Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Liepos » 6

Žmogaus augimo hormonus sieja su Alzheimerio liga

Žmogaus augimo hormonuose, kurių būdavo duodama vaikams, esti netinkamai suformuotų baltymų „sėklų". Tokių baltymų konstatuota tarp Alzheimerio liga sergančių asmenų. Manoma, kad šie hormonai taip pat sukelia ir Kreicfeldo-Jakobo ligą (KJL), sukeliančią mirtiną smegenų ląstelių irimą ir demenciją.

Šiuo metu ši hormonų terapija nebetaikoma, tačiau minėtų baltymų gali būti patekusių ant chirurgijoje naudojamų instrumentų, - taip teigia britų tyrėjai iš Londono universiteto koledžo (University College London).

Alzheimerio liga, hormonai, medicina, medicinos naujienos, paranormal

Tyrėjai nėra tikri, kad augimo hormonai sukelia Alzheimerio ligą, vis dėlto jie nerimauja, kad juose esama netinkamai suformuotų baltymų, galinčių veikti kaip „sėkla", skatinanti amiloidų plokštelių formavimąsi smegenyse, o tai vienas iš ligos simptomų.

Tie patys mokslininkai aptiko ryšį su KJL tyrimo metu, kurio rezultatai publikuoti 2015 metais. „Kai kurių individų, kuriems KJL susiformavo daug metų po vaikystėje taikyto gydymo hipofizės augimo hormonu, gautu iš mirusio žmogaus, smegenyse taip pat aptikta baltymų nuosėdų, kurios būdingos Alzheimerio ligai", - nurodė vadovaujantysis tyrėjas Johnas Collinge'as.

Gydymas hormonais buvo nutrauktas 1985 metais, vis dėlto tyrėjai nerimauja, kad tokių baltymų galima pernešti chirurginiais instrumentais, ypač tais, kurie naudojami smegenų chirurgijoje, nors ir, anot jų, „negalima teigti, kad būtent gydymo procedūros ar operacijos susijusios su Alzheimerio liga."

Nature, 2018; 564:415-9

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar