Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (422) Komentarų: (0) (28.07.2018 - 15:10)

Apdraustiems už magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus mokėti nereikia

Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia gyventojų klausimų, ar  reikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimus? Primename, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) su gydytojo siuntimu už MRT papildomai mokėti nereikia.

MRT tyrimus gydantis gydytojas gali skirti ir ambulatoriškai, ir stacionare gydomiems pacientams. Jeigu tyrimas reikalingas ambulatoriškai gydomam pacientui, gavus gydytojo siuntimą, apdraustiesiems PSD už tyrimą apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, tad pacientui mokėti tikrai nereikia. Jeigu šis tyrimas atliekamas stacionare, tyrimo išlaidos yra įskaičiuotos į bendrą paciento gydymo ligoninėje kainą. 

medicinos naujienos, MRT, magnetinio rezonanso tomografija

Ar pacientui reikalingas MRT tyrimas, sprendžia gydantis gydytojas. Svarbu žinoti, kad siuntimą brangiesiems tyrimams ir procedūroms, apmokamiems iš PSDF biudžeto lėšų, išduoda tik antrinio ar tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis specialistas. Ligos ir būklės, kurioms pasireiškiant atliekamas MRT, patvirtintos Sveikatos apsaugos ministro įsakymais.

Už MRT tyrimą mokėti nereikia, jei pacientas su siuntimu kreipiasi į gydymo įstaigą, su kuria ligonių kasos yra sudariusios sutartį dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo PSDF biudžeto lėšomis. Mokėti reikia tada, jeigu pacientas pats pasirenka tyrimą ar procedūrą, neturėdamas gydytojo siuntimo. Tokiu atveju tyrimo kainą reikia susimokėti gydymo įstaigos kasoje. Mokėti už MRT reikia pacientams, neapdraustiems PSD, taip pat ir jei pageidaujama tyrimo be eilės.

„Jeigu gydytojas siunčia atlikti MRT, mokėti nereikia nei už tyrimą, nei už jam atlikti reikalingas vienkartines priemones ir medžiagas. Dažniausiai siūloma susimokėti už specialius vienkartinius drabužius, kurie nėra būtini, – paaiškina Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovė primena, kad gydytojui siuntime nurodžius siunčiančiai įstaigai pateikti tyrimo vaizdo kopiją, už ją pacientui taip pat mokėti nereikia. Jei pacientas pageidauja pats turėti vaizdo kopiją – už ją reikės sumokėti.

Beje, ambulatoriškai gydomas pacientas turi teisę pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje teikiama ši paslauga, siuntime negali būti nurodyta jokia konkreti įstaiga ar specialistas. Siunčiantis gydytojas privalo informuoti pacientą, kuriose įstaigose atliekami MRT tyrimai, apmokami PSDF biudžeto lėšomis.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: MRT, magnetinio rezonanso tomografija, medicinos naujienos
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar