Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (518) Komentarų: (0) (29.07.2018 - 11:46)

Skrandžio liga - disbakteriozė

Dar prieš 30-40 metų skrandžio liga - disbakteriozė buvo beveik nežinoma. O šiuo metu Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, skrandžio disbakterioze skundžiasi vos ne pusė žmonių. Skrandžio disbakteriozė - liga, kai skrandyje pastebimai sumažėja naudingosios, o padaugėja - žalingosios mikrofloros. Tokie pokyčiai pakenkia skrandžio ir žarnyno darbui, o vėliau - centrinei nervų, širdies ir kraujotakos bei imuninei sistemoms.

Skrandžio liga, disbakteriozė, disbakteriozės gydymas, mikroflora

Skrandžio disbakteriozės priežastys

Pagrindinė skrandžio disbakteriozės priežastis - netinkama mityba. Be abejo, disbakteriozę gali sukelti ir kitos priežastys: • pernelyg gausus antibiotikų, pražudančių naudingąją mikroflorą vartojimas; • staigus skrandžio sulčių sumažėjimas; • chirurginės operacijos, kai išpjaunama dalis skrandžio; • žarnyno nepraeinamumas; • lėtinis pankreatitas (kasos uždegimas); • nusilpusi organizmo imuninė sistema; • piktnaudžiavimas alkoholiniais gėrimais.

Atrodytų, kad ir kitoms ligoms būdingi šie požymiai. Tai kaip gi tada disbakteriozę atskirti nuo dizenterijos? Įsidėmėkite, kad disbakteriozei yra būdingas ne vienas ar keli, o kartais ir visi keturi paminėti požymiai, todėl ši liga ir skiriasi nuo kitų skrandžio ligų.

Kaip gydyti skrandžio disbakteriozę?

Gydyti skrandžio disbakteriozę nėra sunku. Tiesa, besigydantiems reikia laiko ir kantrybės. Be to, skrandžio disbakteriozę būtina išgydyti iki galo, o ne apgydyti. Jei šios ligos neišgydysite visiškai, ji netrukus vėl atsinaujins. Pirmiausiai iš skrandžio reikia išvalyti patoginę mikroflorą: puvimo, rūgimo bakterijas, „candida“ grybelius ir kt. Valydami skrandį, paruoškite vaistinių augalų mišinį: sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą pelkinio gailio ir čiobrelių. Šį susmulkintą vaistinių augalų mišinį užpilkite 1 litru verdančio vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Šio antpilo patariama gerti po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną ir gydytis 10 dienų. Taip gydantis žūva visa žalingoji žarnyno mikroflora.

• Kai žarnyne nebeliks žalingosios mikrofloros, reikia išplauti ir toksines medžiagas (mikroorganizmų veiklos produktus). Toksines medžiagas išvalyti padeda aktyvinta (juodoji) anglis, kurios patariama vartoti po 4-5 tabletes 4 kartus per dieną. Juodosios anglies tablečių patariama vartoti 2 savaites; to laiko pakaks, kad toksines medžiagas efektyviai išvalysite iš skrandžio ir žarnyno.

• Po to, kai iš organizmo išvalysite toksines medžiagas, sudalykite tinkamas sąlygas naudingajai mikroflorai vystytis skrandyje. Skatindami naudingosios mikrofloros dauginimąsi, gerkite trilapio pupalaiškio, balinio ajero ar paprastosios kraujažolės antpilų. 2 arbatinius šaukštelius susmulkintų vaistinių augalų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, nukoškite ir šio antpilo pusė valandos prieš valgį gerkite po 1/4 stiklinės. Taip naudingosios mikrofloros dauginimąsi skatinkite 10 dienų.

Skrandžio liga, disbakteriozė, disbakteriozės gydymas, mikroflora

Šalutinis gydymosi poveikis

Taip gydantis dažniausiai jau po 2 savaičių skrandžio ir žarnyno veikla normalizuojasi. Tačiau kartais sulaukiama ir šalutinio gydymosi poveikio: viduriavimo, vidurių užkietėjimo, sunkumo pilve pojūčio, meteorizmo ir t.t. Todėl besigydantiems skrandžio disbakteriozę tuo pat metu reikia gerti ir vaistinių augalų preparatų.

Jei viduriuojate

• Sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą geltonžiedžio barkūno, kiaulpienių ir didžiosios varnalėšos šaknų, vaistinių ramunėlių žiedų ir serbentų lapų.

• Sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą mėtų, skėtinės širdažolės, bruknių lapų, rabarbarų šaknų, geltonųjų vingirių ir auksalapių gaivenių.

Šių vaistinių augalų mišinių antpilus ruoškite vienodai: 2 valgomuosius šaukštus susmulkintų vaistinių augalų mišinio užpilkite 1 litru verdančio vandens, leiskite nusistovėti 4 valandas, nukoškite. Antpilą per dieną išgerkite mažais gurkšneliais. Taip gydykitės mėnesį laiko, tada padalykite savaitės laiko pertrauką ir gydymą pakartokite.

Skrandžio liga, disbakteriozė, disbakteriozės gydymas, mikroflora

4 disbakteriozės požymiai

Skrandžio disbakteriozė pastebimai skiriasi nuo kitų ligų. Pagrindiniai disbakteriozės požymiai yra šie:

• viduriavimas (kartais, atvirkščiai, vidurių užkietėjimas);

• juodos arba tamsiai rudos ir blizgios išskyros;

• kūno svorio mažėjimas;

• bendras kūno silpnumas.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: disbakteriozė, sveikatos patarimai, sveikata, receptai, mikroflora, disbakteriozės gydymas, Skrandžio liga
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar