Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 30

Resveratrolis mažina nerimą

Tyrėjai priėjo prie išvados, kad medžiaga, kurios turi vynuogės, blokuoja streso signalus smegenyse ir galėtų padėti nuo neurologinių problemų, pvz., depresijos ir nerimo.

Resveratrolio esama vynuogių žievelėse ir sėklose, bet jo yra ir kitose uogose, todėl, valgant taip pat šių kitų uogų, būtų galima pasiekti tą patį rezultatą.

Resveratrolis stabdo su streso signalų siuntimu smegenyse susijusio fermento veiklą, todėl šios medžiagos vartojimas galėtų būti efektyvi alternatyva medikamentams, kuriais gydomi nerimu ir depresija sergantys asmenys, - tokią išvadą padarė JAV tyrėjai iš Bafalo universiteto (University at Buffalo).

Antidepresantai padeda tik maždaug trečdaliui asmenų, kuriuos vargina depresija. Gali būti, kad taip yra todėl, kad jie neveikia teisingo depresijos biologinio mechanizmo.

Dauguma antidepresantų nutaikyta į serotoniną, nors labiau tikėtina, kad depresija susijusi su kortikosteronu (tai dominuojantis pelių ir žiurkių glikokortikoidas; žmonėms toks yra kortizolis), kuris reguliuoja organizmo reakciją į stresą. Stiprus ir ilgai besitęsiantis stresas gali išprovokuoti šio hormono koncentracijos padidėjimą smegenyse, o tai galėtų sukelti depresiją ar kitas sveikatos problemas, - pasakoja vadovaujanti tyrėja dr. Xiaoxing Yin.

Resveratrolis veikia kaip tik kortikosteroną, todėl tai galėtų būti efektyvesnė priemonė nuo depresijos ir nerimo. Siekiant patikrinti šią teoriją, dr. X. Yin su savo komanda duodavo resveratrolio laboratorinėms pelėms, kurios turėjo padidėjusią kortikosterono koncentraciją. Resveratrolis stabdė nerimo ir depresijos biologinius procesus, o tai skatina manyti, kad jis galėtų padėti ir žmonėms.

Neuropharmacology, 2019; 153:20-31

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau