Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (2.0K) Komentarų: (0) (08.07.2017 - 20:31)

Jei skauda nugarą, vaistai nuo skausmo gali pakenkti

Kai žmones kamuoja skausmai apatinėje nugaros dalyje, jie dažnai griebiasi vaistų nuo skausmo, bet šie ne visada teikia norimą poveikį, bet to, gali ir sukelti nepageidaujamų šalutinių reiškinių. Kitaip tariant, rizika didesnė už gaunamą naudą.

Tyrėjai pabrėžia: vos vienas iš šešių žmonių, vartojančių NVNU, jaučia palengvėjimą. Per anksčiau atliktus tyrimus konstatuota, kad paracetamolis ir opioidai tokiais atvejais taip pat nėra efektyvūs.

Jei skauda nugarą, vaistai nuo skausmo gali pakenkti

Tai, kad šie medikamentai neduoda laukiamos naudos, yra tik puse problemos. Australijos Sidnėjaus universiteto Medicininių tyrimų instituto (The George Institute for Global Health) tyrėjai įspėja, kad NVNU kelia sunkių šalutinių reiškinių, būtent, dvigubina skrandžio ir žarnyno problemų riziką.

Tyrėjai pakartotinai analizavo 35 tyrimų rezultatus, kuriuose dalyvavo daugiau nei 6000 asmenų. Visus tyrimo dalyvius kamavo apatines nugaros dalies skausmai - vienos labiausiai paplitusių sveikatos problemų, su kuriomis kada nors savo gyvenime susiduria apie 80 proc. suaugusiųjų. Išvados buvo labai aiškios - jei iš šių vaistų ir esama kokios nors naudos, ji menka ir tikrai neatsveria problemų, kurias potencialiai gali sukelti.

Ann Rheum Dis, 2017; doi: 10.1136/ annrheumdis-2016-210597

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: medicinos naujienos, vaistai, naujienos apie vaistus, nugaros skausmas, nugara

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar