Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Balandžio » 7

Apie vėžio bakterijų teorijos istoriją

Iki pat 1920-ųjų medicina buvo palanki teorijai, kad vėžį galėtų sukelti bakterijos. Jau 1772 metais gydytojai padarė prielaidą (nors ir paaiškėjo, kad tai netiesa), kad bakterinis patogenas Mycobacterium tuberculosis, kuris sukelia tuberkuliozę, gali sukelti ir vėžį. Iki 1890 metų medicina neturėjo jokių įrodymų, kurie palaikytų vėžio bakterijų teoriją. Tais metais moksliniame susirinkime juos pateikė gydytojas iš Edinburgo, Royal Infirmary ligoninės patologas WiIliamas Russellas (1852-1940). Mikroskopu tyrinėdamas vėžiu sergančių pacientų audinių ėminius, jis aptiko „vėžiui būdingą organizmą".

vėžys, bakterijos, bakterijų teorijos

Iš tikrųjų W. Russellas konstatavo tą patį fenomeną, apie kurį mokslininkai kalba dabar: jo „organizmai" buvo parazitai, kurių buvo galima matyti ir ląstelių viduje, ir ne jose. „Organizmų" dydis varijavo nuo vos matomų iki tokių, kurie užėmė beveik pusę eritrocito. Didžiausi „organizmai" vertė galvoti apie į grybelius ar į mieles panašius parazitus.

Nors ir W. Russello teorija buvo pasitikta skeptiškai, 1901-aisiais ją patvirtino amerikiečių mokslininkas Harvey'is Caylordas iš Niujorko valstijos patologijų laboratorijos, kuris aptiko Russello kūnelių kiekviename savo tirtame vėžio ėminyje.(1) Deja, kitas amerikiečių patologas Jamesas Ewingas nukreipė mediciną kita linkme. 1919 metais jis ironiškai rašė, kad „kai kurie kompetentingi stebėtojai mano, jog tai galimas vėžio paaiškinimas".(2) Pats J. Ewingas netikėjo, kad vėžys formuojasi kaip infekcija, kuria žmogus gali užsikrėsti. Jo autoritetas buvo toks didelis, kad tiesiog kaip kirviu nukirto vėžio bakterijų teoriją.

Nuorodos:

  1. Am J Med Sci, 1901; 121:501-39
  2. Ewing J. Neoplastic Diseases. Filadelfija, PA: WB Saunders Co, 1919
Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.04.2020 laikas 21:36 Štai, kaip galima išvalyti organizmą, kad niekada nesirgtume ir nejaustume nuovargio
Tai labai lengva! Aštrus imbieras yra vienas iš sveikiausių ir skaniausių prieskonių planetoje. Jis turi didelę maistinę vertę ir yra naudojamas tiek gaminimui, tiek gydymui.

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 17:48 Kokie vitaminai gali kovoti prieš vėžį?
Kai kurių gyventojų ir alternatyviosios medicinos šalininkų teigimu, ilgas junginių, turinčių priešvėžinį poveikį, sąrašas turėtų būti papildytas vitaminais. Panalizuokime šiuo požiūriu populiariausias maistines medžiagas....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 16:03 Sakai – Natūralus Maisto Papildas
Garsusis senovės gydytojas ir filosofas Avicena daugelyje savo receptų minėjo sakų gydomąsias savybes. Savo moksliniuose traktatuose jis rašė, kad sakai stiprina kūną, skatina tulžies skyrimąsi, gerina regėjimą ir klausą....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 14:49 Ilgiausiai išliekantis maistas – ką valgytume, jei įvyktų apokalipsė?

Kas būtų, jei civilizacija – tokia, kokią turime dabar – rytoj išnyktų? Ar maistas, kurį šiandien valgome, galėtų išsilaikyti taip ilgai, kad jį tolimoje ateityje atrastų archeologai? Ir jei taip – ar tas maistas dar būtų valgomas? Šiame straipsnyje sužinosite apie tai, koks val...

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 13:42 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Elito Evakuacija Dėl Klimato 2 Dalis

Tai, prieš tai mes kalbėjome, kad koronavirusai iš esmes nėra baisūs, jei kalbam iš medicinos pusės. Vienintelis, kad gali nuo jo nukentėti, tai tie žmonės kurie turi silpną imunitetą. Mes galime pastebėti, kad daugiausia šiuo virusi yra užsikrėtę tai senesnio amžiaus žmonės, arba visai jauni vai...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau