- 24.02.2017
- 0.0 Reitingas
- 8027 Peržiūros
- Komentarai
Žolelės – ne chemija, o papildai – ne vaistai, mano įvairiausių egzotinių maisto papildų gerbėjai ir vartoja juos saujomis. O kurių negauna įsigyti įprastiniais būdais, užsisako internetu net nenutuokdami, jog tokie preparatai gali būti itin pavojingi net ir mažomis dozėmis.
Nors medikai teigia, kad maisto papildų poveikis organizmui priklauso nuo bendros jūsų sveikatos būklės, jie įspėja: yra medžiagų, pavojingu absoliučiai visiems ir visomis aplinkybėmis. Tad jeigu jas vartojate, turėtumėte tučtuojau liautis.
Akonitas (kurpelė). Didelė apsinuodijimo rizika. Šis papildas, padedantis kovoti su uždegimais, peršalimo ligomis, karščiavimu ir sąnarių skausmais, perdozavus gali sukelti skrandžio skausmus, pykinimą, per daug sumažinti kraujospūdį, sutrikdyti širdies ritmą. Taip pat jis siejamas su keliais mirties atvejais.
Lobelija. Galimi rimti šalutiniai poveikiai, įskaitant padažnėjusį širdies plakimą, pykinimą, tremorą, konvulsijas, sutrikimą ir net mirtį. Nors šis augalas dažnai naudojamas papilduose bronchitui, astmai, kvėpavimo problemoms ir kosuliui gydyti, nereikėtų pamiršti, kad jis yra toksiškas.
Šalpusnis. Galimas toksinis poveikis kepenims. Ši vaistažolė viena populiariausių gydant skaudančią gerklę, bronchitą ar astmą, tačiau didelės šalpusnio dozės praeityje sietos su vėžiu ir kepenų pažeidimais.
Širdžialapė sida. Papildai su ja naudojami sergančiųjų alergijomis, astma, dėl užgultos nosies. Tačiau yra duomenų, kad jie sukelia infarktą ir insultą, galinčius pasibaigti mirtimi. Mat širdžialapėse sidose esama pavojingo stimulianto efedrino. Be to, JAV atlikti tyrimai parodė, jog papildai su širdžialape sida labai mažai veiksmingi – nebent tuo, kad lemia trumpalaikį svorio numetimą. Tai nepalyginama su jų keliama padidėjusio kraujospūdžio ir krūvių širdžiai rizika.
Vaistinė taukė (kaulažolė). Ji gali būti geriama kaip arbata arba naudojama kaip tepalas. Teigiama, jog papildai su šiuo augalu nuramina skrandį, krūtinės skausmus, padeda išgydyti dantenų ligas, sąnarių uždegimą, nugaros skausmą. Bet tyrimai parodė, jog daug dažniau tokie preparatai išprovokuoja alergines reakcijas, pilvo skausmus, pykinimą, pažeidžia kepenis.
Didžioji ugniažolė. Šių vaistažolių preparatai naudojami sutrikus skrandžio darbui, sergant dirgliosios žarnos sindromu, kepenų ligomis, kamuojant menstruaciniams spazmams, norint nuraminti sudirgusias akis. Bet, amerikiečių medikų teigimu, esama duomenų, jog ugniažolės sukelia hepatitą. O kai kuriems žmonėms dar ir bėrimus, niežulį, rimtas alergines reakcijas. Tačiau baisiausia, jog preparatai su didžiosiomis ugniažolėmis gali potencialiai pažeisti kepenis, sukelti anemiją, pykinimą, sumažinti mineralinį kaulų tankį.
Afrikinis raugmis (Yohimbe). Dažnai randama net papildų sportui sudėtyje, ši žolelė naudojama gydyti krūtinės skausmams, depresijai, seksualinėms problemoms. Tikima, jog papildai su afrikiniu raugmiu padeda efektyviau deginti riebalus. Tačiau turėkite omenyje, kad jie buvo susieti su aukštu arteriniu kraujospūdžiu, padažnėjusiu širdies plakimu, nemiga, pykinimu, nerimu, galvos svaigimu.
Kartusis apelsinas. Tokį papildą dažniausiai vartoja alergikai arba norintieji numesti svorio. Jame yra sinefrino – medžiagos, kurios poveikis panašus į pavojingojo efedrino. Esama duomenų, kad papildai su karčiuoju apelsinu sukelia infarktus, insultus, o kai kuriais atvejais net mirtį.
Snapučiai. Viena jų rūšis – Geranium phaeum, angliškai, beje, vadinama juodąja našle, – dažnai naudojama papildams gaminti. Teigiama, kad pastarieji suteikia energijos ir veiksmingai degina riebalus. Bet tik dėl to, kad tam energijos užtaisui užtikrinti gamintojai į papildus dažniausiai prideda dar ir daugybę stimuliantų. Griežtos dietos besilaikantiems žmonėms toks jėgų antplūdis labai patinka, tik kad iškart po to šoka kraujospūdis, ima daužytis širdis.
Taip pat papildai su Geranium phaeum gali sukelti pykinimą, vėmimą, nemigą, net mirtį.
„Germanium“. Jeigu kažkur įsigijote šio papildo, verčiau atsikratykite. Dar prieš porą metų jis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos buvo paskelbtas nesaugiu remiantis kolegų iš užsienio įspėjimais.
„Germanium“ vartojamas nuo skausmo, artrito, aukšto kraujospūdžio ir cholesterolio, širdies ligų. Bet būta pranešimų, jog šis papildas gali pažeisti inkstus, sukelti problemų dėl nervų, anemiją, raumenų silpnumą, net mirtį. Daugelis užsienio specialistų nerekomenduoja papildą vartoti nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims, nes jis gali būti toksiškas vaisiui.
Koloidinis sidabras. Tokie papildai gaminami iš mažyčių sidabro dalelių – kaip ir odontologinės plombos ir juvelyriniai dirbiniai. Tvirtinama, neva koloidinis sidabras gydo vėžį, Laimo ligą, apsinuodijimą maistu, rožę (vieną labiausiai paplitusių lėtinių dermatozių). Bet padauginus šio „stebuklingo“ papildo oda gali įgauti melsvą atspalvį, būti pažeisti inkstai, pasireikšti neurologinės problemos.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau