- 23.08.2019
- 0.0 Reitingas
- 3300 Peržiūros
- Komentarai
Tatuiruočių istorija siekia neatmenamus laikus, kada dar gentimis gyvenę žmonės iš kitų savo gentainių išsiskirdavo netyčia atsiradusiomis kūno žymėmis – įsipjovus ir į žaizdą pakliuvus purvui ar kitiems pašaliniams dalykams, susidarydavo kitokios spalvos randas. Vėliau tai tapo narsių karių, garsių medžiotojų ar žiniuonių simbolis. Šiais laikais tatuiruotės atspindi žmogaus gyvenimo būdą, pasaulėžiūrą, gyvenimo būdą. Dažnai jos net neturi ypatingos reikšmės, daromos tik dėl grožio. Tad ar tikrai žinoma, kuo visam gyvenimui paženklinamas kūnas?
Tatuiruočių reikšmė įvairiose kūno vietose
Šiais laikais tatuiruotę įprasta darytis bet kurioje kūno vietoje, nekreipiant dėmesio, kad skirtingos kūno vietos skleidžia tam tikrą energiją. Net menkiausias simbolis ant riešo gali reikšti žymiai daugiau, nei manyta anksčiau. Tad prieš renkantis, kurią kūno vietą norima išsitatuiruoti, verta sužinoti, kokią įtaką kūnui ir gyvenimui tai darys.
Riešai ir rankos. Šiais laikais tai labai populiarios kūno vietos, kurias norima papuošti amžinu piešiniu. Senovėje buvo manoma, kad įvairios tatuiruotės šiose srityse skirtos ligoms ir nelaimėms atbaidyti. Jūreiviai, prieš išvykdami į ilgas keliones, ant riešo išsitatuiruodavo žvaigždžių ar jūros bangų, norėdami užsitikrinti saugią ir greitą kelionę namo.
Pėdos ir kojos. Nors daug žmonių skausmą, kuris patiriamas tatuiruojant pėdas, apibūdina kaip nepakeliamą, tačiau ši mada nesikeičia ir šios vietos tatuiravimas yra gan populiarus. Apie simbolius vertėtų susimąstyti, nes puošmenos šioje vietoje seniau reikšdavo, kad tai bus nešiojama visą gyvenimą. Pėdos yra pagrindinė kūno dalis, kuri vedanti žmogų įvairiomis kryptimis, tad šioje vietoje esančių tatuiruočių reikšmė ir simbolika žmogų taip pat persekios kiekviename jo žingsnyje.
Pilvas. Ekspertų teigimu, ant pilvo esančios tatuiruotės gali sužadinti žmogaus blogąsias savybes, ypač godumą ir despotiškumą. Jeigu galvojama apie tatuiruotes bambos srityje, vertėtų prisiminti, kad šioje vietoje esančios puošmenos skatina pavydą, norą pakenkti kitiems. Jei tatuiruotė padaryta ties saulės rezginiu, yra tikimybė, kad žmogus bus neištikimas savo antrajai pusei.
Krūtinė. Šioje srityje darytis tatuiruočių nepatariama jau nuo neatmenamų laikų. Tai vieta, kurioje yra vienas iš svarbiausių žmogaus organų – širdis. Taip pat manoma, kad tatuiruotė pakenks plaučiams ir gerklei. Yra tikimybė, kad ji gali sukelti nepagrįstų baimių bei sutrikdyti žmogaus dvasinę pusiausvyrą.
Nugara. Jeigu norisi sustiprinti seksualinį patrauklumą bei prisivilioti daugiau kitos lyties gerbėjų, patariama tatuiruotę darytis būtent šioje vietoje. Didžiausią poveikį daro apatinėje nugaros dalyje ištatuiruotas piešinys.
Veidas. Rizikinga darytis tatuiruotę šioje vietoje, nes tai yra pirmas dalykas, kurį pastebės aplinkiniai bei pašnekovai. Tiesa, jei ji nedidelė, gali turėti ir teigiamą reikšmę. Ant veido, kaklo ar sprando esanti tatuiruotė neša laimę ir sėkmę.
Gerieji žirgai ir bitės
Šiuo metu tatuiruočių būna įvairių: piešinių, simbolių, linijų, hieroglifų, peizažų, daiktų. Atėjus į tatuiruočių saloną, dažniausiai žmogui, nežinančiam, ko tiksliai nori, pateikiamas pavyzdžių katalogas, tad nieko neįtardamas žmogus gali išsirinkti tokią tatuiruotę, kuri jam taptų ne tik amžina puošmena ant kūno, bet ir sunkia našta. Tad jeigu norisi pasidaryti tatuiruotę, ekspertai pataria bent jau sužinoti jos skleidžiamą energiją ir reikšmę.
Gerą energiją ir savijautą užtikrina šios tatuiruotės: akis, altorius, angelas, apskritimas, balandis, bangos, bučinys, skaičius devyni, deimantas, eglė, karūna, kryžius, laivas, langas, lelija, mazgas, medis, mėnulis, raktas, saulė, snaigė, taškas, taurė, žiedas, žirgas (bet ne arklys), žvaigždė ir žvakė. Teigiamų tatuiruočių yra ir daugiau, tačiau šios – pagrindinės, simbolizuojančios jėgą, išmintį, gyvybingumą, ištvermę, laimę, sėkmę bei nemirtingumą. Tiesa, nors tatuiruotė skleidžia teigiamą energiją, jos vietą ant kūno reikia gerai apgalvoti, nes nesutampantys kūno bei simbolių energiniai laukai gali turėti ir neigiamos įtakos žmogaus gyvenimui.
Nesėkmes nešantys simboliai
Tokie simboliai kaip gyvatė, kaukolė ar šakės jau nuo senų laikų simbolizuoja pragarą, blogį ir nesantaiką. Yra ir daugiau simbolių bei daiktų, kurie gali skleisti dar stipresnę blogąją energiją. Tai aguona, arklys, liepsna, akmuo, bokštas, dalgis, drakonas, dulkės, giltinė, grandinė, katė, kirvis, lašas, pelėda, strėlė, šautuvas, vilkas, žuvis. Keli iš šių simbolių neigiamą reikšmę turi tik lietuvių mitologijoje, tačiau bendri, visame pasaulyje neigiami simboliai, tokie kaip dalgis, giltinė ar grandinė, turi stipresnę galią. Tad išsitatuiravusiems vieną iš šių simbolių, reikėtų atkreipti dėmesį į savo gyvenimą – ar nepadaugėjo nelaimių, klaidingų sprendimų bei nuotaikos pokyčių (gal tada reikėtų pavojingos tatuiruotės atsikratyti?). Keista, tačiau net menka katės tatuiruotė ant pėdos lemia, kad visą gyvenimą bus nešiojamas velnio įsikūnijimo, apgavystės, neištikimybės ir savanaudiškumo simbolį.
Gyvenimas turint amžiną ženklą
Tatuiruotės daromos turint įvairių tikslų, jie parastai žinomi tik žmogui, kuris ryžtasi šiam žingsniui. Kai kam jos gali stipriai pakelti pasitikėjimą savimi, leisti žmogui geriau pažinti save ir savo gyvenimo stilių, o kitiems tapti saviraiškos priemone, kuri dažnai tampa net priklausomybe, kitaip vadinama mėlynąja liga. Tokią priklausomybę turi ne viena įžymybė: dainininkai Adamas Levine, Justinas Bieberis, Rihanna, Miley Cyrus, Lady Gaga, aktorė Angelina Jolie bei modelis Cara Delevingne. Daugybė garsių krepšininkų, futbolininkų ar boksininkų turi po kelis ar daugiau piešinių ant savo kūno. Tačiau yra ir blogoji šio veiksmo pasekmė. 2012 m. Niujorke padaugėjo sergančių įvairiomis odos infekcijomis, o radus užkrato šaltinį paaiškėjo, kad tai buvo pilkas rašalas, naudotas tatuiruotėms daryti. Tad prieš renkantis tatuiruočių meistrą būtina įsitikinti, kad jo darbo vieta atitinka visus higienos reikalavimus. Negalima pasitikėti meistrais, dirbančiais namuose ar galinčiais padaryti tatuiruotę bet kurioje pasaulio vietoje.
Įdomu
- Gydytojai perspėja, kad tatuiruotės gali paslėpti melonomą. 2013 m. vyrui buvo diagnozuota ketvirtos stadijos vėžys. Ant jo kūno nebuvo pastebėta jokių ženklų, rodančių vėžinius pakitimus. Tik lazeriu panaikinus tatuiruotę paaiškėjo, kad tamsus rašalas slėpė didžiulį naviką.
- Jeigu turite tatuiruotę ir reikia pasidaryti magnetinio rezonanso tyrimą – būkite atsargūs ir būtinai praneškite gydytojui apie piešinį ant kūno. 2011 m. užfiksuotas toks atvejis: futbolininkui buvo atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas ir jo tatuiruotė tiesiog pradėjo degti. Medikai aiškina, kad taip gali atsitikti, kai dėl rašale esančios geležies elektros srovė įkaitina tatuiruotę iki degimo.
- Sak Yant – tai senovės Kambodžoje atsiradęs tatuiruočių menas. Ant kūno ištatuiruojama šventų geometrinių formų, gyvūnų bei dievybių atvaizdų, nešančių laimę, sėkmę, apsaugą. Tatuiruotę gali daryti tik budistų vienuolis, paskui į ją kelias minutes pučia bei ją užkalba. Teigiama, kad turintis toki tatuiruotę žmogus jaučia dvasinį pakilimą, palaimą, išmoksta medituoti. Užfiksuota atvejų, kad laimima loterijose, susirandamas vyras ar netgi vėlyvame amžiuje susilaukiama vaikų. Toki tatuiruotę yra pasidariusi garsi Holivudo aktorė Angelina Jolie.
- Dėl hepatito B protrūkio 1961–1997 m. Niujorke daryti tatuiruotes buvo draudžiama.
- Iki šių laikų žinomos tam tikrų jūreiviškų tatuiruočių reikšmės. Pavyzdžiui, vėžlio tatuiruotė reiškia, kad esi perplaukęs pusiaują, drakono – kad tarnavai Kinijoje, o inkaras įrodo, kad perplaukei Atlanto vandenyną.
- 1991 m. rugsėjį Alpių Ectalyje buvo rasta 3300 m. per. Kr. gyvenusio žmogaus mumija.Ötzi, arba ledinio žmogaus, kūną puošia 61 tatuiruotė. Šios tatuiruotės laikomos seniausiomis pasaulyje, o padarytos, manoma, medicininiais tikslais.
- Pensilvanijos darbo koledžo Profesinio darbo centre (JAV) 2012 m. tyrimu išsiaiškinta, kad žmoguis, turinčiam tatuiruotę, tikimybė įsidarbinti – vos 57 %.
- Žodis „tatuiruotė“ kilo iš polinezietiško daiktavardžio tatau, reiškiančio išdurtą skylę ar paliktą žymę ant žmogaus odos.
- Pirmoji tatuiruočių mašinėlė buvo patentuota 1891 m., tačiau manoma, kad tai buvo prieš 15 m. T. Edisono pagamintos mašinėlės kopija.
- Tatuiruočių turėjo JAV prezidentai D. Eisenhoweris ir T. Rooseveltas.
Specialisto komentaras
Parapsichologė, kosmohumanistė, ezoterikos mokslų daktarė, Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė Elona Petkelienė
Visų pirma reikia suvokti, kad tatuiruotes darytis reikia labai atsakingai, užduoti sau klausimą: „Ar tikrai man jos labai reikia?“ Aš nevertinu tatuiruočių kaip absoliutaus blogio, tačiau nerekomenduoju įsiamžinti ant kūno įvairių piešinių, simbolių, hieroglifų, jei nežinoma jų reikšmė. Žmogui, kuris labai nori tatuiruotės, tiesiog negali be jos gyventi, labai svarbu išsirinkti tinkamą piešinį ar simbolį. Dabar madingi įvairūs tatuiruočių salonai, juose yra įvairiausiais tatuiruočių katalogų, tačiau verčiau patarčiau apsilankyti pas specialistus, kurie gali rekomenduoti tam tikrą piešinį pagal žmogaus gimimo datą, veido bruožus, charakterį, būdą. Taip pat reikėtų ištirti kūno energinius taškus, norint išsiaiškinti, kuriose vietose būtų tikslingiausia darytis tatuiruotę. Pavyzdžiui, moterims visiškai nepatariama darytis tatuiruočių žemiau bambos ar vadinamajame kryžkaulyje. Šios vietos energiškai labai pažeidžiamos, tad net kelių centimetrų dydžio piešinys gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Specialistai, atlikę įvairių tyrimų, stebėję pasidariusių tatuiruočių žmonių gyvenimus, pastebėjo, kad tatuiruočių poveikis gana įvairus. Buvo matoma energinių laukų, nuotaikų, sveikatos ryškių pokyčių. Mano manymu, tai neturi būti individualus meno, saviraiškos dalykas, reikia būti atsargiems, kad tai netaptų priklausomybe ir nekiltų noras visą savo kūną padengti piešiniais. Kiekvienas apgamėlis, taškas ar linkis mūsų kūne turi tam tikrą reikšmę, tad jos uždengimas gali stipriai pakenkti. Šiais laikais labai populiaru, ypač tarp merginų, išsitatuiruoti visą blauzdą. O juk joje daug kraujagyslių, kurių ligos genetiškai paveldimos ar gali atsirasti be jokios paaiškinamos priežasties. Tai, mano manymu, labai pavojinga, tad nereikia stebėtis, kad vėliau tenka gydytis išsiplėtusias venas ar netgi amputuoti koją. Taigi geriau neprovokuoti ligų, neieškoti problemų, nesidaryti piešinių ant kūno vien norint patenkinti savo užgaidas (galbūt po 5 metų jau norėsis juos pašalinti). Manau, svarbu kalbėti apie tatuiruočių grėsmę žmogui, būtina šviesti visuomenę, ypač jaunimą, nes dažniausiai būtent ši žmonių grupė darosi tatuiruočių. Kai žmonės subręsta kaip asmenybės, nedaro tokių neapgalvotų, iracionalių sprendimų.
Rašo: priekavos.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau