Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Vasario » 27

Kas šiandien sieja „Coca-Cola“ ir kokainą? Nemanykite, kad šie ryšiai yra tik istorija

19 amžiaus pabaigoje išrastas „Coca-Cola“ gėrimas iš pradžių buvo kuriamas kaip vaistai. Per ilgus gyvavimo dešimtmečius „Coca-Cola“ tapo visame pasaulyje žinomu gėrimu. Šiandien daugelis žino, kad originaliai „Coca“ dalis pavadinime nurodė į sudėtį įtrauktą kokainą, bet vėliau narkotikų buvo atsisakyta. Tačiau ar žinote, kad „Coca-Cola“ ir kokaino ryšiai nėra tik istorija?

Nuskausminamieji, Limonadai, Coca Cola, gėrimai, medicina, mityba

„Coca-Cola“ išradėjas Johnas Stithas Pembertonas recepte nurodė, kad viename galone sirupo turi būti penkios uncijos kokainmedžio lapų. Kokainas tais laikais buvo laikomas vaistais ir buvo vienas iš dviejų pagrindinių veikliųjų „Coca-Cola“ ingredientų (antrasis buvo kofeinas). 1904 metais „Coca-Cola“ gamybai jau nebebuvo naudojami švieži kokainmedžio lapai. Vietoje jų naudoti išsunkti lapai, panaudoti kokaino gryninimo procese. Kitaip tariant, kokainmedžio labai buvo panaudoti gaminant kokainą, o tada atiduoti „Coca-Cola“ kūrėjams.

Tiesa, ir tuose išsunktuose lapuose dar buvo kokaino pėdsakų. Tai, aišku, nebuvo idealus sprendimas, nes tuomet jau buvo suvokiama, kad kokainas yra narkotikas. Kokaino reputaciją sugriovė žmonės, kurie juo piktnaudžiavo rekreaciniais tikslais. Norėdami „Coca-Cola“ parduoti vaikams, nėščiosioms ir senoliams, gamintojai turėjo rūpintis savo produkto įvaizdžiu. Tačiau kartu norėta išsaugoti ir skonines savybes, kurias taip pamėgo visas pasaulis.

Ir taip persikeliame į šiuos laikus. Tai ką gi vietoje kokaino ar išsunktų kokainmedžio lapų naudoja „Coca-Cola“? Ogi kokainmedžio ekstraktą, kuriame nėra kokaino. Kitaip tariant, tai - tik prieskonis populiariajam gėrimui. Ekstraktas gaunamas iš „Stepan“ kompanijos, kuri yra vienintelė įmonė JAV turinti leidimą importuoti kokainmedžio lapus. Jie įvežami iš Peru, kiek rečiau - iš Bolivijos. Šie lapai yra naudojami gaminant skoninius priedus, tačiau iš jų taip pat gaminamas ir kokainas. Taip, „Stepan“ kompanija gamina kokainą, kurį parduoda „Mallinckrodt“ kompanijai.

„Mallinckrodt“ - tai vienintelė JAV kompanija, turinti leidimą gryninti kokainą farmacijai. Taigi, iš tų pačių kokainmedžio lapų gaminami ir ingredientai „Coca-Cola“ gėrimui, ir kokainas, kuris vis dar naudojamas medicinoje. Šiais laikais kokainas yra naudojamas tik vietinei anestezijai dažniausiai operuojant nosį ar ašarų latakus. Pavyzdžiui, kai kurie medikai kokaino tirpale suvilgytą vatos gumulėlį deda pacientams į nosis prieš uždegindami kraujuojančias kraujagysles.

Taigi, „Coca-Cola“ gėrime kokaino nebėra, tačiau netiesioginiai ryšiai su šiais narkotikais išliko.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.09.2020 laikas 21:30 Ar lapkričio 2 dieną asteroido skersmuo bus apie 10 km?

2020 m. rugpjūčio 22 d. NASA spaudos-taryba viešai perspėjo visuomenę, kad lapkričio 2 d., JAV prezidento rinkimų išvakarėse, asteroidas 2018 VP1 praskries pro Žemę.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 20:21 Pentagonas siunčia Kosmoso pajėgų lakūnus į Vidurinius Rytus

Naujai suformuotos JAV kosminės pajėgos pradėjo savo pirmąjį dislokavimą užsienyje, 20 pilotų dislokuoti į Al-Udeid karinėje oro pajėgų bazėje katare. Netrukus prie „pagrindinių kosmoso operatorių“ prisijungs dar keli žmonės, kurie valdys palydovus, stebės priešo manevrus ir bandys už...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 18:07 Gamtos vaistai vaikams ir suaugusiems nuo peršalimo, rėmens, alergijos dantų skausmo
Turiu du vaikus - berniuką ir mergaitę. Jau netrukus ateis ruduo, o su juo ir peršalimo ligos. Norėčiau pasidalinti keliais liaudies medicinos receptais, kuriuos naudoju pati ir gydau savo vaikus.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 16:53 Liaudiškos priemonės papilomoms gydyti

Jei apgamas puošia moterį, tai papiloma tikrai yra ne pats maloniausias «papuošalas», be to, dar ir gana pavojingas. Yra nemažai liaudiškų papilomos gydymo priemonių, apie pačias efektyviausias papasakosime.

...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 09:14 Tyrėjai nustatė naują galimą „Titaniko“ tragedijos priežastį: kalta Saulė?

Naujame tyrime atskleidžiama įdomių detalių apie vieno garsiausio pasaulio laivo nelaimę. Pasirodo, jog „The RMS Titanic“, 1912 metų balandžio 15 d. lemtingajį maršrutą tiesiai į ledkalnį galėjo pasirinkti dėl to, kad saulės pliūpsnis sutrikdė laivo kompaso rodmenis.

...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 08:20 Radiniai Sibire pasakoja apie kruvinus ritualus
Senovės istorikai stepių klajoklius dažnai apibūdindavo kaip smurto nevengiančius žmones, atsidavusius karui ir plėšikams. Tačiau archeologinių ir antropologinių duomenų apie smurtą šiose bendruomenėse ankstyvųjų amžių laikais iki šiol nebuvo....

Skaityti daugiau