Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Lapkričio » 4

Kaip sustiprinti savo sveikatos būklę (imunitetą)

Artėja žiema ir jau prasidėjo antroji koronaviruso banga, todėl dar niekada nebuvo taip svarbu stiprinti savo sveikatą (imunitetą). Po rankų plovimosi, kaukės ir fizinio atstumo palaikymo, tai – geriausia mūsų turima gynyba prieš koronavirusą.

Vakcinos nuo COVID-19 dar reikės palaukti, o mokslininkai įspėja, kad be jos nėra jokios vilties sulaukti bandos imuniteto, kurio reikia tam, kad ši pandemija baigtųsi. Stiprinti savo imunitetą yra protingas žingsnis, o tyrimai rodo, kad padaryti galima labai daug, rašoma mirror.co.uk.

Svarbiausia yra subalansuota mityba, bet tam tikrų maistinių medžiagų reikia labiausiai – mokslininkai sunkiai dirbo, stengdamiesi atrasti būtent tuos dalykus, kurie nuo COVID-19 padeda labiausia. Šie paprastai dalykai sustiprins jūsų imuninę sistemą ir padės išlikti sveikiems visą ateinančią žiemą:

Saulės vitaminas D

Vitaminas D gyvybiškai reikalingas sveikiems kaulams ir raumenims, dažnai pavadinamas „saulės vitaminu“ – tai yra užuomina į faktą, kad žiemą jo negauname pakankamai. Nors jo yra tam tikruose maisto produktuose, įskaitant riebią žuvį, raudonąją mėsą ir kiaušinius, didžiąją dalį reikalingos vitamino D dozės mūsų organizmai įsisavina iš saulės.

Šios medžiagos trūksta vienam iš penkių britų, o vis tamsėjant naktims šis skaičius nuolat auga. Būtent todėl oficialiai rekomenduojama žiemos metu vartoti 10 mcg vitamino D papildus. Šis vitaminas ne tik palaiko stiprius kaulus, bet ir padeda kovoti su COVID-19.

Anksčiau šiais metais publikuota didelės apimties studija, kurioje buvo analizuojami 39 bandymų duomenys, parodė, kad 10 mcg „saulės vitamino“ papildas kvėpavimo takų infekcijų riziką sumažina 23 procentais. Be to, Birmingemo universiteto mokslininkai, tyrę 392 sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų kraujo mėginius, išsiaiškino, kad 72 procentai tų, kuriems trūksta vitamino D, taip pat pasigavo ir koronavirusą. Tuo tarpu apie persirgimą koronaviruso infekcija liudijančių antikūnų turėjo tik 51 procentų tų, kurių vitamino D lygis buvo pakankamas.

Panašų sąryšį taip pat nustatė ir „Covidence-UK“ studija, kurioje naudojamos kasmėnesinės JK piliečių apklausos, siekiant išsiaiškinti galimus COVID-19 rizikos faktorius. Tyrėjai pradeda atsitiktine tvarka vykdomą kontrolinį tyrimą, norėdami sužinoti, ar nemokamas vitamino D dalinimas gyventojams, turintiems žemą šios medžiagos kiekį, sumažina tikimybę užsikrėsti koronavirusu.

Raugintų kopūstų galia

Kai kurie mokslininkai mano, kad neatsitiktinai tose šalyse, kuriose labai mėgstami kopūstai ir kitos fermentuotos daržovės, pavyzdžiui, rauginti kopūstai ar kimči, pasižymi žemesniais koronaviruso mirtingumo rodikliais.

Dr. Jeanas Bousquetas, Monpeljė universiteto Prancūzijoje plaučių medicinos profesorius, apskaičiavo, kad kiekvienas gramas kasdien suvalgomų fermentuotų daržovių mirties nuo COVID-19 riziką sumažina 35 procentais.

Panaši tendencija pastebėta tose šalyse, kur mėgstama valgyti daug kopūstų – prof. J. Bousquetas įsitikinęs, kad tai nulemia didelis antioksidanto sulforafano kiekis šiose daržovėse.

Jis priduria: „Mityba gali būti labai svarbi imuninio atsako į COVID-19 dalis ir tai gali paaiškinti Europoje matomus skirtumus. Aš dabar pakeičiau savo mitybą ir tris kartus per savaitę valgau žalių kopūstų, o kartą per savaitę – raugintų kopūstų ir marinuotų daržovių.“

Cinkas

Daugybė tyrimų pabrėžia, koks svarbus cinkas yra stipriam imunitetui. Pasaulio sveikatos organizacija tai patvirtina: „Manoma, kad cinkas padeda didinti atsparumą ūmioms apatinių kvėpavimo takų infekcijoms, nes sureaguliuoja įvairias imunines funkcijas.“

Cinko yra moliuskuose, pupelėse ir lęšiuose, tačiau aštuoni procentai suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje jo negauna pakankamai. Tyrimai rodo, kad suvartojus cinko per 24 valandas nuo peršalimo simptomų atsiradimo, infekcijos trukmė sumažėja trečdaliu. Pasirodo, tyrimai patvirtina, kad cinkas sulaiko COVID-19 – yra įrodymų, kad jis padidina interferono – baltymo, padedančio imuninei sistemai identifikuoti potencialias grėsmes – kiekį.

TV3.LT

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-08-14 laikas 09:00 Receptai Pusrytinis kavos kokteilis
Pasigaminti tokį kavos kokteilį užtruksite vos 5 minutes, bet jis Jums suteiks žvalumo bei jėgų visai dienai. Ganėtinai dažnai taip nutinka, kad ryte skubame, bėgame ir visai pamirštame papusryčiauti. Tik gerai įdienojus prisimen...

Skaityti daugiau

2019-07-14 laikas 07:01 Receptai Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais

Gaminame namuose. Voveraitės su žalumynais. Voveraites nuvalome, nuplauname, didesnes pasmulkiname. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus ir pakepiname pusžiedžiais ar labiau smulkintą svogūną. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

2019-09-20 laikas 06:42 Receptai Aguoniniai lietiniai blynai su įdaru

Išplakite kiaušinius ir 4 šaukštus cukraus, sumaišykite su grietine, aguonomis, cinamonu, pienu ir miltais (kad nebūtų gumuliukų). Iškepkite lietinius kaip paprastai, palaukite, kol truputį atvės ir suminkštės. Tuo tarpu pasida...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau