Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ligos, Mutacijos » 2022 » Rugsėjo » 15

Mokslininkai praneša, kad 2020 m. KOVID buvo pagrindinė sutrikusio intelekto ir raidos sutrikimų turinčių žmonių mirties priežastis

Naujo recenzuoto straipsnio autoriai nustatė, kad 2020 m. KOVID yra pagrindinė žmonių su intelekto ir raidos sutrikimais mirties priežastis.

Tyrime COVID-19 "Mirtingumo našta ir gretutinių ligų modeliai tarp mirusiųjų, turinčių ir neturinčių intelekto ir raidos sutrikimų JAV" nagrinėjami 2020 m. mirties liudijimų duomenys, siekiant išanalizuoti mirtingumo modelius tarp žmonių, turinčių ir neturinčių intelekto ir raidos sutrikimų. Jie nustatė, kad protinę negalią turintiems asmenims KOVID buvo trečia pagrindinė mirties priežastis po širdies ligų ir vėžio. Tačiau žmonių su raidos sutrikimais (IDD) mirties priežastis buvo KOVID.

IDD - tai sutrikimai, kuriems būdingi judėjimo, kalbos, mokymosi, savitvarkos ir savarankiško gyvenimo visą gyvenimą sutrikimai. Pavyzdžiui, Dauno sindromas, cerebrinis paralyžius ir protinis atsilikimas.

Sirakūzų universiteto docentas Scottas Landesas, pagrindinis žurnale "Disability and Health Journal" paskelbto straipsnio autorius, teigė, kad tyrimas patvirtino ankstesnes prognozes, jog COVID-19 gali būti mirtinesnis tarp žmonių, sergančių IDD.

"Net ir atsižvelgdami į amžių, lytį ir rasinę bei etninę mažumą, nustatėme, kad COVID-19 yra daug mirtinesnis žmonėms, turintiems IDD, nei žmonėms, neturintiems IDD", - sakė M. Landesas. "Be to, žmonės, sergantys IDD, mirė daug jaunesni."

Tyrėjų komandą sudarė Sirakuzų universiteto Pilietiškumo ir viešųjų reikalų mokyklos Maksvelo fakulteto Senėjimo tyrimų instituto dėstytojas Landesas, Sirakuzų universiteto Maksvelo mokyklos sociologijos magistrantė Julia Finan ir fizinės medicinos ir reabilitacijos profesorė emeritė, SUNY Upstate medicinos centro Sirakūzuose (Niujorko valstija) fizinės medicinos ir reabilitacijos daktarė Margaret Turk.

Tyrėjai mano, kad norint suprasti, kodėl COVID-19 našta yra didesnė IDD sergantiems žmonėms, reikia daugiau dėmesio skirti gretutinėms ligoms ir gyvenimo sąlygoms.

"Žmonės su IDD dažniau gyvena perpildytose vietose nei žmonės, neturintys IDD", - sako M. Landes. "Grupinio gyvenimo sąlygos, ypač kai yra glaudus kontaktas su asmenine priežiūra, yra susijusios su COVID-19 plitimu." Maždaug 13-20 proc. suaugusiųjų, turinčių IDD, gyvenančių tokiomis sąlygomis, rizikos negalima pervertinti."

"Nors svarbu atsižvelgti į gretutinių susirgimų skirtumus, taip pat svarbu suprasti, kad didesnę COVID-19 naštą tarp žmonių, sergančių IDD, bent iš dalies gali lemti socialiniai veiksniai, pavyzdžiui, didesnė šios populiacijos dalis, gyvenanti grupinės priežiūros įstaigose, nepakankamas dėmesys priežiūros poreikiams viešajame ir privačiame lygmenyje ir kokybiškos sveikatos priežiūros prieinamumo skirtumai", - sakė Landesas.

Tyrėjai taip pat pastebėjo, kad tarp visų IDD statuso asmenų dažniau pasitaikė hipotirozė ir traukuliai, o tarp mirusiųjų su protiniu atsilikimu ir Dauno sindromu - nutukimas. "Atsargumo sumetimais sveikatos priežiūros specialistai turėtų atidžiai stebėti COVID-19 vartojančių pacientų, kuriems diagnozuota hipotirozė ir (arba) traukuliai, simptomus."

Tačiau mokslininkai teigia, kad norint geriau suprasti mirtingumą nuo COVID-19 tarp žmonių, sergančių IDD, reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų ištirti šie socialiniai veiksniai.

Be to, autoriai atkreipia dėmesį, kad tyrime daugiausia dėmesio skiriama pirmiesiems COVID-19 pandemijos metams. Dėl esamų duomenų skirtumų, leidžiančių įvardyti IDD kaip mirties priežastį, negalima suprasti, ar IDD sergantiems asmenims ir toliau tenka neproporcingai didelė COVID-19 našta.

"Tai neleidžia tinkamai prižiūrėti šios marginalizuotos populiacijos sveikatos būklę vykstant pandemijai. Nors ilgalaikėje perspektyvoje šiai problemai spręsti būtini mirties liudijimų kodavimo ir peržiūros pakeitimai, trumpuoju laikotarpiu CDC turėtų pripažinti šią neteisybę ir imtis būtinų veiksmų, kad būtų galima analizuoti dabartinius mirties liudijimų duomenis apie mirusįjį", - sakė Landesas.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 21:34 Receptai Pyragėliai su obuolių įdaru

Skanūs, lengvai ir greitai pagaminami, pyragėliai su obuolių įdaru. Gaminame. Pyragėliai su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

15.10.2019 laikas 21:42 Receptai Minkšti sausainiai su obuoliais pusryčiams
Nuostabus desertas – saldūs obuolių sausainiai. Paruošimas labai lengvas. Idealiai tinka kasdieniams pusryčiams ar priešpiečiams. Šis receptas yra lengvas ir greitai paruošiamas, užtuks tik 30 minučių ir minkšti sausainiai bus ja...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau