Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2019 » Rugpjūčio » 16

Alzheimerio ligą - viskas prasideda nuo amino rūgščių ir jei tai tiesa, nuo šios ligos galėsime pagyti

Alzheimerio liga - dažniausias senatvinės demencijos sukėlėjas. Ši liga atpažįstama dėl smegenyse susidarančių amiloidų plokštelių ir susimazgiusių baltyminių struktūrų. Dabar naujas Kalifornijos universiteto tyrimas aptiko chemines reakcijas, kurios gali būti atsakingos už dalį Alzheimerio ligos simptomų.

Nėra tiksliai žinoma, kas sukelia Alzheimerio ligą ir koks mechanizmas yra atsakingas už jos simptomus. Pastaruosius kelis dešimtmečius mokslininkų akys krypsta tik į tas baltymines plokšteles tarp neuronų ir susiraizgiusius baltymus ląstelėse. Tačiau dabar mokslininkai teigia, kad daugiau dėmesio reikėtų skirti lizosomų kaupimuisi - kitam Alzheimerio ligos ženklui.

Lizosomos - tai ląstelių atliekų perdirbimo centrai. Seni baltymai ir lipidai yra siunčiami į lizosomas, kur yra išskaidomi į kitas medžiagas, kurios tuomet gali būti panaudotos naujų baltymų formavimui. Tam, kad būtų išlaikytas sveikas balansas, baltymų sintezė ir skaidymas turi būti suderinti. Tačiau lizosomos turi trūkumą - jei į jas patenka kas nors, kas negali būti išskaidoma, jos tiesiog užstringa. Ląstelė lizosomą ima laikyti nebetinkama, nustumia ją į šalį ir ima auginti naują. Šis procesas gali būti kartojamas kelis kartus ir taip ląstelėje ima kauptis lizosomos.

Lizosomų kaupimosi liga yra visiškai kitas susirgimas, kuris gali būti diagnozuojamas iš karto po gimimo. Alzheimerio liga, žinoma, prasideda vėliau, tačiau taip pat pasižymi lizosomų sankaupomis ląstelėse. Mokslininkai teigia, kad tai nėra pačių organelių problema. Lizosomos ima kauptis todėl, kad ląstelėse atsiranda neišskaidomų baltymų. Ryanas R. Julianas, vienas iš tyrimo autorių, teigia, kad problema yra baltymus sudarančios amino rūgštys, kurios kažkodėl staiga pasikeičia, virsdamos savo veidrodiniu atvaizdu. Tuomet fermentai lizosomose nebegali jų skaidyti, nes nebegali prie jų prisikabinti - mokslininkas šį procesą palygino bandymu užsidėti kairiąją pirštinę ant dešinės plaštakos.

Taigi, Alzheimerio ligos šaknys gali slypėti ne kur kitur, o tuose baltymuose. Vėlgi, mokslininkai negali paaiškinti, kodėl jie ima keistis. Tačiau jie viliasi, kad ateityje juos bus įmanoma ištaisyti. „Vienas iš būdų užkirsti kelią šiems procesams - baltymų perdirbimo skatinimas, kad šie per ilgai neužsibūtų ir neprasidėtų šios cheminės modifikacijos. Tačiau šiuo metu nėra vaistų, kurie paskatintų šį perdirbimą (vadinamą autofagija) ir padėtų gydyti Alzheimerio ligą“, pakomentavo Julianas.

Tačiau kodėl mokslininkai iki šiol į šiuos procesus neatkreipė dėmesio? Paaiškinimas yra gana paprastas - cheminės reakcijos, kurias Alzheimerio ligos atveju patiria baltymai, yra praktiškai nematomos. Viskas vyksta ląstelių lygmenyje. Amino rūgštys, kurios sudaro baltymus, virsta veidrodiniu savo atspindžiu, o tai paverčia baltymus nesuskaidomais lizosomoms. Jie kaupiasi, raizgosi, o galiausiai, kažkur šio mechanizmo pabaigoje ima kurtis amiloidinės plokštelės tarp neuronų. Mokslas iki šiol ieško šio proceso pradžios ir, panašu, kad dabar prie jos artėjama, bet dar reikės labai daug tyrimų, kol šie rezultatai bus patvirtinti.

Rašo: technologijos.lt Nuotrauka: ©mundoportugues.pt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 10:22 Receptai – Patiekalai Šokoladinių keksiukų receptas
Labai gardžių, burnoje tirpstančių, šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

20.11.2019 laikas 15:39 Receptai – Patiekalai Paprasti, bet ne prasti naminiai sausainiai
Gaminame. Naminiai sausainiai. Sviestą ir grietinę išimame iš šaldytuvo ir palaikome kambario temperatūroje 2-3 valandas. Orkaitę įjungiame kaisti iki 180 laipsnių. Skardą išklojame kepimo popieriumi.

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 19:57 Receptai – Patiekalai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (gyvatžolės, kraujalankės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: paprastosios gyvatžolės šaknų, vaistinės kraujalankės.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
18.03.2024 laikas 19:45 Kaip liaudiškomis priemonėmis mažinti padidėjusį kraujospūdį?

Dauguma sergančiųjų pradine hipertenzijos stadija nei neįtaria, kad jų kraujospūdis nuolat yra padidėjęs. Jei kraujospūdis yra nežymiai pakilęs, jokių nemalonių pojūčių neatsiranda, todėl liga nustatoma tik profilaktiškai pasitikrinus sveikat...

Skaityti daugiau

18.03.2024 laikas 19:15 Kokie produktai kraujyje PAGAUSINA HEMOGLOBINO LYGĮ?

Pablyškimas, bendras kūno silpnumas, galvos skausmai, prastas apetitas, nuovargis - tai akivaizdūs žemo hemoglobino lygio kraujyje požymiai. Kokių produktų reikia vartoti, norint kraujyje pagausinti žemą hemoglobino lygį? Sumažėjęs hemoglobino lyg...

Skaityti daugiau

18.03.2024 laikas 18:21 Kokias paslaptis saugo „išrinktųjų šventykla“, į kurią įleidžiami tik „ypatingi“ mormonai?

Į šiaurę nuo Meksikos sostinės, vos kelios minutės kelio automobiliu nuo vietinių lankytinų vietų - zoologijos sodo ir Aragono miško - stovi paslaptingas labai didelių matmenų objektas. Šviesus neįprastos formos pastatas smarkiai kontrastuoja su v...

Skaityti daugiau