Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Gruodžio » 9

Anglijos NHS Įteisino Du Naujus Vaistus Iš Kanapių

Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) patvirtino du iš kanapių pagamintus vaistus, skirtus epilepsijos ir išsėtinės sklerozės gydymui.

Labdaros organizacijos pasveikino tokį NHS sprendimą, nors pasak kai kurių aktyvistų, NHS turėtų legalizuoti daugiau iš kanapių pagamintų vaistų.

Nuo šiol gydytojai galės išrašyti receptus „Epidyolex“, skirtą epilepsija sergantiems vaikams. Klinikinių bandymų metu paaiškėjo, jog vaisto, turinčių kanabidiolio (CBD), vartojimas kai kuriais atvejais gali sumažinti epilepsijos priepuolius iki 40 proc.

Kiekvieno paciento gydymas „Epidyolex“ kainuoja nuo 5 000 iki 10 000 svarų metams ir šiuose vaistuose nėra kanapių psichoaktyvios sudedamosios dalies tetrahidrokanabinolis (THC). Kol kas „Epidyolex“ bus skiriamas Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje gyvenantiems pacientams, o nuo kitų metų, galbūt, ir Škotijoje gyvenantiems pacientams.

Tiesa, ne visi epilepsija sergančių vaikų tėvai patenkinti leidimu vartoti tik „Epidyolex“ – nemažai epilepsija sergančių vaikų tėvų importuoja iš Europos ir Kanados vaistus, kurių sudėtyje yra THC ir CBD ir kaltina britų medikus, jog šalyje vis dar negalima legaliai įsigyti vaistų, kurių sudėtyje būtų abu minėti komponentai.

Kitas vaistas, kurį galės skirti gydytojai – burnos purškalas „Sativex“, kurio sudėtyje yra THC ir CBD. Šie vaistai skiriami išsėtinės sklerozės sukeltų raumenų sustingimo ir spazmų gydymui. Skausmus malšinančių vaistų kaina metams kiekvienam pacientui – 2 000 svarų.

Priminsime, jog nuo 2018 m. lapkričio Jungtinėje Karalystėje (JK) įsigaliojo įstatymas, leidžiantis medikams išrašyti receptus iš kanapių pagamintiems vaistams, tačiau iki šiol tokių atvejų buvo labai nedaug, nes daugelis vaistų vis dar yra neišbandyti ir nepatvirtinti.

Rašo: ANGLIJA.today

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.08.2022 laikas 22:15 Tūkstančiai geriausių mokslininkų pripažįsta: ‘Pasaulinis atšilimas yra apgavystė’
Tūkstančiai geriausių mokslininkų pasirašė dokumentą, kuriame teigiama, kad visuotinis atšilimas yra apgaulė, skirta kraštutinių kairiųjų globalistų politinei darbotvarkei įgyvendinti.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:54 Potvyniai Kinijoje: 16 žuvusiųjų ir 36 dingusieji be žinios Činghajaus provincijoje
Staigi liūtis sukėlė nuošliaužą ir nukreipė upės tėkmę į šoną, sukeldama potvynį

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:50 Ankstyvas sniegas Ridderyje, Rytų Kazachstane
Pirmasis sniegas iškrito 1870 m aukštyje virš jūros lygio Ridderyje, Rytų Kazachstane.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 17:23 Receptai | Patiekalai Lašiša su kreminiu špinatų padažu

Ruošdama patiekalą iš lašišos visada žinau, kad tai bus greita ir be galo skanu. Kadangi lašišai pakanka vos kelių minučių keptuvėje arba 12-15 minučių orkaitėje, dėl to lašišą ruošti vakarienei yra vienas malonumas. Ir tikiuos...

Skaityti daugiau

Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)
16.08.2022 laikas 18:16 Receptai | Patiekalai Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)

Gardūs kukurūzų blyneliai - labai gardus patiekalas, kuri nesunkiai pasigaminsite pagal pateikta receptą šioje svetainėje. Daug geru ir išbandytu receptu vienoje vietoje, kuriuos tiesiog privalote išmėginti!

...

Skaityti daugiau

15.08.2022 laikas 23:34 Receptai | Patiekalai Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas

Atsipjaunate torto, paragaujate kąsnelį ir sakote “mmmmm, kaip nerealiai skanu…!!“ –  būtent taip nutiks, kai paragausite pirmąjį šio nuostabaus torto kąsnelį. Tirpstantis burnoje, nepakartojamai š...

Skaityti daugiau