejų.

O jei pacientui išrašytas ilgalaikis antibiotikų kursas?

Sveikatos informacijos pareigūnė JK vėžio tyrimų centre dr. Jasmine Just pasakė BBC: „Šis tyrimas dar labai ankstyvoje stadijoje, todėl dar per anksti daryti galutines išvadas.

„Pacientai, kuriems antibiotikai išrašyti dėl medicininių priežasčių, turėtų ir toliau juos vartoti, o savo abejones aptarti su gydytoju.“

Dr. Sh. Cruickshank pridūrė, kad paskirto antibiotikų kurso – kuris tam tikromis aplinkybėmis gali išgelbėti gyvybę – be gydytojo nurodymų nutrakti negalima.

Kokia rizika?

Pasak ekspertų, žvelgiant į šio tyrimo išvadas sunku įvertinti konkretų pacientams gresiančios rizikos mastą, nes tyrime analizuojami vėžio pirmtakai, o ne paties vėžio atvejai. Žarnyno vėžio rizika priklauso nuo daugybės veiksnių – šeimoje užfiksuotų žarnyno vėžio atvejų, mitybos, alkoholio vartojimo ir rūkymo.

Dr. J. Just sako: „Iš šio tyrimo nėra aišku, kokios priežastys ir kokios pasekmės. Kol kas sakyti, kad egzistuoja konkreti rizika, dar per anksti. Bet šis tyrimas labai įdomus, jis patvirtina kitus tyrimus, kurių išvadose teigiama, kad mūsų sveikatai didelę įtaką turi žarnyne esantys mikrobai.“

Šaltinis: Delfi.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau