- 24.05.2018
- 0.0 Reitingas
- 1716 Peržiūros
- Komentarai
Badavimas regeneruoja kamienines ląsteles
Yra manoma, kad viena iš senėjimo priežasčių yra ta, kad kamieninės ląstelės praranda savo funkciją/efektyvumą. Čia priminsiu, kad kamieninės ląsteles yra nediferencijuotos ląstelės, kurios galima paversti į bet reikiamą specifinę ląstelę ir po to regeneruoti atnaujinti/regeneruoti nusidėvėjusius audinius/organus. Yra nustatyta, kad su amžiumi, kamieninės ląstelės praranda efektyvumą ir to pasekoje suprastėja audinių/organų regeneracija. Bet mokslininkai rado būdą kaip ši procesą pristabdyti. Ir šis metodas yra labai paprastas ir nieko nekainuoja - badavimas.
Jau daug metų žinoma, kad kalorijų apribojimas (valgymas mažiau maisto) prailgina gyvenimo trukmę (daugelis tyrimų atlikta su įvairias gyvūnais). Žmonėms kalorijų apribojimas bent jau pagerina įvairius su sveikata ir ilgaamžiškumu susijusius rodyklius. Žarnynas yra vienas greičiausiai atsinaujinančių organų, ir visos žarnyno ląstelės pasikeičia per penkias dienas, tad jus praktiškai kas penkias dienas turite naują žarnyną. Kaip jau buvo rašyta ankstesniame paragrafe su amžiumi kamieninės ląstelės praranda efektyvumą ir todėl vyresnio amžiaus žmonės sunkiau atsigauna po žarnyno infekcijų ir kitų žarnyno pažeidimų. Todėl mokslininkai norėjo nustatyti ar 24 valandų badavimas pagerins kamieninių ląstelių funkciją regeneruoti žarnyno audinį.
Atlikus tyrimą su pelėmis buvo nustatyta kad 24 valandų badavimas žymiai pagerino tiek jaunų tiek senų pelių kamieninių ląstelių funkciją ir to pasekoje žarnyno ląstelių regeneraciją. Badavimo metu vietoj gliukozės/cukraus/angliavandenių organizmas pradeda naudoti sukauptus riebalus kaip energijos šaltinį. Taip pasikeitus metabolizmui/energijos šaltiniui pagerėjo kamieninių ląstelių funkcija regeneruoti žarnyno audinius. Šis tyrimas nustatė, kad tas metabolizmo pokytis įvyksta per genų transkripcijos faktorius - PPARs, kurie ‘įjungia’ genus atsakingus už riebalų metabolizmą . Mokslininkai teigia, kad toks trumpalaikis badavimas galėtų būti naudingas žmonėms kurie atsigauna nuo žarnyno infekcijų ir po chemoterapijos. Beje mokslininkai, taip pat tikisi ateityje išrasti vaistą, kuris be badavimo aktyvuotų genus sukeliančius teigiamą poveikį ir žinoma iš to uždirbti daug pinigų, nes badavimas nieko nekainuoja, o badavimo sukeltą teigiamą poveikį imituojantys vaistai atneštų milijardus dolerių.
Badavimas atnaujiną ‘sugadintą’ imuninę sistemą
Ankstesni tyrimai su žmonėmis ir gyvūnais taip pat rodo, kad badavimas gali pagerinti chemoterapijos poveikį ir net sumažinti neigiamą chemoterapijos poveikį. Jei esant vėžiui organizmas yra labai nusilpęs ar yra labai mažas svoris badauti nepatartina. Priedo chemoterapija dažnai ne pats geriausias sprendimas gydyti vėžį. Plačiau apie tai galite paskaityti atskirame straipsnyje.
Andrius-Vegan, BSc Nutrition, MSc, PhD , šaltinis buksveikas.net
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau