Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Birželio » 26

Žarnyno mikroflora ir autoimuninės ligos. Ar egzistuoja ryšys?

Disbakteriozė (disbiozė) yra žarnyno floros disbalansas, kai naudingųjų bakterijų yra per mažai, o žalingųjų ar kitų parazitų kiekis žarnyne didėja ir galiausiai vyrauja. Per pastaruosius 10 m. dramatiškai padaugėjo disbakteriozės simptomais besiskundžiančių pacientų. Simptomai dažnai yra neaiškūs ir lieka nepastebėti, nediagnozuoti, arba dar blogiau – atmesti medikų. Tai turi keistis! Pateiksime 5 atsakymus į dažniausiai gydytojams užduodamus klausimus, rašo Farmarkesa.

Žarnyno mikroflora ir autoimuninės ligos. Ar egzistuoja ryšys?

Autoimunitetas – karas su savimi

Kai žmogaus kūnas yra sveikas, jis turi galingą armiją, kuri saugo organizmą nuo mikrobų, parazitų ir virusų. Ši armija –  žmogaus imuninė sistema. Ji saugo žarnyną ir kraujotaką nuo visko, ką palaiko svetimu. Tai – kompleksinis tinklas, susidedantis iš specializuotų ląstelių ir organų, jis kartu sunkiai dirba ir diferencijuoja savas ląsteles nuo nesavų.

Pagrindinis imuninės sistemos ginklas – antikūnių, kurie kovoja su mikrobais ir kitais svetimkūniais – gamyba. Tačiau ši armija kartais gali apsirikti ir palaikyti žmogaus ląsteles svetimomis.

Tai vadinama autoimunitetu, kuomet imuninė sistema nesugeba atpažinti savų ląstelių ir kuria antikūnius prieš savus audinius. Tokie antikūniai vadinami autoantikūniais. Tai kaip karas su savimi, kai imuninė sistema būna vienoje barikadų pusėje, o kitoje –  sveikos organizmo ląstelės. Autoimunitetas lėtinių uždegimų ir audinių destrukcijos, skausmo ir funkcijų praradimo link. Nemažai žmonių turi autoimunitetą, tačiau maždaug 100 milijonų progresuoja į autoimunines ligas. Jos kelia rimtų audinių destrukcijos procesų ir gana žymių ligos požymių.

Kaip žinoti, ar tai disbakteriozė?

  • Nemalonūs pojūčiai pilvo srityje, aštrus skausmas, raižantis žarnyną
  • Dujų kaupimasis žarnyne, pilvo pūtimas, sunkumo jausmas
  • Viduriavimas
  • Vidurių užkietėjimas
  • Nemalonus skonis burnoje
  • Bloga nuotaika, nerimas ar depresija
  • Nuovargis, energijos trūkumas
  • Nelygūs, deformuoti nagai
  • Plaukų slinkimas
  • Virškinimo pakitimai, spazmai
  • Jautrumas maistui
  • Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS)
  • Prieš tai buvę skrandžio sutrikimai, gastroenteritas ar apsinuodijimas maistu
  • Prieš tai vartoti ilgesnio poveikio antibiotikai, kurie buvo skirti aknei, sinusitui gydyti ir t. t.
  • Angliavandenių netoleravimas, ypač prieš tai suvalgius skaidulinio maisto ar pupelių
  • Antacidinių vaistų vartojimas, gydant refliuksą
  • Autoimunitetas ar autoimuninės būklės, tokios kaip Hašimoto tiroiditas ar žvynelinė

Vertinimas. Jei jums būdingi 5 ar daugiau šių simptomų, gali būti, kad sergate disbakterioze. Reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir pasidomėti, kas yra disbakteriozė, kodėl tai svarbu ir kas tai sukelia. Jei jums būdinga mažiau simptomų, nemaža galimybė, kad turite normalią žarnyno mikroflorą arba tik mažą disbakteriozę.

Ką daro naudingoji žarnyno mikroflora?

Žarnyno flora, kitaip dar vadinama mikrobiota, ir jų DNR (mikrobiomas) yra stabilūs, jei žmogus sveikas. Nesubalansuota mikrobiota pažeidžia žarnyno barjerą, gali išsivystyti dirgliosios žarnos sindromas. Tokia mikrobiota neapsaugo organizmo nuo patogenų (ligos sukėlėjų), leidžia jiems patekti į kraują ir vėliau būti išnešiotiems po visą organizmą –  taip sukeliant lėtinių uždegimų, vėliau ir autoimuninių ligų.Mikrobiotos pokytis gali lemti nuolatinį disbalansą, žinomą kaip disbakteriozė. Tačiau nėra daug žmonių, turinčių normalią mikrobiotą, todėl tai kelia didžiulį nerimą.

Žmogaus žarnyno mikrobiota įgyjama tik gimus, kai kūdikis keliauja per makšties kanalą (arba ne). Vėliau svarbesni veiksniai mikrobiotos struktūrai ir įvairovei tampa dieta ir gyvenimo būdas. Mikrobiota susideda iš 1014 mikrobų, jie skaičiumi viršija žmogaus kūno ląsteles 10 kartų ir atlieka svarbias funkcijas.

  • Sintetina vitaminą K ir kitas svarbias maistines medžiagas
  • Žarnos tampa sandaresnės
  • Virškina celiuliozę
  • Skatina angiogenezę
  • Palaiko žarninių nervų funkciją
  • Padeda išsaugoti sveiką imuninę sistemą ir atskirti savas ląsteles nuo svetimų
  • Užkerta kelią inkstų akmenims susidaryti

Kas sukelia disbakteriozę? Arba kodėl žalingosios bakterijos užvaldė organizmą?

Disbakteriozę gali sukelti antibiotikų vartojimas, įvairūs negalavimai, ligos, stresas, prasta mityba (cukrus, perdirbti maisto produktai ar vartojamas maistas, kurio organizmas netoleruoja) ir kitos gyvenimo būdo problemos.

Kas yra negerai, jei turime disbakteriozę?

Disbakteriozė sukelia daugybę žalingų veiksnių, kyla nemažai minėtų neaiškių simptomų. Ypač svarbios atsiradusios problemos:

  • krūties vėžys;
  • gaubtinės ir tiesiosios žarnų vėžys;
  • dirgliosios žarnos sindromas;
  • uždegiminė žarnų liga;
  • autoimunitetas;
  • metabolinės ligos, tokios kaip nutukimas, diabetas ir nėštumo diabetas;
  • autizmas;
  • neurologinės būklės, tokios kaip Parkinsono liga;
  • ir daug kitų negalavimų ir ligų, kurių ryšis su disbakterioze jau išaiškintas (tokių kaip lėtinis venų nepakankamumas).

Ar disbakteriozė susijusi su hormonais?

Taip, disbakteriozė gali sukelti hormonų disbalansą. Štai keletas problemų pavyzdžių, susijusių su disbakterioze:

  • sukelia uždegimą, kuris slopina hormonų gamybos kontrolės sistemą. Ji vadinama pagumburio, hipofizės, antinksčių, skydliaukės, lytinių liaukų ašimi;
  • keičia mikrobiomą, susijusią su estrogeno metabolizmu;
  • skatina beta gliukuronidazės aktyvumą organizme. Ji keičia svarbios estrogeno inaktyvacijos sistemos kryptį kepenyse – estrogeno patenka į kraujotaką ir pakyla jo lygis. Galiausiai didelis estrogeno lygis kraujyje lemia diabetą, nutukimą, krūties ar prostatos vėžį.

Kaip išgydyti disbakteriozę?

Sprendimas nėra greitas ir paprastas. Tikriausiai manote, kad dėl greito mikrobiomos pokyčio galima išgyti nuo disbiozės, tačiau biologija nėra tokia paprasta ar dosni. Disbakteriozę sunku diagnozuoti ir dar sunkiau išgyti. Jūsų gydymo programa priklausys nuo žarnyno būklės ir kaip jūs esate įsipareigoję siekti pokyčių. Prisiminkite, kad svarbu valgyti maisto, praturtinto probiotikais. Žarnyno funkcijas atkurti padės kultūrinės daržovės, rauginti kopūstai ir kimčiai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.11.2017 laikas 14:25 Receptai Svogūnas laringitui gydyti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: svogūnas, cukrus, vanduo

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 22:23 Receptai Gaminame namuose. Lengvas ir skanus kefyrinis tortukas
Kefyrinis tortukas receptas. Paruošimas: Suplakame visus komponentus. Tešla gaunasi kaip tiršta grietinė. Dalijame tešlą į 2 lygias dalis, į vieną beriame 1 arbatinį šaukštelį kakavos. Iškepame 2 papločius, atvėsiname ir perpj...

Skaityti daugiau

12.12.2018 laikas 09:52 Receptai Kokie augalai vartotini menopauzės metu?

Klausimas. Kokius augalus, turinčius fitoestrogenų, patariama gerti menopauzės metu? Ar tiesa, kad tam visai netinka nakvišų aliejus? Roma, 56 m.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.12.2024 laikas 10:53 12 požymių, kad radote savo sielos partnerį

Meilė – tai ne tik emocijos, bet ir gilus ryšys, kuris apima mūsų sielas. Kai dviem žmonėms lemta būti kartu, visata ima šnibždėti ženklus, rodančius, kad tai yra daugiau nei paprastas potraukis. Šiame straipsnyje aptarsime 12 požymių, kurie...

Skaityti daugiau

26.12.2024 laikas 10:44 Kaip išlaikyti meilę santuokoje: 10 patarimų vyrams
Santuoka – tai ne tik įsipareigojimas, bet ir nuolatinis procesas, kuriame abipusis dėmesys ir rūpestis yra būtini. Laikui bėgant, vyrai gali pamiršti, kad meilė reikalauja pastangų. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kodėl tai vyksta ir kaip galite at...

Skaityti daugiau

24.12.2024 laikas 08:59 Zonos 51 informatorius: netikra ateivių invazija 2025 m. įves vieną pasaulinę vyriausybę
Pastaraisiais metais vis dažniau kalbama apie nežemiškas būtybes ir jų galimus kontaktus su žmonija. Tačiau ar tai tikrai yra nauja realybė, ar gali būti, kad tai yra gerai suplanuota dūmų uždanga? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip žiniasklaida ir ...

Skaityti daugiau

23.12.2024 laikas 20:10 Kalėdinės dovanos pagal Zodiako ženklus: idėjos
Kalėdos – tai laikotarpis, kai norime dovanoti ne tik materialius daiktus, bet ir emocijas, dėmesį bei šilumą. Pasirinkdami dovanas, vadovaudamiesi Zodiako ženklų ypatumais, galite pritaikyti jas pagal asmens charakterį ir pomėgius. Šiame straipsnyje...

Skaityti daugiau

23.12.2024 laikas 15:20 Kaip žydai suorganizavo Antrąjį pasaulinį karą, - siekdami sukurti savo valstybę Izraelį

Barono Edmundo Benjamino Rotšildo atsiminimai, rašyti XX amžiaus pradžioje, atskleidžia intriguojančias ir kontroversiškas istorines tiesas, susijusias su Antrojo pasaulinio karo ir žydų bendruomenės vaidmeniu. Nuo Pirmojo pasaulinio karo sukeltų ...

Skaityti daugiau