- 30.01.2020
- 0.0 Reitingas
- 1170 Peržiūros
- Komentarai
Antibiotikai didina storosios žarnos (kolorektalinio) vėžio riziką. Maždaug 72 proc. asmenų, kuriems diagnozuotas žarnyno vėžys, per pastaruosius 10 metų iki šios diagnozės vartojo antibiotikų, - taip rodo naujas tyrimas.
Šie medikamentai galėjo padvigubinti vėžio riziką, nors tai priklausė nuo to, kaip ilgai ir kokiomis dozėmis antibiotikų buvo vartojama,
Kitų virškinimo organų navikai taip pat buvo siejami su antibiotikų vartojimu, bet paradoksalu, kad tiesiosios žarnos vėžio rizika sumažėjo, Taip galėtų būti todėl, kad tiesioji žarna yra virškinimo sistemos pačioje pabaigoje, bet tyrėjams atrodo, kad rizika būna didesnė žarnyno pradžioje.
Vėžio rizika padidėja todėl, kad antibiotikai sukelia disbakteriozę, žarnyno mikrobiomo pokyčius, - pasakoja tyrėjai iš Džonso Hopkinso medicinos mokyklos (Johns Hopkins School of Medicine).
Nagrinėdami 11,3 mln. pacientų sveikatos duomenis, tyrėjai rado beveik 29 tūkst. kolorektalinio vėžio atvejų, konstatuotų per laikotarpį nuo 1989 iki 2012 metų, ir palygino šių asmenų antibiotikų vartojimo duomenis su 137 tūkst. sveikų žmonių duomenimis. Didžiausia rizika, ko gero, būna vartojant peniciliną.
Nors gydytojai raginami mažinti antibiotikų taikymą siekiant mažinti superbakterijos radimosi riziką, faktas, kad antibiotikai gali paskatinti ir storosios žarnos vėžio formavimąsi, - dar viena gera priežastis, kodėl reikėtų ieškoti alternatyvų.
Žmonės per metus vidutiniškai vartoja 10 antibiotikų, o iš viso tai sudaro 70 mlrd. dozių.
Gut, 2019; pii:gutjnl-2019-318593
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau