Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 28

Skausmai širdies plote. Dažniausios priežiūros klaidos

Skausmus širdies plote galima numalšinti, tačiau būtina vartoti tinkamų vaistų ir „įsiklausyti“ į savo organizmą.

Pirmoji klaida. Jei širdies skausmus malšinantys vaistai sukelia stiprius galvos skausmus, juos reikia pakeisti kitais. Galvos skausmus neretai sukelia nitroglicerinas, kuris padeda numalšinti stenokardijos priepuolį.

Ką daryti? Galvos skausmai gali būti ne tokie stiprūs, jei stenokardijos priepuolio metu vartosite lašus su nitroglicerinu. Vienintelis nepatogumas - nitroglicerino lašus reikia lašinti ant gabalėlio cukraus, o jo ne visada turime. Širdies skausmus galima malšinti ne tik tabletėmis, bet ir aerozoliu, kurio reikia purkšti į bumą. Tiesa, aerozolio poveikis pajuntamas vėliau, tačiau jis trunka ilgiau.

Antroji klaida. Sužinoję, kad serga stenokardija, kai kurie žmonės atsisako ne tik fizinio darbo, bet ir mankštos. Atminkite, kad fiziniai krūviai privalo būti, bet jie negali varginti.

Ką daryti? Kiekvienam sergančiajam stenokardija yra individuali krūvių riba. Kaip ją nustatyti? Jei dirbdami fizinį darbą pastebėsite, jog pulsas tik šiek tiek padidėjo, tačiau Jūsų nedusinta, Jūs nejaučiate skausmų širdies plote, galima teigti, jog prie gyvenimo sąlygų Jūs gerai adaptavotės.

Trečioji klaida. Kai kurie, susirgę stenokardija, baiminasi bet kurio darbo. Sergantys stenokardija gali išlikti pakankamai aktyvūs, svarbu reguliariai vartoti visus gydytojo paskirtus vaistus.

Ką daryti? Jei Jūsų laukia sunkus darbas, tai 5 minutes prieš jų pradžią sučiulpkite nitroglicerino tabletę. Nitroglicerino tabletę sučiulpkite, jei nusistovėjus šaltiems ir vėjuotiems orams, Jums tenka išeiti į lauką. Jei širdį pradėjo skaudėti dirbant fizinį darbą, reikia po liežuviu pakišti nitroglicerino tabletę, atsisėsti ar atsigulti. Širdį dažniausiai nustoja skaudėti po 10 minučių.

Ketvirtoji klaida. Kai kas mano, jog sergant sunkia stenokardijos forma padidėja pavojus patirti miokardo infarkto priepuolį. Taip manyti nereikia nes sergančiajam stenokardija svarbiausia yra tai, kaip jis jaučiasi.

Ką daryti? Svarbu pastebėti, kada liga pradeda progresuoti. Verta sunerimti, jei anksčiau nemalonius pojūčius pajusdavote užlipę į ketvirtąjį aukštą, o dabar - tik į antrąjį aukštą. Tokiais atvejais reikia kreiptis į gydytoją. Jei tokių pojūčių nejaučiate, nervintis nereikia.

Penktoji klaida. Kai kas, nejausdami širdies skausmų, klaidingai mano, kad serga stenokardija. Atminkite, kad diagnozė „stenokardija“ nustatoma tada, kai kas nors Jūsų neramina. Jei kardiogramoje gydytojas pastebėjo kokius nors pokyčius, tai dar ne stenokardija. Ir tokiais atvejais būtina dar kruopščiau pasitikrinti sveikatą.

Ką daryti? Tikrinant širdies darbą, kartais tenka atlikti testus su fiziniais krūviais, pavyzdžiui, minant dviratį ar bėgant judančiu takeliu. Jei šie testai nieko blogo nenustatė, galite būti tikri, kad stenokardija Jūs nesergate.

Šeštoji klaida. Nors gydytojas paskyrė vaistų gerti 4 kartus per

dieną, Jūs šį vaistų kiekį išgeriate per 2 kartus, nes taip patogiau. Atminkite, kad kai kurių nitratų grupės vaistus reikia vartoti 4 kartus per dieną, nes jų poveikis - trumpalaikis.

Ką daryti? Yra vaistų, kurių gydomasis poveikis jaučiamas 12-14 valandų ir net ilgiau. Stenokardijos priepuolio profilaktikai kartais naudingi yra ir tam tikri gydomieji tepalai.

Patogu naudotis ir pleistrais, kurių sudėtyje yra nitroglicerino. Vaistai palaipsniui įsisiurbia į kraują, todėl pastebimai apsaugo širdį.

Yra specialių tablečių, kurias galima priklijuoti burnoje prie skruosto gleivinės. Tokie vaistai lėtai ištirpsta.

Verta atminti, kad nitratai beveik neturi šalutinio žalingojo poveikio. Tiesa, sergantiems kai kuriomis glaukomos formomis šių vaistų reikia vartoti atsargiai.

Septintoji klaida. Kai kurie žmonės, pajutę net ir menkiausius širdies skausmus, skuba kviesti „Greitąją pagalbą“.

Ką daryti? Pajutus širdies skausmus, reikia sustoti, atsisėsti, o dar geriau - atsigulti.

Jei po pusės minutės skausmai nepranyko, po liežuviu pakiškite nitroglicerino tabletę, ją sučiulpkite. Jei skausmai nepranyko, tada kvieskite „Greitąją pagalbą“.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 12:02 Jūs žinote, kad mirsite, bet jūsų protas nenori to priimti - kodėl?

Visi žinome, kad kada nors mirsime – tačiau daug apie tai negalvojame. Kodėl taip yra? Mokslininkai sako, kad taip yra todėl, jog mūsų smegenys daro viską, kad tik negalvotume apie mirtį. Atliktas tyrimas parodė, kad smegenys mus saugo nuo egzistencinės baimės, priskirdama mirtį tiesiog nel...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:43 Sprogimas Beirute - nutylima incidento pusė
Nors oficialiai teigiama, kad rugpjūčio 4-osios vakarą Beiruto uoste nugriaudėjęs ir pusę miesto sugriovęs sprogimas kilo dėl netinkamai saugoto didžiulio kiekio amonio nitrato ir aplaidaus angarą virinusių darbininkų elgesio, saugumo srities ekspertas Audrius Butkevičius pateikė visiškai kitokią ši...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:23 Lemties ženklai – prietarai ar Visatos perspėjimas?

Anot ezoterikų, žmogui kasdien siunčiami pranašiški ženklai. Reikia išmanyti jų reikšmes, tuomet pavyks išvengti nelaimių. Dar pirmosios civilizacijos sukūrė sudėtingas simbolių sistemas, kuriose kiekvienas gamtos reiškinys, augalas arba gyvūnas turėjo konkrečią reikšmę.

...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:19 Kaip numalšinti rėmenį be tablečių?
Ne retam turbūt teko patirti deginantį pojūtį ir skausmą skrandyje, dažniausiai atsirandantį po valgio arba stipraus fizinio krūvio. Rėmuo – vienas iš daugelio ligų simptomų. Dažniausiai ši nemaloni savijauta įspėja apie gastritą. Kaip atsikratyti šios varginančios savijautos be tablečių?...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:07 Liaudies medicinos patarimai, kaip apsisaugoti nuo hepatito A?
Hepatitas A – infekcinė kepenų liga, kurią sukelia virusas. Plinta fekaliniu–oraliniu keliu, gali patekti į žmogaus organizmą per nešvarias rankas, neplautas daržoves ar vaisius, geriant šaltinio vandenį.

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 07:24 Jonažolė liaudies medicinoje. Šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį
Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum L.) nuo seno plačiai naudojama liaudies medicinoje. Liaudiškai ji dar vadinama brandžole, joniuku, švento Jono žole, strudenėliu ir kt. Šio augalo vertingos ir gydomosios savybės buvo žinomos jau Senovės Graikijoje ir Romoje....

Skaityti daugiau