Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Technologijos, IT » Peržiūrų: (907) Komentarų: (0) (27.04.2017 - 09:56)

Teismas pripažino ryšį tarp mobiliųjų telefonų ir smegenų auglių

Italijos šiauriniame Ivrėjos mieste teismas priėmė precedento neturintį sprendimą ir savo nutartyje nurodė priežastinį-pasekminį ryšį tarp ilgo kalbėjimo mobiliuoju telefonu ir galvos smegenų auglių atsiradimo.

Kaip rašo „Il Messagero“, teismas nagrinėjo 57 metų Roberto Romeo atvejį. Vyrui išsivystė gerybinis smegenų auglys po to, kai jam teko ilgai kalbėti mobiliuoju telefonu darbo reikalais. Teismas pripažino, kad vyrui priklauso valstybinė pensija už kenksmingas darbo sąlygas.

Mobilusis ryšys

R. Romeo vadovavo vienai iš vietos įmonių ir dėl darbo specifikos 15 metų per dieną mobiliuoju telefonu kalbėjo mažiausiai tris valandas. Vyras teismui sakė, kad neturėjo pasirinkimo, nes „reikėjo organizuoti darbo procesą ir nuolat kalbėtis su kolegomis – ir automobilyje, ir namie“.

Vyras mano, kad reikia giliau domėtis šiuo klausimu. „Tikiu, kad mes dar ne viską žinome apie tai, kaip naudotis mobiliaisiais“, – sakė R. Romeo.

Pensiją vyrui turės mokėti Valstybinis draudimo nuo nelaimingų atsitikimų darbe institutas (INAIL). Tačiau jis dar gali teismo sprendimą apskųsti.

„Pirmą kartą pasaulyje teismas pripažino ryšį tarp netinkamo mobiliojo telefono naudojimo ir smegenų auglio“, – vyro advokatus Renato Ambrosio (Renatą Ambrozijų) ir Stefano Bernote (Stefaną Bernotę) cituoja BBC.

R. Romeo pasakojo, kad pirmą kartą pajuto, kad kažkas yra negerai, 2010 metais, kai pastebėjo, kad jo dešinė ausis yra pastoviai užgulta. Vėliau kartu su augliu jam pašalino ir klausos nervą, todėl dešine ausimi jis nieko negirdi.

Teismo pakviestas medikas konstatavo, kad vyrui buvo padaryta didelė žala. Todėl teismas jam priteisė 500 eurų pensiją per mėnesį.

Kaip sako ekspertai iš Pasaulinės vėžio tyrimų agentūros, kuri yra dalis Pasaulio sveikatos organizacijos, negali atmesti galimybės, kad ilgas kalbėjimas mobiliuoju telefonu gali didinti auglių išsivystymo riziką. Tačiau neilgo naudojimosi atveju ši rizika yra itin maža.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: smegenų auglys, Mobilusis ryšys, Mobilusis telefonas, sveikata, technologijos, teismas
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Skydliaukės testas namų sąlygomis ir rekomendacijos...

Daugiau prieš pusę amžiaus, gydytojas, kuris buvo vienu žingsniu priekyje nuo savo bendraminčių, gydytojas Broda Otto Barnes ...

Medicinos naujienos
Melatoninas ir jo gamyba...

Gamta apdovanojo mūsų organizmą įrenginiu, gebančiu priimti šviesos signalus ir paversti signalais, kurie valdo mūsų organizm...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Produktas, kuris naikina nagų grybelį ir bakterijas!...

Arbatos medžio aliejus - vienas iš efektyviausių priemonių kovojant su nagų grybeliu. Šis produktas tiesiogiai veikia ligos p...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Žuvų taukai: naudingi ar žalingi?...

Žuvų taukai yra labai populiarus maisto papildas, ir juos vartojantys žmonės galvoja, kad jie yra naudingi sveikatai. Bet ar ...

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar