Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 1

Paslaptingas užrašas ant akmens Bretanėje

Prancūzijos Bretanės regiono Plugastelio komunos administracija siūlo dviejų tūkstančių eurų atlygį tam, kuris sugebės iššifruot užrašą ant netoliese rasto akmens. Akmuo su 20 eilučių užrašu buvo rastas prieš kelerius metus paplūdimyje netoli komunos. Manoma, kad užrašui maždaug 230 metų. Dauguma ant akmens iškaltų raidžių – lotyniškos, tačiau kai kurios iš jų apverstos, be to, ten matomi simboliai, panašūs į skandinaviškas runas.

Gali išskirti du skaičius - 1786 ir 1787. Galbūt tai reiškia, kad užrašas iškaltas, likus dviem metams iki Prancūzijos revoliucijos. Matomas iškaltas laivas su burėmis ir šturvalu, taip pat “švenčiausiosios širdies” vaizdas - širdis, vainikuota kryžiumi; tai vienas iš svarbių katalikybės simbolių. Tačiau vietiniams mokslininkams nepavyksta iššifruoti užrašo. Vieni mano, kad jis parašytas senąja bretonų ar baskų kalba, kiti - kad tai užrašė menkai raštingas žmogus (istorijos paslaptys su paranormal.lt).

Prancūzija, Akmuo, istorijos paslaptys, archeologija, Paranormal.lt

“ROC AR B ... DRE AR GRIO SE EVELOH AR VIRIONES BAOAVEL” - sakoma vienoje ištraukoje. “OBBIIE: BRISBVILAR ... FROIK ... AL”, - sako kita. Anot vienos iš teorijų, užrašas kažkaip susijęs su šalia esančios jūrinės kranto gynybos linijos statybomis. 1780 metais čia buvo pastatytos tvirtovės ir ugnies taškai Bresto įlankos gynybai. Jų fragmentus dar galima pamatyti ir dabar. Iki 1783 metų Prancūzija ir Anglija kariavo tarpusavyje.

“Mes klausinėjome vietinių istorikų ir archeologų, bet niekas negalėjo suprasti, kokia istorija slypi už to akmens”, - sako Plugastelio meras Dominykas Kapas. “Todėl mes pagalvojome, kad gal pasaulyje atsiras žmonių, turinčių būtinų ekspertinių žinių. Norėdami atskleisti akmens paslaptį, mes ir paskelbėme konkursą”, - pridūrė jis. Konkursą pavadino “Plugastelio Šampoljono paslaptis” -lingvisto Žano Fransua Šampoljono, kuris 19 amžiuje iššifravo senovės Egipto hieroglifus ant Rozetės akmens, garbei.

Lingvistikos ir archeologijos mėgėjams siūloma užsiregistruoti mero administracijoje, tada jiems bus išsiųstos viso užrašo nuotraukos.

Šimtai žmonių jau susidomėjo šio paslaptingo laiško iššifravimu. Paraiškos su iššifruotu užrašu priimamos iki lapkričio mėnesio, paskui komisija atrinks labiausiai įtikimą mįslės interpretaciją.

Dėja, laikas dalyvauti konkuse pasibaigė. Lauksime žinių, kas tai per užrašai ir kam jie buvo skirti. Žinoma, jei kam pavyks įminti istorijos paslaptį ir užrašo mįslę.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar