Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Gamta » 2018 » Gegužės » 15

Dar viena Bermudų paslaptis: čia aptiko iki šiol nežinomų gyvių

Naujoji sritis buvo aptikta per tiriamąją misiją Bermudoje, suorganizuotą Didžiosios Britanijos vandenyno tyrimų labdaros organizacijos „Nekton“ ir vadovaujamą mokslinės jūrų tyrimų grupės iš Oksfordo universiteto.

Bermudų trikampis, biologija, Dumbliai, gyvūnai, Gyvybė, koralai

Šioje anksčiau niekada netirtoje zonoje buvo aptikta per šimtas naujų rūšių gyvūnų. Vieni iš jų – miniatiūriniai vėžiagyviai tanaidacea. Mokslininkai aptiko ir dešimtis naujų dumblių rūšių, taip pat juoduosius koralus stichopathes, galinčius išaugti iki dviejų metrų aukščio.

Mokslininkų komandai teko begalę laiko vykdyti povandeninius stebėjimus. Kartais į vandenį jie nerdavo tiesiog su akvalangais, o kartais naudodavosi nuotoliniu būdu valdomais įrenginiais, galinčiais nusileisti net į 2 tūkst. metrų gylį.

„Turint omeny, kad Bermudą skalaujantys vandenys buvo ne vieną dešimtmetį gana išsamiai tyrinėti, mes jokiu būdu nesitikėjome aptikti tokio skaičiaus įvairių naujų rūšių“, – sakė Alexas Rogersas, Oksfordo universiteto profesorius ir įmonės „Nekton“ mokslo skyriaus direktorius.

Mokslininkas teigia, kad naujos gyvybe pulsuojančios vandenyno zonos aptikimas duoda pagrindo manyti, jog jūros gyvūnų rūšių gali būti daug daugiau ir daug įvairesnių nei iki šiol manyta. „Vidutinis vandenyno gylis yra 4,2 tūkst. metrų.

Jei net seklesnėse vietose gyvybė ištirta taip menkai, vadinasi, ligšiolinis mūsų supratimas apie tai, kas glūdi gelmėse, gali būti klaidingas“, – samprotavo A. Rogersas. „Gavome įrodymą, kiek mažai mes žinome ir kaip svarbu aprašyti šį nepažintą arealą, kad vėliau pavyktų jį išsaugoti“, – pridūrė jis.

Už 24 metrų nuo Bermudos krantų mokslininkai taip pat aptiko ištisą dumblių mišką, kerojantį ant povandeninės uolos viršūnės.

Povandeninių kalvų šlaitai šioje vietoje, kaip paaiškėjo, apaugę susisukusiomis koralų vytelėmis ir jūros vėduoklėmis. Čia veisiasi jūros ežiai, žalios murenos, geltoni krabai atsiskyrėliai, taip pat smulkutės rausvos ir geltonos žuvelės bei kitų rūšių fauna.

Viso pasaulio jūrose yra daugiau nei 100 tūkst. povandeninių kalnų, tačiau biologiniu požiūriu išsamiai dar neištirta nė 50. Dar šiemet ta pati mokslininkų grupė rengiasi į ekspediciją Indijos vandenyne.

Nardant ketinama ištirti Seišelių, Maldyvų, Mauricijaus, taip pat Andamanų ir Sumatros salas skalaujančiuose vandenyse tarpstančią augaliją bei gyvūniją.

„24 žmonės pabuvojo Mėnulyje – ten jau žaidėme golfą, tačiau tik trys kol kas buvo nusileidę iki giliausio mūsų planetos taško – į 11 tūkst. metrų vandenyno gelmę“, – sakė „Nekton“ generalinis direktorius Oliveris Steedsas.

„Dabar jau turime technologijų, kurias pasitelkus pavyks ištirti vandenyno gelmes – per ateinantį dešimtmetį apie savo pačių planetą sužinosime daugiau nei per pastarąjį 100 tūkst. metų.

Kažkodėl dažniau žiūrime į viršų, bet juk reikėtų pažvelgti ir žemyn“, – pridūrė jis.

Dar viena Bermudų paslaptis: čia aptiko iki šiol nežinomų gyvių

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-18 laikas 07:43 Receptai Keptų daržovių garnyras

Daržoves nuplauname, nusausiname, svogūnus nulupame. Cukiniją ir svogūnus pjaustome maždaug 1 centimetro storio griežinėliais.

Skaityti daugiau

2019-11-03 laikas 09:05 Receptai Varškės Keksas Prie Arbatos

Kiaušinius suplakame su cukrumi, įdedame vaniliną, ištirpdytą sviestą ir gerai išmaišome. Įdedame sodą, paskui varškę ir suplakame iki vientisos masės. Tada įdedame miltus ir dar kartą gerai išplakame.

Skaityti daugiau

2018-09-07 laikas 08:54 Receptai Liaudiški patarimai Niežų gydymui

Niežai liaudies medicinoje, Niežai, liaudiškomis priemonėmis, patarimai nuo niežų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau