Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Liepos » 7

Islandijos gyvatė

67-erių metų fermeris Hjerturas Kjerulfas nustebino pasaulį nepaprastu vaizdo įrašu. Jam pavyko Lagarfljoto ežere, esančiame Islandijos rytinėje dalyje, nufilmuoti tikrą pabaisą, pasirodžiusią ežero paviršiuje. Nuo to laiko tarp mokslininkų vyksta ginčai – ar tai nežinomas mokslui gyvūnas, ar paprasčiausia falsifikacija? Pats Kjerulfas tikina, kad jis net nemanė juokauti.

Kartą gyveno mergina

Pačioje Islandijoje nelabai nustebino tas faktas, kad žmogus pamatė pabaisą - juk Lagarfljoto ežere ir anksčiau ne kartą buvo matoma paslaptinga gyvatė. Ši gyvatė islandams yra tas pats, kas škotams Nesė. Jie netgi davė jai vardą - Lagarfljotosormurinas. Tarp vietinių gyventojų išliko legenda apie tai, kaip pabaisa atsidūrė ežero vandenyse. To priežastis buvo žmogaus godumas (paranormal.lt).

Viskas buvo taip. Labai seniai vienai islandų merginai mama padovanojo aukso žiedą. Tačiau šiai dovana pasirodė per prasta. Mergina prisiminė liaudišką prietarą - jei per žiedą prakišti lietaus slieką, žiedas padidės. Mergina taip ir padarė. Tačiau kažkas atsitiko ne taip - pradėjo didėti ne žiedas, o pats sliekas. Kai sliekas pasidarė gyvatės dydžio, mergina išsigando ir įmetė jį į ežerą kartu su žiedu. Ežere sliekas ir toliau augo, kol pavirto į didžiulę ežero gyvatę. Šią istoriją XIX amžiaus viduryje aprašė islandų rašytojas Jonas Arnasonas, kuris rinko legendas.

Pirmą kartą žmonės su monstru susitiko dar 1345-ais metais. Šis susitikimas aprašytas XIV amžiaus islandų kronikose. Lagarfljotosormurinas buvo pastebėtas ir šiais laikais: 1963-iais metais jį matė Islandijos miškų tarnybos vadovas, po to 1983-iais metais pabaisą pastebėjo telefono kabelį klojantys darbininkai, o 1998-ais metais - vienos vietinės mokyklos mokytojas su moksleiviais.

Islandijos gyvatė, gyvatė, Islandija, kriptozoologija, paranormal.lt

Įžūli apgavystė...

Mokslininkai ne kartą bandė surasti nežinomą jiems gyvūną, tačiau, kaip ir kituose ežeruose gyvenančių monstrų atvejais, nieko nepavyko aptikti. Paieškas labai apsunkino dumblinas Lagarfljoto ežero dugnas bei jo dydis - paties ežero ilgis yra 25 km, per jį teka to paties pavadinimo upė. Skeptikai netiki, kad egzistuoja tokia gyvatė ir bando kaip nors kitaip paaiškinti vietinių gyventojų regėjimus. Jie teigia, kad tai yra tik dujų, kylančių iš ežero dugno, burbuliukai, kiti teigia, kad žmonės pabaisa palaikė kylantį nuo ledo lyčių garą.

Yra teigiama, kad Hjerturui Kjerulfui vaizdo juostoje pavyko užfiksuoti ne gyvatę, o paprasčiausią žvejų tinklą, plaukiantį prieš srovę. Taip pat neatmetama galimybė, kad vaizdo įrašas buvo paprasčiausiai sufalsifikuotas.

...Ar šokiruojanti realybė?

Reikia pripažinti, kad tikrai yra ne vienas žmogus, kuris, išgirdęs apie dar nematytą pabaisą, į tai žiūri su nepasitikėjimu - tikriausiai vėl koks nors išsišokėlis nusprendė pasinaudoti senovine legenda ir išgarsėti. Tačiau pažiūrėjus fermerio Kjerulfo nufilmuotą vaizdo medžiagą (ją nesunku rasti internete), kyla ir kitokių minčių. Kažkas šliaužia ledu ir labai primena gyvatę. Tik labai didelę gyvatę! Žiūrint į šiuos judesius, pasakojimai apie žvejų tinklą darosi tiesiog juokingi. Gal iš tiesų fermeriui pavyko nufilmuoti tą patį paslaptingą Lagarfljotosormuriną? Jei autorius iš tiesų sufalsifikavo vaizdo įrašą su „viduramžių slieku“, tai atliko tiesiog meistriškai.

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar