- 24.03.2020
- 2.5 Reitingas
- 2086 Peržiūros
- Komentarai
Kaip praneša The Sun, ryšių ekspertai, interneto funkcijos ir galimybės britams artimiausiu metu gali būti apribotos, kad būtų galima užtikrintas svarbių svetainių ir programų veikimas, pandemijos atveju.
Problema ta, kad plečiantis pandemijai, daugėja žmonių esančių namuose, tinklai patiria kritinį srautą, o tai daro didelį apkrovimą UK mobiliojo ir plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai.
Socialinis atsiribojimas reiškia, kad daugelis britų dabar dirba namuose. Mokyklų uždarymas reiškia, kad, kai kurie britų vaikai turi daugiau laisvo laiko, nei bet kada. Tai dramatiškai keičia interneto apkrovos dinamiką. Visų pirmą Vodofone pranešė The Sun, kad jų interneto srautas išaugo 30%.
Svarbu pažymėti, kad didžiausias srautas dabar vyksta nuo 06:00 iki 08:00, šiek tiek sumažėja iki vidurdienio ir vėl padidėja vakare, tačiau daug didesniu mastu, nei ryte. Todėl dabar, kaip mums sako ekspertai ir interneto vartotojai, vyriausybė užsiima dideliu projektu „interneto normavimu“. Tokiu būdu, UK interneto srautas bus daug „lėtesnis“. Tik klausymas, kas apmokės nuostolius už apmokėtas paslaugas, jei tai slepiama valdžios.
Įdomu, ar Lietuvoje yra mažinamas interneto greitis? Kas domisi interneto technologijomis, būtų įdomu išgirsti jų komentarus. Paprastam Lietuvos piliečiui gi sunku susigauti, kokia jo interneto sparta. Galimai ir pas mus interneto srautas ribojamas, o paslaugos apmokėtos, pagal numatytas sutartis. Tikimės, Lietuvos interneto tiekėjai, nepasielgs, taip drastiškai, bet tokia tikimybė išlieka. Bet mes ne, apie tai...
Panašu, oficialiai UK, kaip ir neapriboja tam tikrų duomenų kiekio, tai liečia svarbius duomenis. Pavyzdžiui, vaizdo transliacija ir žaidimai jau nėra labai svarbūs duomenys.
Ekspertai pataria: „Šiuo sunkiu metu vartotojas turėtų pagalvoti apie atsarginį ryšį, nesvarbu, ar tai būtų kita SIM kortelė, ar naujas duomenų perdavimo tiekėjas“. Tiesa sakant, tiekėjai jau sulėtino, sumažino savi vaizdo įrašų spartą taip pat. Paprastai tariant UK ir Europoje srautų kokybė sumažėjo apie 25%, kad sumažėtų tinklo apkrova.
Dabar kyla klausymas: ar Britanijos tinklai gali susidoroti su didėjančia apkrova? „Mūsų tinklai išlieka stiprūs“, - rašo The Sun, pranešant Vodafone atstovo. „Turime pakankamai atsargų patenkinti augančią paklausą ir palaikyti visuotinį ryšį su pasauliu ir UK“.
Viskas atrodo gana keistai. Apkrova tinkle pasirodė jau senai ir tinklai puikiai susitvarko. Kaip mums praneša interneto specialistai, nenorėdami atskleisti viešai informacijos, šis antplūdis buvo nuspėjamas tiekėjams jau senai, nes tiekėjai buvo užsiėmę papildomos įrangos pirkimu ir montavimu.
Viena UK interneto tiekėja pareiškė, kad jų srauto pralaidumas yra 100%. Dabar nauja “apkrova“ buvo 20%, tai reiškia, kad pas juos dabar liko 80% interneto neišnaudoto pralaidumo, kad galėtų susidoroti su, bet kokiu padidėjusiu interneto naudojimu. Be to, kaip teigiama, jau sumontuojama nauja įranga.
O mobiliesiems tinklams neturėtų kilti jokių problemų. Su uraganais ir sniegu kompanijos nuolat susiduria. Ar kas nors praranda savo mobilųjį ryšį? Jis nedygsta, nes mobiliojo ryšio operatoriai turi daugybę įrankių nukreipti duomenų srautus per kitus kanalus. Dėl to nauji įtraukti kanalai patiria radikaliai padidėjusias apkrovas. Nepaisant to, niekas niekur nepalieka be interneto ir jis nedingsta.
Šiuo metu mūsų apklausti ekspertai naująją vyriausybės iniciatyvą vadina pamišusia ir idiotiška, išreikšdami viltį, kad vyriausybė nesugalvos patvirtinti įstatymu, dėl interneto srauto mažinimo.
Kodėl apie tai rašome? The Sun pakankamai išsamiai aprašė viską – didelis srautas nėra problema, o greičiau geros naujienos. Žmonės sėdi namuose, moka tiekėjams pinigus, moka už kabelinius kanalus, perkama internetu viskas. Atitinkamai, interneto teikėjai perka naują aparatūrą, samdo naujus žmones. Įrangos gamintojai ir panašiai yra apkrauti darbu. Viskas gerai.
Ir tai tik pradžia, nes pandemija daugeliui pirmaujančių kompanijų „davė spyrį į užpakalį“, priversdama jas investuoti į žmonių darbą namuose, sąlygas. Be to, panašus dirgiklis, pandemija, koregavo ir švietimo sistemą.
Kodėl vaikams eiti į mokyklą ir klausytis kažkokios kvailos mokytojos monologų? Nieko neturime prieš mokytojus, bet būkime realistai. Ko ši dvidešimtmetė mergina gali ką nors išmokyti, jei ji tik vakar sėdėjo universiteto paskaitų salėje ir dažėsi lupas, užuot kruopščiai konspektavusi, ką moko dėstytojai?
Vaizdo konferencijų režimu, vienas protingas profesorius Paryžiuje gali mokyti matematikos vaikus visame pasaulyje. Ir jei kažkas, ten kažko nesuprato, tai profesorius yra kvailys, o ne vaikas, nes jis neturėjo vaiko smegenų, kad viską paaiškinti.
Dabar, kitas klausymas, visas šitas apribojimas, mokslo įstaigų uždarymas, nėra dar vienas būdas, patikrinti, kaip vykdomas pasaulinis švietimas, savivaldybių darbas. Nepagalvojote, kad tai labai paranku kažkam mus valdyti. Nuotolinis mokslas? Vienas protingas mokytojas, profesorius gali nuotoliniu būdu mokyti visos Lietuvos vaikus? Kam tiek mokytojų reikalinga? Universitete dėstoma paskaita, lietuviškai, užsienio kalba, nesvarbu, dėstytojas gali būti bet kur... bet jis atliks savo darbą. Bet baisiausia, gali nutikti tai, kad vienos mokytojas, profesorius, gali mokyti pagal kažkieno užgaidas - formuoti, manipuliuoti žmonėmis.
Dar baisiau kas būtų, jei savivaldybių, institucijų darbas vyktu tik internetu, galimai tai ir bandoma. Nes koordinuoti, valdyti žmonės internetu, daug paprasčiau. Nereikia tiek žmonių, juos reikia aplamai mažinti pasaulyje, taip kalbama. Vienas žmogus valdys viską. Tai dabar ir bandoma, ar internetas, žmonija susidoros su tokio įvykio atėjimu. Nebeliks grynų pinigų, apsipirkimas internetu, reiks paslaugos, tau suteiks internetu, bus lengva kontroliuot, nes žmogus gyvai nebendraus... internetu, veiks robotai, o gal kokioje USA, koks tau tarnautojas parašys pašymą apie nedarbingumą. Žinoma, jei supratote, ką norėjau pasakyti, dėl ateities.
Panašios reformos prasideda medicinoje, prekybos tinkluose ir pan. Kodėl pas tinklų pardavėjus viskas mažėja? Kadangi pirkėjas nemoka už parduotuvės remontus, už priešgaisrines paslaugas ar dar kokiems viršininkams, kurie gali šią parduotuvę uždaryti. Vėlgi, ugniagesiams – blogai, bet ekonomikai, gerai – tegul vystosi produkcijos pardavėjai ir pašto paslaugos.
Apskritai, izoliacija – idėja yra teisinga ir gera, jei į ją mes pažvelgsime protingai ir pradėsime uždirbti pinigus. Viskas pagal Mao norus, tai yra – kai pučia permainų vėjai, protingas stato malūną, o kvailys stato tvorą ar net „geležinę uždangą“.
Tačiau, greičiausiai Didžiosios Britanijos vyriausybė visiškai nėra kvaila ir visi šie nauji popieriaus lapai – tai, tik planas, sunaikinti žodžio ir spaudos laivę. Jei žmonės socialiniuose tinkluose pradeda demonstruoti vaizdo įrašus apie tai, kas vyksta su COVID-19 temą – tokiu atveju, šiuos socialinius tinklus galima apkaltinti „nekritiškais“ kabutėse, ir atsiųsti interneto tiekėjui popierių, kad būtų apribota prieiga prie jų. Tai leis transliuoti vietinio kokio valdžios lyderio kalbas, kurių skiriamoji geba (raiška) bus 3840x2160, o kalbant deputatams, padėjėjams 1080p. Na ir toliau ta pačia linkme: tie, kurie nepalaiko partijos bendros linijos, turėtų apriboti interneto srautą. Tendencija – akivaizdi, todėl mes stebėsime įvykių raidą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau