Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Ligos, Mutacijos » 2022 » Rugsėjo » 15

Mokslininkai praneša, kad 2020 m. KOVID buvo pagrindinė sutrikusio intelekto ir raidos sutrikimų turinčių žmonių mirties priežastis

Naujo recenzuoto straipsnio autoriai nustatė, kad 2020 m. KOVID yra pagrindinė žmonių su intelekto ir raidos sutrikimais mirties priežastis.

Tyrime COVID-19 "Mirtingumo našta ir gretutinių ligų modeliai tarp mirusiųjų, turinčių ir neturinčių intelekto ir raidos sutrikimų JAV" nagrinėjami 2020 m. mirties liudijimų duomenys, siekiant išanalizuoti mirtingumo modelius tarp žmonių, turinčių ir neturinčių intelekto ir raidos sutrikimų. Jie nustatė, kad protinę negalią turintiems asmenims KOVID buvo trečia pagrindinė mirties priežastis po širdies ligų ir vėžio. Tačiau žmonių su raidos sutrikimais (IDD) mirties priežastis buvo KOVID.

IDD - tai sutrikimai, kuriems būdingi judėjimo, kalbos, mokymosi, savitvarkos ir savarankiško gyvenimo visą gyvenimą sutrikimai. Pavyzdžiui, Dauno sindromas, cerebrinis paralyžius ir protinis atsilikimas.

Sirakūzų universiteto docentas Scottas Landesas, pagrindinis žurnale "Disability and Health Journal" paskelbto straipsnio autorius, teigė, kad tyrimas patvirtino ankstesnes prognozes, jog COVID-19 gali būti mirtinesnis tarp žmonių, sergančių IDD.

"Net ir atsižvelgdami į amžių, lytį ir rasinę bei etninę mažumą, nustatėme, kad COVID-19 yra daug mirtinesnis žmonėms, turintiems IDD, nei žmonėms, neturintiems IDD", - sakė M. Landesas. "Be to, žmonės, sergantys IDD, mirė daug jaunesni."

Tyrėjų komandą sudarė Sirakuzų universiteto Pilietiškumo ir viešųjų reikalų mokyklos Maksvelo fakulteto Senėjimo tyrimų instituto dėstytojas Landesas, Sirakuzų universiteto Maksvelo mokyklos sociologijos magistrantė Julia Finan ir fizinės medicinos ir reabilitacijos profesorė emeritė, SUNY Upstate medicinos centro Sirakūzuose (Niujorko valstija) fizinės medicinos ir reabilitacijos daktarė Margaret Turk.

Tyrėjai mano, kad norint suprasti, kodėl COVID-19 našta yra didesnė IDD sergantiems žmonėms, reikia daugiau dėmesio skirti gretutinėms ligoms ir gyvenimo sąlygoms.

"Žmonės su IDD dažniau gyvena perpildytose vietose nei žmonės, neturintys IDD", - sako M. Landes. "Grupinio gyvenimo sąlygos, ypač kai yra glaudus kontaktas su asmenine priežiūra, yra susijusios su COVID-19 plitimu." Maždaug 13-20 proc. suaugusiųjų, turinčių IDD, gyvenančių tokiomis sąlygomis, rizikos negalima pervertinti."

"Nors svarbu atsižvelgti į gretutinių susirgimų skirtumus, taip pat svarbu suprasti, kad didesnę COVID-19 naštą tarp žmonių, sergančių IDD, bent iš dalies gali lemti socialiniai veiksniai, pavyzdžiui, didesnė šios populiacijos dalis, gyvenanti grupinės priežiūros įstaigose, nepakankamas dėmesys priežiūros poreikiams viešajame ir privačiame lygmenyje ir kokybiškos sveikatos priežiūros prieinamumo skirtumai", - sakė Landesas.

Tyrėjai taip pat pastebėjo, kad tarp visų IDD statuso asmenų dažniau pasitaikė hipotirozė ir traukuliai, o tarp mirusiųjų su protiniu atsilikimu ir Dauno sindromu - nutukimas. "Atsargumo sumetimais sveikatos priežiūros specialistai turėtų atidžiai stebėti COVID-19 vartojančių pacientų, kuriems diagnozuota hipotirozė ir (arba) traukuliai, simptomus."

Tačiau mokslininkai teigia, kad norint geriau suprasti mirtingumą nuo COVID-19 tarp žmonių, sergančių IDD, reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų ištirti šie socialiniai veiksniai.

Be to, autoriai atkreipia dėmesį, kad tyrime daugiausia dėmesio skiriama pirmiesiems COVID-19 pandemijos metams. Dėl esamų duomenų skirtumų, leidžiančių įvardyti IDD kaip mirties priežastį, negalima suprasti, ar IDD sergantiems asmenims ir toliau tenka neproporcingai didelė COVID-19 našta.

"Tai neleidžia tinkamai prižiūrėti šios marginalizuotos populiacijos sveikatos būklę vykstant pandemijai. Nors ilgalaikėje perspektyvoje šiai problemai spręsti būtini mirties liudijimų kodavimo ir peržiūros pakeitimai, trumpuoju laikotarpiu CDC turėtų pripažinti šią neteisybę ir imtis būtinų veiksmų, kad būtų galima analizuoti dabartinius mirties liudijimų duomenis apie mirusįjį", - sakė Landesas.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau