Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (352) Komentarų: (0) (21.05.2018 - 19:05)

Fizinė veikla mažina mirtino širdies priepuolio riziką

Kiekvienas žino, kad fizinė veikla gali padėti išvengti infarkto, o, jei jums nepasiseka ir vis dėlto patiriate širdies priepuolį, jūsų šansai likti gyviems bus didesni, jei iki tol būsite buvę fiziškai aktyvūs.

medicinos naujienos, širdies priepuolis, fizinė veikla, infarktas

„Asmenims, kurie fiziškai būna labai aktyvūs, kyla 47 proc. mažesnė rizika mirti nuo miokardo infarkto nei tiems, kurių gyvenimo būdas nejudrus", - pasakoja tyrėjai iš Kopenhagos universiteto (Kobenhavns Universitet) Danijoje.

Mokslininkams dar neaišku, kodėl taip yra, tačiau jie mano, jog tai galėtų būti susiję su kraujotaka, kuri fiziškai aktyvių žmonių būna geresnė, nepaisant patirto širdies priepuolio.

Tyrėjai stebėjo daugiau nei 14 tūkst. Kopenhagos širdies tyrimo dalyvių sveikatą, ir šie asmenys, pradedant tyrimą (tarp 1976 ir 1978 metų), dar nepatyrė širdies priepuolio ar insulto. Be to, buvo fiksuojama ir fizinių veiksmų apimtis.

Tyrimo, kuris baigėsi 2013-aisiais, metu 1664 dalyviai patyrė širdies priepuolį ir 425 nuo jo iškart mirė. Savo ruožtu tiems, kurie užsiimdavo vidutinio intensyvumo fizine veikla, tikimybė likti gyviems buvo 32 proc. didesnė. Patiems aktyviausiems šansai likti gyviems po širdies priepuolio buvo 47 proc. didesni.

EurJ Prev Cardiol, 2017; doi:10.1177/2047487317702046

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar