Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2019 » Birželio » 19

Kaip ausinės veikia klausą

Prasideda tai palaipsniui. Gitara jūsų mėgstamoje muzikoje jau nebe tokia skambi ir jūs padidinate gardą. Dialogas per televizorių darosi vos girdimas. Suprasti, ką kalba jūsų draugas perpildytame bare apskritai neįmanoma. Daugelis mūsų naudojasi ausinėmis kiekvieną dieną, kad negirdėtų muzikos miesto transporte ar erzinančio triukšmo darbe. Tačiau kaip tai gali pakenkti mūsų ausims? Išsiaiškinkim.

Klausos prastėjimo mes nelaikome kažkokiu tragišku įvykių, greičiau neišvengiamybe, ateinančia su amžiumi. Kai kurie ekspertai mano, kad būtent šiuolaikinis gyvenimo būdas – ausinės, muzikos klausymas, filmų žiūrėjimas – pernelyg greitai pasendina mūsų ausis. Baisiausia, kad ši problema tampa aktualesnė nei anksčiau jauniausiai kartai.

Kodėl apskritai turėtume rūpintis klausa?

„Jūs net neįtariate, kiek daug jūsų gyvenime garsaus triukšmo, apie kurį nesusimąstote ar kurį pastebite per vėlai. – teigia Džilis Griunvaldas, otolaringologas ir Vanderbildto universiteto Medicinos centro Nešvilyje, Tenesio valstijoje. – Mus visur supa triukšmas, kalbos, koncertai, barai, filmai, teatrai ir t.t. Yra ir kitų triukšmo šaltinių, su kuriais susiduriame kiekvieną dieną“.

Griunvaldas paaiškino, kad triukšmo pertekliaus poveikis per ilgą laikotarpį didina riziką prarasti klausą nepriklausomai nuo amžiaus. Taip pat yra pagrindo manyti, kad žmonės gali prarasti klausą gerokai ankstesniame amžiuje arba dėl darbo, arba dėl pramogų, tame tarpe susijusių su muzika.

„Kartais triukšmas veikia mus jaunystėje, tačiau poveikis pasireiškia tik vyresniame amžiuje ir didėja kaip sniego kamuolys. – teigia Griunvaldas. – Gaunasi kažkas panašaus į „aš praradau šiek tiek klausos ir patyriau nedidelius pažeidimus“, tačiau brandesniame amžiuje tai pavirsta realia problema“.

ausinės, sveikata, klausa, technologijos, paranormal.lt

Koks triukšmas gali būti pavojingas

Kaip taisyklė, įstatymai numato standartinį garso apribojimą šimtu decibelų, ką galima palyginti su foniniu miesto transporto triukšmu. Tačiau tai įstatymas, kuris skirtas daugiau visuomenei, o ne individui. Didesnio nei 85 decibelų triukšmas, trunkantis pakankamai ilgai, padidina riziką susilaukti problemų su klausa. Ausinės, per kurias klausomės muzikos, gali sugeneruoti net iki 120 decibelų ir tai labai pavojinga, kadangi mokslininkų iš Lesterio universiteto nuomone, garsas, kuris viršija 110 decibelų gali nutrinti nervų ląstelių mielino apdangalus, kurie kliudo pristatyti elektros signalus iš ausų į smegenis. Jei pažeisite ausis tokiu būdu, pažeidimas išliks visam laikui ir bus nebeatitaisomas.

Elektros įrankiai skleidžia maždaug 90 decibelų triukšmą. – teigia Todas Riketsas. – Benzininis pjūklas ir hidrociklas – 100 decibelų. Labai triukšmingas klubas ar koncertas – 105 decibelai. Jei esate už kelių žingsnių nuo šaudančio pistoleto, garsas pasiekia 14 decibelų ir tai jau pasiekia skausminio slenksčio ribą.

Nemažai žmonių patiria „laikinus slenksčių pasislinkimus“, kai klausa prislopsta kelioms dienoms po triukšmingo koncerto ar klubo, bet paskui atsistato. Ausis ginasi cheminiais procesais, garsas praranda „kokybę“, kadangi mikroskopiniai plaukeliai vidinėje ausyje „nuvargsta“. Kad jie atsistatytų, reikia pereiti į tylesnę vietą, kol klausa neatgaus jautrumo, o vėliau stengtis nebesukelti laikinų slenksčių pasislinkimų.

Kaip nustatyti, kad prarandama klausa?

Jei patyrėte didelius triukšmus jaunystėje, vėliau gali prasidėti įvairių laipsnių klausos silpnėjimas. Riketsas vadina tai „atidėtu efektu“. 2013 metais YouTube pasirodė video su klausiamu pavadinimu: „Kiek metų jūsų ausims?“ Gaila, bet rezultatas gali jums nepatikti. Jūsų ausys gali būti 20 metų vyresnės už jus.

Jei nerimaujate dėl klausos, galite pasitikrinti nemokamai, internete yra pakankamai testų. Arba nueikite pas gydytoją.

Kaip sustabdyti klausos praradimą

Kad sumažintumėte riziką prarasti klausą dėl triukšmo poveikio, sumažinkite garso lygį savo telefonuose iki saugaus lygio. Nustatykite lygį 70% ir įpraskite klausytis tylesnės muzikos, kad vėl nesugrįžtumėte iki nesaugaus lygio, ypač ausinėse.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.07.2019 laikas 17:53 Receptai Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže

Gaminame. Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže. Kol vištienos sparneliai keps, dubenyje sumaišome medų, kečupą, sezamo aliejų, actą bei išspaustą česnaką. Šiuo padažu užpilame tik iš orkaitės ištrauktus, dar karštus, sp...

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

28.06.2019 laikas 18:26 Receptai Kiaulienos karbonadas

Gaminame. Kiaulienos karbonadas. Kiaušinį išplakame. Kiaulieną pjaustome 1,5-2 cm storio gabaliukais, gerai išmušame, apibarstome druska, pipirais, pavilgome kiaušinio plakinyje ir apvoliojame džiūvėsėliuose. Kepame įkaitintame...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau