Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Balandžio » 7

Apie vėžio bakterijų teorijos istoriją

Iki pat 1920-ųjų medicina buvo palanki teorijai, kad vėžį galėtų sukelti bakterijos. Jau 1772 metais gydytojai padarė prielaidą (nors ir paaiškėjo, kad tai netiesa), kad bakterinis patogenas Mycobacterium tuberculosis, kuris sukelia tuberkuliozę, gali sukelti ir vėžį. Iki 1890 metų medicina neturėjo jokių įrodymų, kurie palaikytų vėžio bakterijų teoriją. Tais metais moksliniame susirinkime juos pateikė gydytojas iš Edinburgo, Royal Infirmary ligoninės patologas WiIliamas Russellas (1852-1940). Mikroskopu tyrinėdamas vėžiu sergančių pacientų audinių ėminius, jis aptiko „vėžiui būdingą organizmą".

vėžys, bakterijos, bakterijų teorijos

Iš tikrųjų W. Russellas konstatavo tą patį fenomeną, apie kurį mokslininkai kalba dabar: jo „organizmai" buvo parazitai, kurių buvo galima matyti ir ląstelių viduje, ir ne jose. „Organizmų" dydis varijavo nuo vos matomų iki tokių, kurie užėmė beveik pusę eritrocito. Didžiausi „organizmai" vertė galvoti apie į grybelius ar į mieles panašius parazitus.

Nors ir W. Russello teorija buvo pasitikta skeptiškai, 1901-aisiais ją patvirtino amerikiečių mokslininkas Harvey'is Caylordas iš Niujorko valstijos patologijų laboratorijos, kuris aptiko Russello kūnelių kiekviename savo tirtame vėžio ėminyje.(1) Deja, kitas amerikiečių patologas Jamesas Ewingas nukreipė mediciną kita linkme. 1919 metais jis ironiškai rašė, kad „kai kurie kompetentingi stebėtojai mano, jog tai galimas vėžio paaiškinimas".(2) Pats J. Ewingas netikėjo, kad vėžys formuojasi kaip infekcija, kuria žmogus gali užsikrėsti. Jo autoritetas buvo toks didelis, kad tiesiog kaip kirviu nukirto vėžio bakterijų teoriją.

Nuorodos:

  1. Am J Med Sci, 1901; 121:501-39
  2. Ewing J. Neoplastic Diseases. Filadelfija, PA: WB Saunders Co, 1919
Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau