Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Birželio » 23

Akmeninis gigantas sutramdo stichiją

Kinijoje netoli nuo Liašanio miesto yra vieta, kur trys upės suteka į vieną. Netoli santakos vietos stovi Linjunšianio uola, kurioje iškalta didžiulė sėdinčio Budos statula. Daugelį metų 71 m aukščio Buda buvo pati didžiausia skulptūra mūsų planetoje. Tik 1878-ais metais aukščiausia tapo Laisvės statula, kurios aukštis su pamatu siekia 92.99m.

Pranašingas sapnas

Prieš daugelį amžių Kinijoje gyveno vienuolis Chai Tunas. Jis ne kartą girdėjo valtininkų pasakojimus apie pavojingus sūkurius, kurie susidaro trijų upių santakos vietoje, ir kurie jau pražudė ne vieną žmogų. Vieną naktį vienuolis susapnavo Budą, kuris pasakė, kad gali sutramdyti neramų upių charakterį, jeigu jam bus pastatyta statula toje vietoje, kur dažniausiai žūna žmonės. Tokio pasiūlymo nebuvo galima atsisakyti, todėl Chai Tunas leidosi į kelionę per kaimus ir miestus, norėdamas surinkti pinigų statulai pastatyti. Jo kelionės truko daug metų. Žmonės nelabai noriai skyrėsi su savo skurdžiomis santaupomis. Pagaliau reikiama suma buvo sukaupta ir 713-ais metais vienuolio nusamdyti darbininkai ėmė uoloje kalti Budos statulą. Jie į upę mėtė akmenų nuolaužas ir taip palaipsniui pakeitė neramią vandens tėkmę (paranormal.lt).

vienuolis, chai tunas, buda, paslaptingi statiniai, Kinija, paranormal

Atėmė sau regėjimą

Legendoje pasakojama, kad dar prieš darbų pradžią vienas vietinis valdytojas pareikalavo, kad Chai Tunas atiduotų jam surinktas gyventojų aukas. Tačiau šis atsakė: „Tai Budos pinigai ir aš geriau sau išdursiu akis, nei atiduosiu juos tau“. Tačiau šie žodžiai nepadarė įspūdžio valdytojui, todėl vienuolis į ranką paėmė peilį ir juo išdūrė sau abi akis. Sukrėstas tokio poelgio, valdytojas vienuolį paliko ramybėje.

Kilnusis vienuolis taip ir nesulaukė to meto, kai kurinys buvo baigtas. Kai Chai Tunas mirė, uoloje buvo iškaltos tik dievybės kojos. Tačiau darbai vyko toliau ir 803-iais metais krante, toje vietoje, kur susilieja trys upės, atsirado akmeninis Buda, žiūrintis į sutramdytą stichiją ir priešais esantį šventąjį Emeišanio kalną.

Jų esmė - žinojimas

Budos rankos padėtos ant kelių, pėdos siekia vandens srautą. 15-os m aukščio galva baigiasi tame pačiame aukštyje, kaip ir uola. Statulos pečių plotis siekia 30 m, patys ilgiausi rankų pirštai yra 8 m ilgio, ilgiausi kojų pirštai - 1,6 m. Visas statulos aukštis yra 71 m. Kodėl būtent tiek? Pasirodo, tai yra simbolinis skaičius. Jis lygus 360 kinų sieksniams - būtent tiek dienų yra kinų metuose ir tiek aktyvių taškų žmogaus kūne.

Ant uolos yra pastatytas šventyklų kompleksas su parku. Budą supa 90-ies bodchisatvų, kurių esmė - žinojimas, atvaizdai. Budizmo filosofijoje bodchisatvomis vadinami tie, kurie pasiekia Budos šventumą ir nutraukia tolimesnes savo reinkarnacijas, tačiau nenugrimzta į nirvaną, bet lieka pasaulyje, kad nuo kančių apsaugotų visus gyvenančius Žemėje.

vienuolis, chai tunas, buda, paslaptingi statiniai, Kinija, paranormal

Prieš amžinybę

Chai Tunas, norėdamas išaukštinti Budą ir parodyti jo didingumą, savo tikslą pasiekė - būdamas šalia statulos žmogus pasijunta mažyčiu sutvėrimu, ne didesniu už skruzdėlę. Kažkodėl būtent šioje vietoje į galvą ateina mintys apie tai, kad Žemėje viskas yra laikina, apie nenumaldomą laiko tėkmę ir žmogaus bejėgiškumą prieš amžinybę.

Reikia tikėtis, kad Buda Kinijoje stovės amžinai ir stebins žmones savo didingumu.

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar