Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Vasario » 24

Žolelės ir papildai, kurių vartoti nederėtų

Žolelės – ne chemija, o papildai – ne vaistai, mano įvairiausių egzotinių maisto papildų gerbėjai ir vartoja juos saujomis. O kurių negauna įsigyti įprastiniais būdais, užsisako internetu net nenutuokdami, jog tokie preparatai gali būti itin pavojingi net ir mažomis dozėmis.

Nors medikai teigia, kad maisto papildų poveikis organizmui priklauso nuo bendros jūsų sveikatos būklės, jie įspėja: yra medžiagų, pavojingu absoliučiai visiems ir visomis aplinkybėmis. Tad jeigu jas vartojate, turėtumėte tučtuojau liautis.

Žolelės ir papildai, kurių vartoti nederėtų

Akonitas (kurpelė). Didelė apsinuodijimo rizika. Šis papildas, padedantis kovoti su uždegimais, peršalimo ligomis, karščiavimu ir sąnarių skausmais, perdozavus gali sukelti skrandžio skausmus, pykinimą, per daug sumažinti kraujospūdį, sutrikdyti širdies ritmą. Taip pat jis siejamas su keliais mirties atvejais.

Lobelija. Galimi rimti šalutiniai poveikiai, įskaitant padažnėjusį širdies plakimą, pykinimą, tremorą, konvulsijas, sutrikimą ir net mirtį. Nors šis augalas dažnai naudojamas papilduose bronchitui, astmai, kvėpavimo problemoms ir kosuliui gydyti, nereikėtų pamiršti, kad jis yra toksiškas.

Šalpusnis. Galimas toksinis poveikis kepenims. Ši vaistažolė viena populiariausių gydant skaudančią gerklę, bronchitą ar astmą, tačiau didelės šalpusnio dozės praeityje sietos su vėžiu ir kepenų pažeidimais.

Širdžialapė sida. Papildai su ja naudojami sergančiųjų alergijomis, astma, dėl užgultos nosies. Tačiau yra duomenų, kad jie sukelia infarktą ir insultą, galinčius pasibaigti mirtimi. Mat širdžialapėse sidose esama pavojingo stimulianto efedrino. Be to, JAV atlikti tyrimai parodė, jog papildai su širdžialape sida labai mažai veiksmingi – nebent tuo, kad lemia trumpalaikį svorio numetimą. Tai nepalyginama su jų keliama padidėjusio kraujospūdžio ir krūvių širdžiai rizika.

Vaistinė taukė (kaulažolė). Ji gali būti geriama kaip arbata arba naudojama kaip tepalas. Teigiama, jog papildai su šiuo augalu nuramina skrandį, krūtinės skausmus, padeda išgydyti dantenų ligas, sąnarių uždegimą, nugaros skausmą. Bet tyrimai parodė, jog daug dažniau tokie preparatai išprovokuoja alergines reakcijas, pilvo skausmus, pykinimą, pažeidžia kepenis.

Didžioji ugniažolė. Šių vaistažolių preparatai naudojami sutrikus skrandžio darbui, sergant dirgliosios žarnos sindromu, kepenų ligomis, kamuojant menstruaciniams spazmams, norint nuraminti sudirgusias akis. Bet, amerikiečių medikų teigimu, esama duomenų, jog ugniažolės sukelia hepatitą. O kai kuriems žmonėms dar ir bėrimus, niežulį, rimtas alergines reakcijas. Tačiau baisiausia, jog preparatai su didžiosiomis ugniažolėmis gali potencialiai pažeisti kepenis, sukelti anemiją, pykinimą, sumažinti mineralinį kaulų tankį.

Afrikinis raugmis (Yohimbe). Dažnai randama net papildų sportui sudėtyje, ši žolelė naudojama gydyti krūtinės skausmams, depresijai, seksualinėms problemoms. Tikima, jog papildai su afrikiniu raugmiu padeda efektyviau deginti riebalus. Tačiau turėkite omenyje, kad jie buvo susieti su aukštu arteriniu kraujospūdžiu, padažnėjusiu širdies plakimu, nemiga, pykinimu, nerimu, galvos svaigimu.

Kartusis apelsinas. Tokį papildą dažniausiai vartoja alergikai arba norintieji numesti svorio. Jame yra sinefrino – medžiagos, kurios poveikis panašus į pavojingojo efedrino. Esama duomenų, kad papildai su karčiuoju apelsinu sukelia infarktus, insultus, o kai kuriais atvejais net mirtį.

Snapučiai. Viena jų rūšis – Geranium phaeum, angliškai, beje, vadinama juodąja našle, – dažnai naudojama papildams gaminti. Teigiama, kad pastarieji suteikia energijos ir veiksmingai degina riebalus. Bet tik dėl to, kad tam energijos užtaisui užtikrinti gamintojai į papildus dažniausiai prideda dar ir daugybę stimuliantų. Griežtos dietos besilaikantiems žmonėms toks jėgų antplūdis labai patinka, tik kad iškart po to šoka kraujospūdis, ima daužytis širdis.

Taip pat papildai su Geranium phaeum gali sukelti pykinimą, vėmimą, nemigą, net mirtį.

„Germanium“. Jeigu kažkur įsigijote šio papildo, verčiau atsikratykite. Dar prieš porą metų jis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos buvo paskelbtas nesaugiu remiantis kolegų iš užsienio įspėjimais.

„Germanium“ vartojamas nuo skausmo, artrito, aukšto kraujospūdžio ir cholesterolio, širdies ligų. Bet būta pranešimų, jog šis papildas gali pažeisti inkstus, sukelti problemų dėl nervų, anemiją, raumenų silpnumą, net mirtį. Daugelis užsienio specialistų nerekomenduoja papildą vartoti nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims, nes jis gali būti toksiškas vaisiui.

Koloidinis sidabras. Tokie papildai gaminami iš mažyčių sidabro dalelių – kaip ir odontologinės plombos ir juvelyriniai dirbiniai. Tvirtinama, neva koloidinis sidabras gydo vėžį, Laimo ligą, apsinuodijimą maistu, rožę (vieną labiausiai paplitusių lėtinių dermatozių). Bet padauginus šio „stebuklingo“ papildo oda gali įgauti melsvą atspalvį, būti pažeisti inkstai, pasireikšti neurologinės problemos.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.02.2020 laikas 14:45 „Mirties Medis“ - toks nuodingas, kad po juo pavojinga net stovėti

1999 m. radiologė Nicola Strickland išvyko atostogauti į Karibų salą Tobagą – tropikų rojų, kuriame yra daugybė egzotiškų ir civilizacijos nepaliestų paplūdimių. Pirmosios atostogų dienos rytą ji ėjo rinkti kriauklių baltame smėlyje, tačiau atostogos greitai pasisuko netikėta linkme, rašo &...

Skaityti daugiau

23.02.2020 laikas 08:35 Jauninanti Kaukė Bananas + Imbieras. Minus 10 Metų!
Kiekviena moteris ir mergina nori atrodyti labai ilgai jaunos. Nebūtina pirkti parduotuvėse brangias priemones, jei norite jauninančio efekto. Galima pačioms namuose iš banano ir imbiero pasigaminti stebuklingo poveikio kaukę, kuri numes jums kokį dešimtuką metų....

Skaityti daugiau

22.02.2020 laikas 22:27 Siaubas po burėmis. Laivas kalėjimas
Kiekvienas laivas, kaip ir žmogus, turi savo likimą. Neišsiskiriantys prekybos laivai, atitarnavę savo laiką, tyliai nuplukdomi į sąvartyną. Istorijoje lieka pavadinimai laivų, dalyvavusių garsiuose mūšiuose ar apiplaukusių aplink pasaulį. Tačiau yra ypatinga laivų kategorija......

Skaityti daugiau

22.02.2020 laikas 21:55 Reinkarnacija. Raimondas Moudis: Gydymas Praeitimi
Kiek gyvenimų skirta žmogui? Kokiu pavidalu po mirties mes grįžtame (jei iš viso grįžtame) į Žemę? Pagaliau, ar įmanoma, sužinojus apie tai, kuo buvome praeituose gyvenimuose ir nuo ko mirėme, įveikti įvairius negalavimus šiame gyvenime? Į visus šiuos klausimus bando atsakyti amerikiečių reanimatolo...

Skaityti daugiau

22.02.2020 laikas 20:32 Efektyviausi maisto papildai sergantiesiems artritu

Artrito kamuojamiems žmonėms alternatyvių terapijų netrūksta, bet daug dalykų priklauso nuo paties žmogaus. Sveikatą galima iš esmės pagerinti tiek keičiant valgiaraštį, tiek pradedant taikyti savo kasdieniame gyvenime lengvą pratimų programą ir vartoti maisto papildus, turinčius vitaminų ir vert...

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 18:50 Ką daryti, jei partneris yra egoistiškas lovoje?
Greičiausiai daugelis yra pakliuvę į tokią situaciją, kai partneris mylėdamasis labiausiai galvoja apie save, pamiršdamas, kad šis procesas turėtų būti malonus abiem. Blogiausia, kai šis žmogus yra tikrai jums brangus, bet su tuo, kad jis tingi ir rūpinasi tik savimi lovoje, negalite susitaikyti....

Skaityti daugiau