Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.3K) Komentarų: (0) (08.07.2017 - 19:24)

Radiacija nuo kompiuterinės tomografijos tyrimų gali skatinti Alzheimerio ligą

Radiacija nuo kompiuterinės tomografijos tyrimų ar rentgeno gali padidinti Alzheimerio ligos riziką. Per naują tyrimą nustatyta, kad pakanka dviejų tokių tyrimų per gyvenimą, ir mūsų smegenų ląstelės ima kisti.

Pasak tyrėjų iš Pietų Danijos universiteto (Syddansk Universitet), jonizuojanti spinduliuotė, kurios žmogus gauna tyrimo metu, būtino mūsų vidaus struktūrų 3D vaizdams suformuoti, vis dėlto pakeičia mikroglijų ląsteles hipokampe ir stimuliuoja tokių ląstelių formavimąsi, kokios būdingos Alzheimerio liga sergantiesiems, rašo oncotarget.

kompiuterinė tomografija

Pasak vadovaujančiojo tyrėjo Stefano Kempfo, jei daromas vienas toks tyrimas, dar galima likti nepaveiktiems; labiausiai jis baiminasi dėl kumuliacinio efekto, kurį galėtų suformuoti keli tyrimai.

Net nedidelės radiacijos dozės, prilygstančios dviem kompiuterinės tomografijos tyrimams, gali skatinti ląstelių pokyčius smegenyse, sukeliant kognityvinę disfunkciją, vieną Alzheimerio ligos požymių.

Tyrimo metu mokslininkai su radiacija veikdavo peles, ir, nors radiacija buvo tūkstančius kartų mažesnė už švitinimą, kokį per tyrimą gauna žmogus, pelių smegenyse buvo konstatuoti pokyčiai. Beje, jonizuojanti spinduliuotė veikia žmones ir lėktuvuose, bet radiacijos lygis ten daug kartų žemesnis.

ŽYMĖS: Alzheimerio liga, kompiuterinė tomografija, radiacija, spinduliuotė

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Neradote reikiamos informacijos? Pabandykite paranormal paiešką!

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Galingiausias natūralus antibiotikas...

Per pastaruosius šimtmečius, kai vaistai buvo neprieinami, žmones gydė daugybę ligų, vienu galingu gamtos metodu. Tai grynas ...

Ligos, mutacijos
Veganine mityba - vienintelė viltis sergantiems artritu...

Net 33% suaugusiųjų šiuo metu kenčia dėl artrito, kuris pasireiškia tinimu, apribotais judesiais arba skausmu. Tyrimai rodo, ...

Ligos, mutacijos
«Mėlyno» šerno paslaptis...

Praėjusių metų rugsėjį, socialinių tinklų „Reddit“ ir „Imgur“ naudotojas GlendilTEK išpublikavo nuotraukų albumą, kuriame buvo p...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kanapių aliejus išgydė 3-metį berniuką nuo vėžio...

3 metų berniukui vardu Landon Riddle buvo diagnozuota leukemija, gydytojai manė, kad jis mirs per kelias dienas. Vaiko motina...