Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Birželio » 19

Vitamino D deficitas? Tuomet vartokite ir kitą svarbią medžiagą!

Magnis ir vitaminas D dera kaip duona su sviestu. Mums gali trūkti abiejų, tačiau, kaip nustatė mokslininkai, kaip tik magnis atlieka lemiamą vaidmenį reguliuojant „saulės vitamino" koncentraciją organizme.

Žmonės dažnai vartoja vitamino D maisto papildų, tačiau nė nenutuokia, kad magnis yra tiek pat svarbus. Kaip nurodo tyrėjai iš JAV Vanderbilto universiteto Medicinos centro (Vanderbilt University Medical Center), magnis pagerina vitamino D koncentraciją tiems, kuriems stinga šio vitamino, ir sumažina ją tais retais atvejais, kai ji per didelė.

Vitaminas D labai svarbus gerai mūsų savijautai; tiesa, per atskirus neseniai atliktus tyrimus iškelta prielaida, kad jis didina kolorektalinio vėžio riziką.

vitaminas D, magnis, medicina, mokslas, paranormal.lt

Vis dėlto dar kartą peržiūrėję įrodymus Vanderbilto universiteto tyrėjai nurodo, kad asmenims, kurie dalyvavo tyrimuose, trūko magnio, o vitaminas D tampa pavojingas tik tada, jei jo koncentracija nereguliuojama.

Kaip rodo tyrimai, tais atvejais, kai vitamino D koncentracija nėra nei per maža, nei per didelė, tai saugo nuo širdies ligų, įvairaus pobūdžio piktybinių navikų ir daugelio kitų sveikatos sutrikimų, tačiau minėtos naudos galima gauti tik su sąlyga, kad organizme taip pat yra pakankamai magnio.

Teorija buvo patikrinta su 250 asmenų, kuriems buvo kolorektalinio vėžio rizika, ir dalyviai gaudavo arba magnio, arba placebo preparatų.

Tyrėjai nustatė, kad magnio trūksta beveik 80 proc. asmenų. Jo galima gauti su maisto papildais, bet magnio taip pat esama ir tamsiai žalios spalvos lapinėse daržovėse, pupelėse, visų grūdo dalių produktuose, juodajame šokolade, riebiose žuvyse, riešutuose

Faktas apie sveikatą

Maža vitamino D koncentracija siejama su depresija, paaštrėjusia reakcija į stresą, aukštu kraujospūdžiu, padidėjusia cukraus koncentracija kraujyje, širdies ligomis, vėžiu ir išsėtine skleroze.

Am J Clin Nutr, 2018; 108:1159-61

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar