Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.3K) Komentarų: (0) (08.07.2017 - 20:24)

Vaistai nuo skausmo peršalus trigubina širdies priepuolio riziką

Jei peršalote ar užsikrėtėte gripu, nevartokite įprastinių medikamentų nuo skausmo (pavyzdžiui, aspirino ar ibuprofeno), nes šie vaistai gali padidinti riziką sergant patirti širdies priepuolį.

Rizika padidėja daugiau nei 3 kartus, o, jei šie medikamentai leidžiami į veną, -net 7 kartus.

Sergant gripu rizika patirti širdies priepuolį ir taip padidėja, bet, vartodami NVNU (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) simptomams palengvinti, situaciją tik pabloginate. Aspirinas ir ibuprofenas, kurių galima įsigyti be recepto, yra vieni iš populiariausių vaistų nuo skausmo.

Vaistai nuo skausmo peršalus trigubina širdies priepuolio riziką

Mokslininkai skaičiuoja, kad šie medikamentai padidina širdies priepuolio riziką 3,4 karto, o ji būna dar didesnė (7,2 karto), jei vaistai leidžiami į veną. Peršalimas savaime širdies priepuolio riziką padidina 2,7 karto.

Tokias išvadas Nacionalinio Taivano universiteto ligoninės (National Taiwan University Hospital) tyrėjai padarė, analizuodami beveik 9800 širdies ligomis sergančių pacientų ligos istorijas ir siekdami įvertinti, ar peršalimas ir NVNU vartojimas padidina širdies priepuolio grėsmę.

J Infect Dis, 2017; doi: 10.1093/infdis/jiw603

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar