Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2019 » Birželio » 23

Akmeninis gigantas sutramdo stichiją

Kinijoje netoli nuo Liašanio miesto yra vieta, kur trys upės suteka į vieną. Netoli santakos vietos stovi Linjunšianio uola, kurioje iškalta didžiulė sėdinčio Budos statula. Daugelį metų 71 m aukščio Buda buvo pati didžiausia skulptūra mūsų planetoje. Tik 1878-ais metais aukščiausia tapo Laisvės statula, kurios aukštis su pamatu siekia 92.99m.

Pranašingas sapnas

Prieš daugelį amžių Kinijoje gyveno vienuolis Chai Tunas. Jis ne kartą girdėjo valtininkų pasakojimus apie pavojingus sūkurius, kurie susidaro trijų upių santakos vietoje, ir kurie jau pražudė ne vieną žmogų. Vieną naktį vienuolis susapnavo Budą, kuris pasakė, kad gali sutramdyti neramų upių charakterį, jeigu jam bus pastatyta statula toje vietoje, kur dažniausiai žūna žmonės. Tokio pasiūlymo nebuvo galima atsisakyti, todėl Chai Tunas leidosi į kelionę per kaimus ir miestus, norėdamas surinkti pinigų statulai pastatyti. Jo kelionės truko daug metų. Žmonės nelabai noriai skyrėsi su savo skurdžiomis santaupomis. Pagaliau reikiama suma buvo sukaupta ir 713-ais metais vienuolio nusamdyti darbininkai ėmė uoloje kalti Budos statulą. Jie į upę mėtė akmenų nuolaužas ir taip palaipsniui pakeitė neramią vandens tėkmę (paranormal.lt).

vienuolis, chai tunas, buda, paslaptingi statiniai, Kinija, paranormal

Atėmė sau regėjimą

Legendoje pasakojama, kad dar prieš darbų pradžią vienas vietinis valdytojas pareikalavo, kad Chai Tunas atiduotų jam surinktas gyventojų aukas. Tačiau šis atsakė: „Tai Budos pinigai ir aš geriau sau išdursiu akis, nei atiduosiu juos tau“. Tačiau šie žodžiai nepadarė įspūdžio valdytojui, todėl vienuolis į ranką paėmė peilį ir juo išdūrė sau abi akis. Sukrėstas tokio poelgio, valdytojas vienuolį paliko ramybėje.

Kilnusis vienuolis taip ir nesulaukė to meto, kai kurinys buvo baigtas. Kai Chai Tunas mirė, uoloje buvo iškaltos tik dievybės kojos. Tačiau darbai vyko toliau ir 803-iais metais krante, toje vietoje, kur susilieja trys upės, atsirado akmeninis Buda, žiūrintis į sutramdytą stichiją ir priešais esantį šventąjį Emeišanio kalną.

Jų esmė - žinojimas

Budos rankos padėtos ant kelių, pėdos siekia vandens srautą. 15-os m aukščio galva baigiasi tame pačiame aukštyje, kaip ir uola. Statulos pečių plotis siekia 30 m, patys ilgiausi rankų pirštai yra 8 m ilgio, ilgiausi kojų pirštai - 1,6 m. Visas statulos aukštis yra 71 m. Kodėl būtent tiek? Pasirodo, tai yra simbolinis skaičius. Jis lygus 360 kinų sieksniams - būtent tiek dienų yra kinų metuose ir tiek aktyvių taškų žmogaus kūne.

Ant uolos yra pastatytas šventyklų kompleksas su parku. Budą supa 90-ies bodchisatvų, kurių esmė - žinojimas, atvaizdai. Budizmo filosofijoje bodchisatvomis vadinami tie, kurie pasiekia Budos šventumą ir nutraukia tolimesnes savo reinkarnacijas, tačiau nenugrimzta į nirvaną, bet lieka pasaulyje, kad nuo kančių apsaugotų visus gyvenančius Žemėje.

vienuolis, chai tunas, buda, paslaptingi statiniai, Kinija, paranormal

Prieš amžinybę

Chai Tunas, norėdamas išaukštinti Budą ir parodyti jo didingumą, savo tikslą pasiekė - būdamas šalia statulos žmogus pasijunta mažyčiu sutvėrimu, ne didesniu už skruzdėlę. Kažkodėl būtent šioje vietoje į galvą ateina mintys apie tai, kad Žemėje viskas yra laikina, apie nenumaldomą laiko tėkmę ir žmogaus bejėgiškumą prieš amžinybę.

Reikia tikėtis, kad Buda Kinijoje stovės amžinai ir stebins žmones savo didingumu.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau