Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (433) Komentarų: (0) (23.05.2018 - 18:20)

Iš kanapių pagamintas vaistas išgelbėjo nuo ligos, cheminiai vaistai nepadėjo

Nors medicininė marihuana yra teisėta ne vienoje JAV valstijoje, bet marihuanos pagrindu pagaminti vaistai yra neteisėti. Bent jau iki šiol.

Vaistai iš kanapių, Marihuana, Kanapės, epilepsija, medicinos naujieno

JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) patariamasis komitetas vieningai rekomendavo FDA patvirtinti Epidiolex vaistą, kurio veiklioji medžiaga yra kanabidolis (CBD). Tai yra ne haliucinogeninis junginys, kuris randamas marihuanoje (jis nesukelia „apsinešimo“ jausmo aut. past.).

Ir jei FDA sutiks su komiteto rekomendacija bei patvirtins Epidiolex vaistą, jis bus pirmasis iš kanapių pagamintas, patvirtintas ir JAV parduodamas vaistas.

Epidiolex yra skysto pavidalo vaistas, kurį sukūrė „GW Pharmaceuticals PLS“. Vaistas yra skirtas gydyti dvejoms itin retoms epilepsijos formoms: Lennox‘o-Gastaut‘o ir Dravet‘o sindromams gydyti. Abu sindromai prasideda vaikystėje, kartais sukelia pacientams traukulius, kurie prasideda jau nuo šešerių mėnesių amžiaus.

FDA komiteto posėdyje „GW“ pristatė 3-ijų Epidiolex vaisto tyrimų rezultatus, kurie buvo atlikti per 14 savaičių laikotarpį. Du iš jų buvo skirti pacientams sergantiems Lennox‘o-Gastaut‘o sindromu, o kitame tyrime buvo orientuojamasi į Dravet‘o sindromu sergančius žmones.

Kalbant apie rezultatus apskritai, Lennox‘o-Gastaut‘o sindromu sergantiems žmonėms traukulių, o Dravet‘o sindromu sergantiems ligoniams priepuolinių traukulių (viso kūno aut. past.) sumažėjo daugiau kaip 40 %. Remiantis „GW“, pagrindinis šalutinis Epidiolex vaisto poveikis yra mieguistumas, tačiau yra tikimybė, kad ilgas šio vaisto vartojimas gali sukelti kepenų pažeidimus.

Šiuo metu rinkoje nėra jokių vaistų, kurie būtų skirti specialiai Dravet‘o sindromu sergantiems žmonėms. Nors yra 6 vaistai, kuriais galima gydyti Lennox‘o-Gastaut‘o sindromu sergančius žmones, bet jie yra ne visada veiksmingi, todėl pacientams ir jų šeimos nariams tokie vaistai yra menka paguoda.

„Aš patiriu traukulius jau 10 metų“, - FDA posėdyje sakė iš Berklio, Kalifornijos kilęs 16-metis Sam‘as Vogelstein‘as, kuris vartoja Epidiolex vaistą. „Mano tėvai man sako, kad kartais aš patirdavau net 100 traukulių priepuolių per dieną.“

Vogelstein‘as save laiko pirmuoju žmogumi, kuris išbando Epidiolex vaistą nuo tokių traukulių. Jis jį pradėjo vartoti prieš 5-erius metus ir per pastaruosius 2-ejus metus nepatyrė nei vieno traukulio. „Jis (Epidiolex vaistas aut. past.) pakeitė mano gyvenimą“, - komitetui sakė Sam‘as Vogelstein‘as.

Pasak „Epilepsy Foundation“, trečdalis iš 3,4 milijono JAV sergančių epilepsija žmonių tiesiog negali kontroliuoti, per šiuo metu prieinamus gydymo būdus, juos kankinančių traukulių. Kaip ir Sam‘as Vogelstein‘as, „Epilepsy Foundation“ pastebi, kad Epidiolex yra tas vaistas, kuris pagaliau padeda žmonėms.

Nors šis vaistas yra skirtas epilepsijos gydymui, Epidiolex gali būti skirtas ir kitų ligų gydymui, tokių kaip artritas ir išsėtinė sklerozė. Tai patvirtino ir tyrimai, kuriuose ligoniai buvo gydomi kanabidoliu. Jei Epidiolex bus FDA patvirtintas (šiuo metu šis vaistas dar nepatvirtintas aut. past.), gydytojai galės šį vaistą skirti pacientams, kurie serga ankščiau išvardintomis ligomis.

FDA galutinį sprendimą dėl Epidiolex turėtų paskelbti iki birželio 27 dienos. Jei Epidiolex bus patvirtintas, Sam‘o Vogelstein‘o atvejis gali tapti pirmuoju iš daugelio pacientų, kurių gyvenimai iš tikrųjų pasikeis į gerąją pusę.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: medicinos naujienos, Vaistai iš kanapių, Marihuana, Kanapės, epilepsija
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip išvalyti kepenis su razinomis ir vandeniu per 2 di...

Mūsų kūnui reikalingas vanduo. Jei mes į jį įpilsime razinas, jūs gausite geriausią vaistą išvalantis kepenis. Gyvybiškai svarbu...
Ligos, mutacijos
Pedofilai tampa dar prieš gimimą...

Mokslininkai tvirtina, kad vyrai, nuteisti už pedofiliją, dažnai turi nereikšmingų išvaizdos defektų. Pavyzdžiui, netaisyklin...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Išvalykite storą žarną greitai su šiomis 8 priemonėmis!...

Yra keletas būdų, kaip išvalyti storąja žarną. Jūsų storojoje žarnoje toksinų gali būti kilogramai. Štai, kaip ją reikia išva...

Ligos, mutacijos
Ar candida mieliagrybis žaloja jūsų sveikatą...

Justina skundžiasi nuovargiu, galvos skausmais, nosies užgulimu, sąnarių skausmais, šlapimo takų infekcijomis. Paauglystėje g...