Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Spalio » 3

Miego mitai, kuriais nereikia tikėti

Visiems žmonėms svarbu naktį gerai išmiegoti, tačiau kai kas tiki mitais ir mano, jog galima ir nemiegoti rekomenduojamų 7 valandų, bet reguliariai apsieiti keturiomis ar penkiomis.

JAV tyrėjai iš Niujorko universiteto Medicinos mokyklos (New York University School of Medicine) peržiūrėjo 8 000 interneto svetainių siekdami nustatyti 20 labiausiai paplitusių neteisingų prielaidų apie miegą. Štai kokį vaizdą jie pamatė.

Vienas iš labiausia paplitusių požiūrių buvo, kad pakanka 5 naktinio miego valandų, ypač jei jos papildomos trumpu pokaičio miegu. Tačiau tyrėjai sako, jog nesama įrodymų, kurie pagrįstų tokią nuomonę. Žmogus naktį vis dėlto turi miegoti 7 valandas.

Kitas mitas - apie alkoholinius gėrimus. Daugelis mano, kad taurelė alkoholinio gėrimo kaip tik prieš einant miegoti padės geriau išmiegoti. Tai taip pat nėra tiesa. Alkoholinis gėrimas prieš einant miegoti negarantuoja geresnio miego. Kaip tik atvirkščiai, tai neleidžia organizmui nugrimzti į gilaus miego fazę.

Dar vienas mitas - kad knarkimas nekenkia. Pasak vadovaujančios tyrėjos dr. Rebeccos Robbins, tai gali būti nepavojinga, bet knarkimas taip pat gali rodyti, kad žmogus turi miego apnėją, o tai jau pavojinga, nes susiję su kvėpavimu. Asmuo, kuris turi miego apnėją, per miegą gali staiga nustoti kvėpavęs ir tada vėl pradėti kvėpuoti, o tai gali sukelti širdies veiklos sutrikimų.

Deja, mokslininkų nuomonės apie miegą skiriasi. Vieniems atrodo, kad žmonės, kurie visą savaitę patiria „miego badą", pvz., darbininkai, kurie dirba pamainomis, neatgauna to, ką prarado, jei savaitgaliais miega ilgiau, savo ruožtu kiti mano, kad tai kompensuoja miego trūkumą.

Atrodo, kad kalbėdami apie mitus, kurie susiję su miegu, net ekspertai nesugeba prieiti vieningos nuomonės.

Sleep Health, 2019-04-16. pii:S2352-7218(19)30025-7

Reklama:
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar