Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Liepos » 8

Arbatoje esančios dalelės iš vidaus sunaikina plaučių vėžines ląsteles

Indijos ir Didžiosios Britanijos mokslininkai atrado, kad nanodalelės, esančios arbatos krūmo lapuose, gali apsigyventi ir iš vidaus sunaikinti plaučių vėžines ląsteles, pranešė iflscience.com.

moksliniai tyrimai, arbata, vėžio gydymo būdai, plaučių vėžys, vėžys

Nors tai tik pati tyrimų pradžia, šis atradimas, kaip ir dauguma kitų, buvo visiškai netyčinis. Mokslininkai tokių rezultatų nesitikėjo išvysti.

Nanodalelės, dar vadinamos kvantiniais taškais, yra neįtikėtinai mažos, todėl jos gali įsiskverbti į vėžines ląsteles, sunaikinti bei užkirsti kelią jų vystymuisi. Tokiu būdu nužudoma apie 80 proc. navikinių ląstelių.

Šių mikroskopinių dalelių naudojimas tiriamas daugelyje skirtingų sričių. Pavyzdžiui, įmonės taip pat naudoja kvantinių taškų technologiją, kuri užtikrina spalvų kokybę televizorių ir monitorių ekranuose bei saulės baterijų veiksmingumą. Dėl unikalių fluorescencinių savybių nanodalelės naudingos ir navikų diagnozavimui. Tačiau cheminių medžiagų gamybos procesas yra sudėtingas, brangus ir gali turėti toksinį šalutinį poveikį.

Taigi, tyrėjų komanda nusprendė sukurti paprastesnį nanodalelių gamybos būdą, kuris neturėtų neigiamos įtakos sveikatai. Jie tai atliko naudodami Camellia sinensis arbatos lapelių ekstraktą su dviem kitomis cheminėmis medžiagomis. Kai mokslininkai tikrino, ar šios mikroskopinės dalelės, esančios arbatos krūmo lapeliuose, gali padėti aptikti vėžines ląsteles, jie pastebėjo, kad nanodalelės jas žudo.

„Staigmena buvo ta, kad kvantiniai taškai aktyviai slopino plaučių navikinių ląstelių augimą. Mes to nesitikėjome“, – neslėpė nuostabos tyrimo autorius dr. Sudhagaras Pitchaimuthus. Reikėtų pabrėžti, kad tai nereiškia, jog gerdami arbata apsisaugosite arba pasveiksite nuo plaučių vėžio, nes dar reikia atlikti begalę kitų tyrimų, kol šis gydymo metodas bus pritaikytas medicinoje.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau