Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (570) Komentarų: (0) (28.07.2017 - 20:54)

Skausmai širdies plote. Dažniausios priežiūros klaidos

Skausmus širdies plote galima numalšinti, tačiau būtina vartoti tinkamų vaistų ir „įsiklausyti“ į savo organizmą.

širdies skausmas

Pirmoji klaida. Jei širdies skausmus malšinantys vaistai sukelia stiprius galvos skausmus, juos reikia pakeisti kitais. Galvos skausmus neretai sukelia nitroglicerinas, kuris padeda numalšinti stenokardijos priepuolį.

Ką daryti? Galvos skausmai gali būti ne tokie stiprūs, jei stenokardijos priepuolio metu vartosite lašus su nitroglicerinu. Vienintelis nepatogumas - nitroglicerino lašus reikia lašinti ant gabalėlio cukraus, o jo ne visada turime. Širdies skausmus galima malšinti ne tik tabletėmis, bet ir aerozoliu, kurio reikia purkšti į bumą. Tiesa, aerozolio poveikis pajuntamas vėliau, tačiau jis trunka ilgiau.

Antroji klaida. Sužinoję, kad serga stenokardija, kai kurie žmonės atsisako ne tik fizinio darbo, bet ir mankštos. Atminkite, kad fiziniai krūviai privalo būti, bet jie negali varginti.

Ką daryti? Kiekvienam sergančiajam stenokardija yra individuali krūvių riba. Kaip ją nustatyti? Jei dirbdami fizinį darbą pastebėsite, jog pulsas tik šiek tiek padidėjo, tačiau Jūsų nedusinta, Jūs nejaučiate skausmų širdies plote, galima teigti, jog prie gyvenimo sąlygų Jūs gerai adaptavotės.

Trečioji klaida. Kai kurie, susirgę stenokardija, baiminasi bet kurio darbo. Sergantys stenokardija gali išlikti pakankamai aktyvūs, svarbu reguliariai vartoti visus gydytojo paskirtus vaistus.

Ką daryti? Jei Jūsų laukia sunkus darbas, tai 5 minutes prieš jų pradžią sučiulpkite nitroglicerino tabletę. Nitroglicerino tabletę sučiulpkite, jei nusistovėjus šaltiems ir vėjuotiems orams, Jums tenka išeiti į lauką. Jei širdį pradėjo skaudėti dirbant fizinį darbą, reikia po liežuviu pakišti nitroglicerino tabletę, atsisėsti ar atsigulti. Širdį dažniausiai nustoja skaudėti po 10 minučių.

Ketvirtoji klaida. Kai kas mano, jog sergant sunkia stenokardijos forma padidėja pavojus patirti miokardo infarkto priepuolį. Taip manyti nereikia nes sergančiajam stenokardija svarbiausia yra tai, kaip jis jaučiasi.

Ką daryti? Svarbu pastebėti, kada liga pradeda progresuoti. Verta sunerimti, jei anksčiau nemalonius pojūčius pajusdavote užlipę į ketvirtąjį aukštą, o dabar - tik į antrąjį aukštą. Tokiais atvejais reikia kreiptis į gydytoją. Jei tokių pojūčių nejaučiate, nervintis nereikia.

Penktoji klaida. Kai kas, nejausdami širdies skausmų, klaidingai mano, kad serga stenokardija. Atminkite, kad diagnozė „stenokardija“ nustatoma tada, kai kas nors Jūsų neramina. Jei kardiogramoje gydytojas pastebėjo kokius nors pokyčius, tai dar ne stenokardija. Ir tokiais atvejais būtina dar kruopščiau pasitikrinti sveikatą.

Ką daryti? Tikrinant širdies darbą, kartais tenka atlikti testus su fiziniais krūviais, pavyzdžiui, minant dviratį ar bėgant judančiu takeliu. Jei šie testai nieko blogo nenustatė, galite būti tikri, kad stenokardija Jūs nesergate.

Šeštoji klaida. Nors gydytojas paskyrė vaistų gerti 4 kartus per

dieną, Jūs šį vaistų kiekį išgeriate per 2 kartus, nes taip patogiau. Atminkite, kad kai kurių nitratų grupės vaistus reikia vartoti 4 kartus per dieną, nes jų poveikis - trumpalaikis.

Ką daryti? Yra vaistų, kurių gydomasis poveikis jaučiamas 12-14 valandų ir net ilgiau. Stenokardijos priepuolio profilaktikai kartais naudingi yra ir tam tikri gydomieji tepalai.

Patogu naudotis ir pleistrais, kurių sudėtyje yra nitroglicerino. Vaistai palaipsniui įsisiurbia į kraują, todėl pastebimai apsaugo širdį.

Yra specialių tablečių, kurias galima priklijuoti burnoje prie skruosto gleivinės. Tokie vaistai lėtai ištirpsta.

Verta atminti, kad nitratai beveik neturi šalutinio žalingojo poveikio. Tiesa, sergantiems kai kuriomis glaukomos formomis šių vaistų reikia vartoti atsargiai.

Septintoji klaida. Kai kurie žmonės, pajutę net ir menkiausius širdies skausmus, skuba kviesti „Greitąją pagalbą“.

Ką daryti? Pajutus širdies skausmus, reikia sustoti, atsisėsti, o dar geriau - atsigulti.

Jei po pusės minutės skausmai nepranyko, po liežuviu pakiškite nitroglicerino tabletę, ją sučiulpkite. Jei skausmai nepranyko, tada kvieskite „Greitąją pagalbą“.

ŽYMĖS: nitroglicerinas, širdies skausmas, stenokardija, širdis

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Receptas be vaistų nuo akių ligų...

Kaip pasirūpinti akių sveikata? Atsakydami į jūsų klausimus, kaip spręsti įvairias sveikatos problemas, rekomenduojame išbandyt...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip atsikratyti kraujagyslių "žvaigždučių" per 10 dien...

Galite išbandyti abu metodus. Šios priemonės praktiškai identiškos. Vis dėlto, veidui gėriau darykite kompresą su pomidoru, n...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Šis gėrimas sustiprins kaulus, sąnarius, normalizuos sp...

Šį skanų gėrimą vertą pabandyti ir įsitikinti jo efektyvumu! Norėdami atstatyti prarastą energiją, rekomenduojame skanų banan...

Ligos, mutacijos
Išsaugokime savo širdį ir kraujotakos sistemą...

Spurda širdis, kemšasi kraujagyslės? Oi, betgi aplink tiek daug informacijos: liesa dieta, augaliniai aliejai, “gerieji” angliav...