Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Lapkričio » 4

Kaip sustiprinti savo sveikatos būklę (imunitetą)

Artėja žiema ir jau prasidėjo antroji koronaviruso banga, todėl dar niekada nebuvo taip svarbu stiprinti savo sveikatą (imunitetą). Po rankų plovimosi, kaukės ir fizinio atstumo palaikymo, tai – geriausia mūsų turima gynyba prieš koronavirusą.

Vakcinos nuo COVID-19 dar reikės palaukti, o mokslininkai įspėja, kad be jos nėra jokios vilties sulaukti bandos imuniteto, kurio reikia tam, kad ši pandemija baigtųsi. Stiprinti savo imunitetą yra protingas žingsnis, o tyrimai rodo, kad padaryti galima labai daug, rašoma mirror.co.uk.

Svarbiausia yra subalansuota mityba, bet tam tikrų maistinių medžiagų reikia labiausiai – mokslininkai sunkiai dirbo, stengdamiesi atrasti būtent tuos dalykus, kurie nuo COVID-19 padeda labiausia. Šie paprastai dalykai sustiprins jūsų imuninę sistemą ir padės išlikti sveikiems visą ateinančią žiemą:

Saulės vitaminas D

Vitaminas D gyvybiškai reikalingas sveikiems kaulams ir raumenims, dažnai pavadinamas „saulės vitaminu“ – tai yra užuomina į faktą, kad žiemą jo negauname pakankamai. Nors jo yra tam tikruose maisto produktuose, įskaitant riebią žuvį, raudonąją mėsą ir kiaušinius, didžiąją dalį reikalingos vitamino D dozės mūsų organizmai įsisavina iš saulės.

Šios medžiagos trūksta vienam iš penkių britų, o vis tamsėjant naktims šis skaičius nuolat auga. Būtent todėl oficialiai rekomenduojama žiemos metu vartoti 10 mcg vitamino D papildus. Šis vitaminas ne tik palaiko stiprius kaulus, bet ir padeda kovoti su COVID-19.

Anksčiau šiais metais publikuota didelės apimties studija, kurioje buvo analizuojami 39 bandymų duomenys, parodė, kad 10 mcg „saulės vitamino“ papildas kvėpavimo takų infekcijų riziką sumažina 23 procentais. Be to, Birmingemo universiteto mokslininkai, tyrę 392 sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų kraujo mėginius, išsiaiškino, kad 72 procentai tų, kuriems trūksta vitamino D, taip pat pasigavo ir koronavirusą. Tuo tarpu apie persirgimą koronaviruso infekcija liudijančių antikūnų turėjo tik 51 procentų tų, kurių vitamino D lygis buvo pakankamas.

Panašų sąryšį taip pat nustatė ir „Covidence-UK“ studija, kurioje naudojamos kasmėnesinės JK piliečių apklausos, siekiant išsiaiškinti galimus COVID-19 rizikos faktorius. Tyrėjai pradeda atsitiktine tvarka vykdomą kontrolinį tyrimą, norėdami sužinoti, ar nemokamas vitamino D dalinimas gyventojams, turintiems žemą šios medžiagos kiekį, sumažina tikimybę užsikrėsti koronavirusu.

Raugintų kopūstų galia

Kai kurie mokslininkai mano, kad neatsitiktinai tose šalyse, kuriose labai mėgstami kopūstai ir kitos fermentuotos daržovės, pavyzdžiui, rauginti kopūstai ar kimči, pasižymi žemesniais koronaviruso mirtingumo rodikliais.

Dr. Jeanas Bousquetas, Monpeljė universiteto Prancūzijoje plaučių medicinos profesorius, apskaičiavo, kad kiekvienas gramas kasdien suvalgomų fermentuotų daržovių mirties nuo COVID-19 riziką sumažina 35 procentais.

Panaši tendencija pastebėta tose šalyse, kur mėgstama valgyti daug kopūstų – prof. J. Bousquetas įsitikinęs, kad tai nulemia didelis antioksidanto sulforafano kiekis šiose daržovėse.

Jis priduria: „Mityba gali būti labai svarbi imuninio atsako į COVID-19 dalis ir tai gali paaiškinti Europoje matomus skirtumus. Aš dabar pakeičiau savo mitybą ir tris kartus per savaitę valgau žalių kopūstų, o kartą per savaitę – raugintų kopūstų ir marinuotų daržovių.“

Cinkas

Daugybė tyrimų pabrėžia, koks svarbus cinkas yra stipriam imunitetui. Pasaulio sveikatos organizacija tai patvirtina: „Manoma, kad cinkas padeda didinti atsparumą ūmioms apatinių kvėpavimo takų infekcijoms, nes sureaguliuoja įvairias imunines funkcijas.“

Cinko yra moliuskuose, pupelėse ir lęšiuose, tačiau aštuoni procentai suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje jo negauna pakankamai. Tyrimai rodo, kad suvartojus cinko per 24 valandas nuo peršalimo simptomų atsiradimo, infekcijos trukmė sumažėja trečdaliu. Pasirodo, tyrimai patvirtina, kad cinkas sulaiko COVID-19 – yra įrodymų, kad jis padidina interferono – baltymo, padedančio imuninei sistemai identifikuoti potencialias grėsmes – kiekį.

TV3.LT

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.08.2019 laikas 20:18 Receptai Tik trys ingredientai ir jūs nustosite pirkti sūrį parduotuvėje!

Sūris – puikus produktas. Iš jo galite gaminti sumuštinius, karštą patiekalą, pridėti prie salotų. Parduotuvių sūrių kokybė pastaruoju metu norėtųsi, kad būtų geresnė. Kodėl, nenorite atsisakyti jo iš parduotuvės, galite ...

Skaityti daugiau

29.07.2019 laikas 12:41 Receptai Tokių sausainių iš varškės niekada nežino!
Gaminame namuose. Sausainiai iš varškės. Skanūs, sluoksniuoti, paprastai pagaminami naminiai sausainiai nė vieno nepaliks abejingu. Greit paruošiami ir be jokių problemų.

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:45 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo vidurių užkietėjimo
Vidurių užkietėjimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo vidurių užkietėjimo, receptai nuo vidurių užkietėjimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau