Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 30

Antibiotikai didina žarnyno vėžio riziką

Antibiotikai didina storosios žarnos (kolorektalinio) vėžio riziką. Maždaug 72 proc. asmenų, kuriems diagnozuotas žarnyno vėžys, per pastaruosius 10 metų iki šios diagnozės vartojo antibiotikų, - taip rodo naujas tyrimas.

Šie medikamentai galėjo padvigubinti vėžio riziką, nors tai priklausė nuo to, kaip ilgai ir kokiomis dozėmis antibiotikų buvo vartojama,

Kitų virškinimo organų navikai taip pat buvo siejami su antibiotikų vartojimu, bet paradoksalu, kad tiesiosios žarnos vėžio rizika sumažėjo, Taip galėtų būti todėl, kad tiesioji žarna yra virškinimo sistemos pačioje pabaigoje, bet tyrėjams atrodo, kad rizika būna didesnė žarnyno pradžioje.

Vėžio rizika padidėja todėl, kad antibiotikai sukelia disbakteriozę, žarnyno mikrobiomo pokyčius, - pasakoja tyrėjai iš Džonso Hopkinso medicinos mokyklos (Johns Hopkins School of Medicine).

Nagrinėdami 11,3 mln. pacientų sveikatos duomenis, tyrėjai rado beveik 29 tūkst. kolorektalinio vėžio atvejų, konstatuotų per laikotarpį nuo 1989 iki 2012 metų, ir palygino šių asmenų antibiotikų vartojimo duomenis su 137 tūkst. sveikų žmonių duomenimis. Didžiausia rizika, ko gero, būna vartojant peniciliną.

Nors gydytojai raginami mažinti antibiotikų taikymą siekiant mažinti superbakterijos radimosi riziką, faktas, kad antibiotikai gali paskatinti ir storosios žarnos vėžio formavimąsi, - dar viena gera priežastis, kodėl reikėtų ieškoti alternatyvų.

Žmonės per metus vidutiniškai vartoja 10 antibiotikų, o iš viso tai sudaro 70 mlrd. dozių.

Gut, 2019; pii:gutjnl-2019-318593

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 09:15 Kovos būdas su antro tipo HERPES virusu

Yra toks nemalonus gamtos kūrinėlis, kurį medikai vadina antro tipo herpes virusu, plintančiu ir  negerumus sukeliančiu žmogaus genitalijų srityje. Įprastai virusas “miega” kažkur stuburo smegenyse, bet kartais dėl peršalimo ar streso hormonų “nubunda” ir keliauja lin...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 23:05 Natūralus gėrimas, kaip išvengti cistito

Taigi, kaip galima užkirsti kelią ir pabandyti natūraliu išsigydyti cistitą? Dėl natūraliu būdu norintiems įveikti cistitą, ypač jei mes kenčiame chroniškai, turime vengti kai kurių maisto produktų ir įpročių.

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 21:14 Paprastas Būdas Išliktyti Šviežius Bananus

Užkandžių pakavimas vaikams į mokyklą, gali pasirodyti esąs gana didelis iššūkis - ypač bandant įtikti vaikams ir įsitikinant, kad jie valgo maistingą maistą.

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 15:05 Sužinok, kurių produktų laikymo terminas beveik begalinis

Distiliuotas baltasis actas. Jį galima vartoti prieš valgį, jei abejojate jo šviežumu. Pats actas gali būti laikomas metų metus ir negenda. Medus Šis produktas tarnaus jums iki pat mirties. Bičių darbas ir jo magiška sudėtis daro savo darbą. Cukrus meduje sugeria drėgmę

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau