Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.2K) Komentarų: (0) (08.07.2017 - 20:07)

Senjorai turi pusiausvyros sutrikimų? Priežastis ne amžius, o vaistai!

Senyvame amžiuje asmuo neretai nusilpsta ir vaikščiodamas nebesijaučia stabiliai. Vis dėlto ne visada priežastis yra amžius, gali būti, kad kalti medikamentai.

Senjorai, vartojantys 5 ar daugiau receptinių vaistų, jaučia nestabilumą 1,5 karto dažniau
nei asmenys, kurie kasdien geria mažiau vaistų. Vyresnio amžiaus žmogui, vartojančiam daug vaistų, kyla didesnė grėsmė pargriūti ar patirti kokių nors traumų, be to, jei vartojama 10 ar daugiau medikamentų per dieną, griuvimo rizika dvigubėja.

Senjorai

Penkių ir daugiau vaistų vartojimas per dieną vadinamas polifarmacija, tačiau, kaip pripažįsta tyrėjai iš Vokietijos vėžio tyrimų centro (Deutsches Krebsforschungszentrum) Heidelberge, gydytojai vis dar iki galo nesupranta, kaip sąveikauja įvairūs cheminiai junginiai.

Tyrėjai analizavo receptinių medikamentų, kuriuos gavo 3058 senjorai priežiūros centruose, kiekius ir konstatavo, kad beveik 40 proc. asmenų vartojo po 5 ar daugiau vaistų per dieną, o 9 proc. - daugiau nei 10 medikamentų.

J Am Ceriatr Soc, 2016. doi: 10.1111 / jgs.14718

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: medicinos naujienos, senjorai, vaistai, naujienos apie vaistus

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar