Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (434) Komentarų: (0) (29.07.2018 - 12:07)

Kaip išvengti radikulito paūmėjimo?

Stuburo viduryje yra nugaros smegenys su nervų šaknelėmis. Peršalus, po staigių judesių ar didelių fizinių krūvių padidėja pavojus susirgti stuburo nervų šaknelių uždegimu - radikulitu. Susirgus radikulitu, pasireiškia kamuojantys nugaros skausmai, kurie dar labiau sustiprėja judant, kosint, sėdint. Ištikus radikulito priepuoliui, gali skaudėti juosmenį, tirpti kojos ir rankos. Jei nors kartą Jus buvo ištikęs radikulito priepuolis, visada išlieka pavojus, kad jis pasikartos. Radikulito profilaktika būtina pasirūpinti keičiantis metų laikams, nes nervų ląstelės yra labai jautrios drėgmei, vėjui ir šalčiui.

radikulitas, radikulito gydymas, receptai, skausmas nugaroje, bruknės

Kaip elgtis?

Nugarai turi būti šilta. Svarbu, kad nugarai būtų šilta. Viršutiniai rūbai nugarą ir juosmenį turi patikimai apsaugoti nuo vėjo ir šalčio. Besiskundžiantiems dažnais radikulito skausmais naudinga ryšėti šuns, avies ar zuikio kailio juostą.

Saugokitės skersvėjų. Nesėdėkite šalia praverto lango, veikiančio kondicionieriaus, nes nepajusite, kaip perpūs vėjas ir prasidės nervų šaknelių uždegimas.

Laiku gydykite gripą ir peršalimo ligas. Susirgę peršalimo ligomis ar gripu jas tinkamai išgydykite, nes radikulitas gali būti ir šių ligų komplikacijų pasekmė.

Ne vien tik peršalimas. Peršalimas - ne vienintelė radikulito paūmėjimą sukelianti priežastis.

Sunkumai. Nekelkite svorių, kurie yra sunkesni nei 10-15 proc. Jūsų kūno svorio. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, nenešiokite didesnių nei 6-9 kg svorių. Sunkesniems daiktams pernešti naudokite vežimėlį. Jei dažnai kilnosite ir nešiosite didelius svorius, gali stubure iš savo vietų pasislinkti diskai, kurie užspaus nervų šakneles ir sukels jų uždegimą.

Maistiniai papildai. Patariama vartoti specialius stuburą stiprinančius maistinius papildus. Tačiau prieš tai pasitarkite su gydytoju.

Kūno Svoris. Stebėkite savo kūno svorį, nes antsvoris yra padidėjęs krūvis stuburui.

Stiprinkite raumenis. Naudinga kasdien mankštintis, stiprinti pilvo raumenis, lėtai lankstytis ir sukiotis. Taip pat naudinga 1-2 kartus per savaitę plaukioti baseine ar vandens telkiniuose, nes plaukiojimas stiprina nugaros raumenis.

radikulitas, radikulito gydymas, receptai, skausmas nugaroje, bruknės

Kaip numalšinti radikulito skausmus?

Kartais nepavyksta išvengti radikulito priepuolio, todėl pradeda kamuoti nugaros ir juosmens skausmai. Kaip šiuos skausmus numalšinti?

Visiška ramybė. Prasidėjus radikulito skausmams, pirmąsias 2-3 dienas reikalinga visiška ramybė. Lovoje patariama gulėti ant nugaros ar pilvo, ant lygaus ir kieto paviršiaus.

Specialūs korsetai. Jei negalite gulėti lovoje, o esate priversti dirbti, tai, ištikus radikulito priepuoliui, nešiokite specialų korsetą.

Gydomieji tepalai. Malšindami radikulito skausmus, nugarą įtrinkite specialiais šildomaisiais ir skausmus malšinančiais tepalais.

Apie sūdytus produktus. Malšindami radikulito skausmus, gydymosi laikotarpiu atsisakykite sūrių produktų, nes druska organizme sulaiko skysčius, padidina nervų šaknelių patinimus bei dar labiau sustiprina uždegimą.

Bruknių lapų arbata. Maišindami radikulito skausmus, gerkite bruknių lapų arbatos (1 arbatinį šaukštelį bruknių lapų užpilkite 1 stikline verdančio vandens). Bruknių lapų arbata iš organizmo pašalina skysčių perteklių ir malšina patinimus.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: bruknių lapai, radikulito gydymas, nervai, receptai, radikulitas, skausmas nugaroje

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar