Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Birželio » 19

Vitamino D trūkumas siejamas su šizofrenija

Šizofreniją gali sukelti vitamino deficitas, kaip tik esant naujagimio amžiaus.

Kaip nurodo tyrėjai iš Kvynslando universiteto (The University of Queens-land) Australijoje, naujagimiams, kuriems stinga vitamino D, būna 44 proc. didesnė tikimybė susirgti šizofrenija pasiekus suaugusiojo amžių.

Tyrėjai mano, kad šizofrenijos šaknų reikia ieškoti motinos gimdoje, kai mažylis yra visiškai priklausomas nuo vitamino D koncentracijos motinos organizme. Taigi, mokslininkai pataria kruopščiai kontroliuoti, kad besilaukiančios moterys turėtų tinkamą šio vitamino koncentraciją, o tai galima garantuoti vartojant maisto papildus ar valgant produktų, kuriuose gausu vitamino D: jautienos kepenų, sūrio ir kiaušinių. Taip pat svarbu būti saulėje.

Vitaminas D, Šizofrenija, medicina, mokslas, paranormal.lt

Mokslininkai analizavo duomenis apie 2602 asmenis, kuriems buvo nustatyta vitamino D koncentracija ką tik gimus (laikotarpiu tarp 1981 ir 2000 metų) ir kuriems per gyvenimą susiformavo šizofrenija. Taip pat buvo nustatyta vitamino D koncentracija tokioje pačioje mažylių grupėje, kurie vėliau nesusirgo šizofrenija.

Tyrėjai nurodo, kad šiaurės šalyse, kuriose mažai saulės, rizika yra didesnė, todėl vitamino D koncentracijos kontrolė - ypač tarp nėščiųjų! - itin svarbi.

Dabar mokslininkų dėmesį patraukė dar vienas klausimas - ar maža vitamino D koncentracija nėštumo metu kaip nors susijusi ir su autizmo epidemija?

Scientific Reports, 2018, 8:17692

 

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar