Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 20

JAV Kariuomenė: NSO paviešinimas didelė žala JAV nacionaliniam saugumui

2004 m. lapkritį JAV Karinio laivyno pilotai, dislokuoti lėktuvnešyje „USS Nimitz“, skrydžio metu susidūrė su saldainiuko „Tic-Tac“ formos neatpažintu skraidančiu objektu (NSO), kuris virš Ramiojo vandenyno judėjo taip, tarsi jam negaliotų fizikos dėsniai, rašo „CBS News“.

Karinio laivyno pareigūnai keistą objektą pavadino „neatpažintu oro erdvės reiškiniu“, tačiau tuo visos jų kalbos ir baigėsi – daugiau nebuvo nė vieno oficialaus žodžio apie tai, kas tai galėtų būti per reiškinys. O visai neseniai, dideliam sąmokslo teorijų gerbėjų džiaugsmui, gautas patvirtinimas, kad amerikiečių kariuomenei apie šį atvejį yra žinoma daugiau, nei skelbiama.

Daugiau informacijos į viešumą pateko pabandžius taikyti vadinamąjį Informacijos laisvės įstatymą (Freedom of Information Act, FOIA), apibrėžiantį galimybes paviešinti informaciją, laikomą oficialių institucijų archyvuose. JAV Karinio jūrų laivyno Jūrinės žvalgybos štabas (Office of Naval Intelligence, ONI), neseniai gavęs užklausą, atitinkančią FOIA reikalavimus, patvirtino, kad agentūra turi keletą dokumentų su žyma „visiškai slaptai“ ir bent vieną įslaptintą vaizdo įrašą, susijusį su 2004 metais įvykusiu kontaktu.

Anot ONI atstovo spaudai, dokumentai buvo paženklinti žymomis „Slaptai“ arba „Visiškai slaptai“. Tokį žymėjimą dokumentams suteikė juos sukūrusios agentūros, o šios informacijos paviešinimas „sukeltų išskirtinai sunkią žalą“ JAV nacionaliniam saugumui.

Tarp šių visiškai slaptų dokumentų yra keletas „brifingo skaidrių“, nusakančių incidentą. Juos ONI pateikė neįvardinta agentūra. O kadangi slaptumo žymą dokumentams suteikė ne ONI, jie neturi teisės šių dokumentų ir išslaptinti, teigė šios institucijos atstovas spaudai.

ONI taip pat pripažino turintys bent vieną nežinomos trukmės vaizdo įrašą, Karinio laivyno oro sistemų valdybos (Naval Air Systems Command, NAVAIR) pažymėtą „Slaptai“. ONI neatskleidė, ar tai yra tas pats minutės trukmės įrašas, iš slaptųjų archyvų išsprūdęs 2007 metais ir „The New York Times“ plačiai paviešintas 2017 metais.

Tačiau 2019 m. lapkritį keletas karinio laivyno karininkų, mačiusių 2004-ųjų metų incidentą, leidiniui „Popular Mechanics“ tvirtino matę ir gerokai ilgesnį vaizdo įrašą, trukusį nuo 8 iki 10 minučių. Įrašų originalus greitai surinko ir ištrynė „nežinomi asmenys“, kurie netrukus po incidento į lėktuvnešį buvo atgabenti sraigtasparniais, sakė vienas iš karininkų.

Buvęs Pentagono darbuotojas Luisas Elizondo, padėjęs paviešinti trumpąjį vaizdo įrašą, sakė, kad „žmonių neturėtų stebinti informacija, kad esama ir kitų, gerokai ilgesnių vaizdo įrašų“.

FOIA užklausą 2019 metų spalį pateikė nepriklausomas tyrėjas, paprašęs prieigos prie bet kokių neįslaptintų įrašų ar jų fragmentų, susijusių su 2004 metų NSO kontaktu.

Publikuoja: 15min.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.02.2020 laikas 18:50 Ką daryti, jei partneris yra egoistiškas lovoje?
Greičiausiai daugelis yra pakliuvę į tokią situaciją, kai partneris mylėdamasis labiausiai galvoja apie save, pamiršdamas, kad šis procesas turėtų būti malonus abiem. Blogiausia, kai šis žmogus yra tikrai jums brangus, bet su tuo, kad jis tingi ir rūpinasi tik savimi lovoje, negalite susitaikyti....

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 17:41 Mokslininkai galbūt aptiko Nefertitės kapą

Nefertitės palaidojimo teorija pirmą kartą buvo išplėtota 2015 m. – britų egiptologas Nicholas Reevesas teigė, kad už faraono Tutanchamono kapo gali egzistuoti slaptos kameros. Tais pačiais metais teorija buvo paremta preliminariais tyrimais.

...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 21:24 51-a zona. Pati paslaptingiausia bazė pasaulyje

“Tokios zonos nėra!“ – bus pasakyta JAV valstybės departamente, Pentagone, CŽV. Tačiau ji egzistuoja, ir manoma, kad būtent joje yra bazė, kurioje leidžiasi NSO, išbandomi naujausių modelių ypač slapti žvalgybiniai lėktuvai... Ar tai tiesa? Rasti atsakymą į šį klausymą pabandė r...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 20:14 Kaukolės trepanacija naudinga sveikatai?

1975-ais m. Paryžiuje įvyko Tarptautinis plastinės chirurgijos kongresas. Jame pirmą kartą pranešta apie kaukolių operacijas, kurias atlikdavo didžiosios inkų imperijos gydytojai. Peru mokslininkas Z. Apiani ištyrė 150 preparuotų kaukolių iš Kusko ir Limos antropologijos muziejų ir nustatė, kad s...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 18:16 Valgymas vakare yra prasta mintis: aiškėja, kas nutinka organizmui
Naujas tyrimas rodo, kad moterys užkirsti kelią širdies ligoms gali atsisakiusios dalies vakarienės. Mokslininkai nustatė, kad moterų, kurios didelę dalį dienos kalorijų suvartoja vakare, širdies sveikata yra blogesnė. Tyrimas atliktas su moterimis, tačiau gali būti, kad jo rezultatai pritaikomi ir...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 08:44 Mokslininkai žiogus pavertė biorobotais, kurie galėtų ieškoti sprogmenis

Vašingtono universiteto mokslininkų komanda, pasinaudodama unikalia vabzdžių uoslės sistema, biologiškai patobulino žiogus, kad jie galėtų aptikti sprogmenis, skelbia universitetas.

Skaityti daugiau