NASA mokslininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūros šią savaitę surengė specialią spaudos konferenciją, kurios metu paskelbė neįtikėtiną žinią – jiems pavyko aptikti į Žemę itin panašią egzoplanetą, kurioje gali egzistuoti gyvybė.
Ilgą laiką NASA mokslininkai kosminiu teleskopu „Kepler“ stebėjo tolimąją „Kepler 452b“ planetą. Galiausiai buvo išsiaiškinta, kad tai iš tiesų gali būti „Naujoji Žemė“.
Atrastoji planeta ypatinga ne tik tuo, kad jos orbita yra pačioje Auksaplaukės juostoje (angl. Goldilocks zone), kurioje gali egzistuoti gyvybė, bet ir tuo, kad jos žvaigždė atrodo kaip vyresnė Saulės „pusseserė“, pažymi JAV kosmoso tyrimų agentūra.
Vadinasi, ši planeta, esanti už 1400 šviesmečių, gali leisti mums pažvelgti į apokaliptinę Žemės ateitį, sako mokslininkai.
NASA organizuotos konferencijos metu taip pat buvo atskleista daugiau faktų apie atrastąją egzoplanetą. Kaip teigė vienas iš astronomų, metai šioje planetoje trunka beveik tiek pat, kiek ir Žemės planetoje, t. y. 385 dienas. Tai tik 20 dienų ilgiau už Žemės metus.
Tai yra itin menkas skirtumas lyginant su kitomis Žemei artimomis planetomis. Štai Veneroje metai trunka tik 88 Žemės dienas, Neptūne – 185 Žemės dienas.
„Kepler 452“ yra atrastosios egzoplanetos Saulė. Ji maždaug 1,5 milijardo metų senesnė už artimiausią Žemės žvaigždę. „Kepler 452b“ egzoplaneta taip pat buvo ilgą laiką idealiu atstumu nutolusi nuo savosios Saulės, todėl tai teikia vilčių, kad ten kažkada galėjo egzistuoti gyvybė.
Idealios temperatūros egzistavimas „Kepler 452b“ egzoplanetoje taip pat gali lemti skysto vandens egzistavimą planetos paviršiuje, o tai vienas iš esminių elementų gyvybei egzistuoti.
Pasak Johno Coughlino, tyrinėtojo iš SETI Kalifornijos instituto, „Kepler“ komanda bendradarbiavo su geologais siekdama išsiaiškinti egzoplanetos sandarą. Dėl egzoplanetos dydžio ir amžiaus linkstama prie išvados, kad „Kepler 452b“ yra uolinga planeta, turinti vulkaninę sistemą po kietuoju žemės sluoksniu.
Nors „Kepler 452b“ yra šiek tiek didesnė už Žemės planetą, tačiau joje yra beveik dvigubai stipresnė gravitacinė trauka. Tiesa, mokslininkų teigimu, žmonės galėtų sėkmingai prisitaikyti prie tokių apkrovų.
Deja, tačiau žmonėms tikriausiai niekada nepavyks nukeliauti į šią egzoplanetą. „Kepler 452b“ yra nutolusi per 1400 šviesmečių nuo Žemės.
Jei mes bandytume pasiekti minėtąją egzoplanetą NASA sukurtu „New Horizons“ zondu, kuris yra vienas iš greičiausių, tai „Kepler 452b“ egzoplanetą pasiektume per 25,8 milijono metų.
Palyginimui, žmonija kol kas evoliucionuoja tik apie 2,5 milijono metų.