Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ligos, Mutacijos » 2022 » Rugsėjo » 15

Mokslininkai praneša, kad 2020 m. KOVID buvo pagrindinė sutrikusio intelekto ir raidos sutrikimų turinčių žmonių mirties priežastis

Naujo recenzuoto straipsnio autoriai nustatė, kad 2020 m. KOVID yra pagrindinė žmonių su intelekto ir raidos sutrikimais mirties priežastis.

Tyrime COVID-19 "Mirtingumo našta ir gretutinių ligų modeliai tarp mirusiųjų, turinčių ir neturinčių intelekto ir raidos sutrikimų JAV" nagrinėjami 2020 m. mirties liudijimų duomenys, siekiant išanalizuoti mirtingumo modelius tarp žmonių, turinčių ir neturinčių intelekto ir raidos sutrikimų. Jie nustatė, kad protinę negalią turintiems asmenims KOVID buvo trečia pagrindinė mirties priežastis po širdies ligų ir vėžio. Tačiau žmonių su raidos sutrikimais (IDD) mirties priežastis buvo KOVID.

IDD - tai sutrikimai, kuriems būdingi judėjimo, kalbos, mokymosi, savitvarkos ir savarankiško gyvenimo visą gyvenimą sutrikimai. Pavyzdžiui, Dauno sindromas, cerebrinis paralyžius ir protinis atsilikimas.

Sirakūzų universiteto docentas Scottas Landesas, pagrindinis žurnale "Disability and Health Journal" paskelbto straipsnio autorius, teigė, kad tyrimas patvirtino ankstesnes prognozes, jog COVID-19 gali būti mirtinesnis tarp žmonių, sergančių IDD.

"Net ir atsižvelgdami į amžių, lytį ir rasinę bei etninę mažumą, nustatėme, kad COVID-19 yra daug mirtinesnis žmonėms, turintiems IDD, nei žmonėms, neturintiems IDD", - sakė M. Landesas. "Be to, žmonės, sergantys IDD, mirė daug jaunesni."

Tyrėjų komandą sudarė Sirakuzų universiteto Pilietiškumo ir viešųjų reikalų mokyklos Maksvelo fakulteto Senėjimo tyrimų instituto dėstytojas Landesas, Sirakuzų universiteto Maksvelo mokyklos sociologijos magistrantė Julia Finan ir fizinės medicinos ir reabilitacijos profesorė emeritė, SUNY Upstate medicinos centro Sirakūzuose (Niujorko valstija) fizinės medicinos ir reabilitacijos daktarė Margaret Turk.

Tyrėjai mano, kad norint suprasti, kodėl COVID-19 našta yra didesnė IDD sergantiems žmonėms, reikia daugiau dėmesio skirti gretutinėms ligoms ir gyvenimo sąlygoms.

"Žmonės su IDD dažniau gyvena perpildytose vietose nei žmonės, neturintys IDD", - sako M. Landes. "Grupinio gyvenimo sąlygos, ypač kai yra glaudus kontaktas su asmenine priežiūra, yra susijusios su COVID-19 plitimu." Maždaug 13-20 proc. suaugusiųjų, turinčių IDD, gyvenančių tokiomis sąlygomis, rizikos negalima pervertinti."

"Nors svarbu atsižvelgti į gretutinių susirgimų skirtumus, taip pat svarbu suprasti, kad didesnę COVID-19 naštą tarp žmonių, sergančių IDD, bent iš dalies gali lemti socialiniai veiksniai, pavyzdžiui, didesnė šios populiacijos dalis, gyvenanti grupinės priežiūros įstaigose, nepakankamas dėmesys priežiūros poreikiams viešajame ir privačiame lygmenyje ir kokybiškos sveikatos priežiūros prieinamumo skirtumai", - sakė Landesas.

Tyrėjai taip pat pastebėjo, kad tarp visų IDD statuso asmenų dažniau pasitaikė hipotirozė ir traukuliai, o tarp mirusiųjų su protiniu atsilikimu ir Dauno sindromu - nutukimas. "Atsargumo sumetimais sveikatos priežiūros specialistai turėtų atidžiai stebėti COVID-19 vartojančių pacientų, kuriems diagnozuota hipotirozė ir (arba) traukuliai, simptomus."

Tačiau mokslininkai teigia, kad norint geriau suprasti mirtingumą nuo COVID-19 tarp žmonių, sergančių IDD, reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų ištirti šie socialiniai veiksniai.

Be to, autoriai atkreipia dėmesį, kad tyrime daugiausia dėmesio skiriama pirmiesiems COVID-19 pandemijos metams. Dėl esamų duomenų skirtumų, leidžiančių įvardyti IDD kaip mirties priežastį, negalima suprasti, ar IDD sergantiems asmenims ir toliau tenka neproporcingai didelė COVID-19 našta.

"Tai neleidžia tinkamai prižiūrėti šios marginalizuotos populiacijos sveikatos būklę vykstant pandemijai. Nors ilgalaikėje perspektyvoje šiai problemai spręsti būtini mirties liudijimų kodavimo ir peržiūros pakeitimai, trumpuoju laikotarpiu CDC turėtų pripažinti šią neteisybę ir imtis būtinų veiksmų, kad būtų galima analizuoti dabartinius mirties liudijimų duomenis apie mirusįjį", - sakė Landesas.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.07.2019 laikas 17:53 Receptai Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže

Gaminame. Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže. Kol vištienos sparneliai keps, dubenyje sumaišome medų, kečupą, sezamo aliejų, actą bei išspaustą česnaką. Šiuo padažu užpilame tik iš orkaitės ištrauktus, dar karštus, sp...

Skaityti daugiau

21.11.2017 laikas 10:28 Receptai Morkos su medumi laringitui gydyti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: morkų, medus

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 14:15 Receptai Obuolių pyragas dėl kurio visi kraustosi iš proto

Gardaus obuolių pyrago receptas. Dar šiltas obuolių pyragas gali būti patiekiamas su ledais.  Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau