Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2019 » Lapkričio » 22

Atradimas: palaidoti vaikai su „šalmais“ iš vaikų kaukolių

Prieš 2100 metų du kūdikiai buvo palaidoti dėvintys „šalmus“, pagamintus iš kitų vaikų kaukolių, teigia archeologai.

Dviejų kūdikių palaikai buvo rasti su dar devyniais kūnais vietoje, vadinamoje Salango – centrinėje Ekvadoro pakrantėje. Archeologai, atkasę kapus 2014 – 2016 m., neseniai publikavo savo atradimų detales žurnale „Latin American Antiquity“.

Komanda sako, kad tai yra vienintelis žinomas atvejis, kai vaikų kaukolės buvo naudojamos kaip laidojamų kūdikių šalmai. Mokslininkai nežino, nei dėl ko mirė kūdikiai, nei kas, tikėtina, nužudė vaikus, iš kurių kaukolių pagaminti „šalmai“ (archeologija su paranormal.lt).

Archeologija, kapavietės, Ekvadoras

©Sara'os Juengst nuotr.

Šalmai buvo sandariai prigludę prie kūdikių galvų. Tikėtina, kad kai vyresniųjų vaikų kaukolės paverstos šalmais, jos vis dar turėjo minkštųjų audinių – kitaip šie „šalmai“ greičiausiai nebūtų laikęsi kartu, pažymi archeologai.

Vieno kūdikio „veidas kyšojo iš kaukolės skliauto“ – tos kaukolės dalies, kurioje glūdi smegenys.

Neįprasta ir tai, kad tarp kūdikio galvos ir „šalmo“ buvo rastas pirštikaulis – ir nežinoma, kam jis priklausė, sako pagrindinė tyrimo autorė autorė ir Šiaurės Karolinos universiteto antropologijos profesorė Sara Juengst. Mokslininkė teigia, kad kiti tyrimai – pavyzdžiui, DNR ir stroncio izotopų analizė (izotopai – to paties cheminio elemento variacijos, besiskiriančios neutronų skaičiumi) gali padėti nustatyti kaulų savininkus.

Archeologai nėra tikri, kodėl ant kūdikių galvų buvo uždėti „šalmai“, pagaminti iš kitų vaikų kaukolių. Tai „gali reikšti bandymą užtikrinti šių „presocialinių ir laukinių sielų apsaugą“, – rašo mokslininkai. Netoli kūdikių palaikų archeologų komanda rado ir iš akmens pagamintas figūrėles, vaizduojančias protėvius.

Ankstesni darbai rodo, kad ne per seniausiai iki kūdikių palaidojimo, tas vietas dengė ugnikalnio išsiveržimo pelenai. Šis išsiveržimas galėjo paveikti maisto gavybą, o naujai rasti kaulai rodo, kad kūdikiai ir vaikai kentėjo nuo maisto nepritekliaus, teigia tyrėjai.

Gali būti, kad „dviejų kūdikių auka buvo didesnio, kompleksiško ritualinio reagavimo į išsiveržimo padarinius dalis“, rašo archeologai ir pažymi, kad tam patvirtinti reikia daugiau įrodymų.

Parengta pagal „Live Science“. Publikuoja: lrytas.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
30.09.2022 laikas 20:58 Pusės kūno sportininkas Zionas Clarkas įkvepia kitus ir planuoja laimėti parolimpines žaidynes
Prieš porą metų Zionas Clarkas (Zion Clark), amerikietis, gimęs be pusės kūno ir užsiimantis laisvųjų imtynių sportu, nustebino pasaulį. Apie jį buvo sukurtas dokumentinis filmas, o vėliau jis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip greičiausias r...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 20:32 Paprasti veiksmai, kad jūsų vyras būtų laimingas
Geroje santuokoje žmonės stengiasi padaryti vienas kitą laimingą. Tai ne visada pavyksta, o žmonės ne visada žino, kokius veiksmus verta atlikti, kad pasiektų šį tikslą. O kai kurie žmonės tiesiog mano, kad tai sudėtingi veiksmai, kuriems neverta ski...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 18:35 Pandemija buvo elito repeticija prieš ‘Didįjį persitvarkymą’
COVID-19 pandemija buvo Pasaulio ekonomikos forumo repeticija, skirta pasirengti "didžiajam persitvarkymui". Gyventojams įvaryti baimę - svarbiausia, kad jie laikytųsi reikalavimų.  Pasaulinis elitas, pandemijos metu pasiekęs masinį paklusnumą, pasit...

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:10 Receptai | Patiekalai Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai

Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus! kalakutienos kotletai, kotletai, kotletų receptas, jautienos kotletai, naminiai kotletai, kotletų receptas

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:05 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptos bulvės su tuno įdaru
Iškepusių bulvių viršų perpjauname kryželiu. Į praskėstą bulvę dedame tunų įdaro. Galime papuošti konservuotais kukurūzais, kapotomis petražolėmis arba pjaustytais svogūnų laiškais.

Skaityti daugiau