Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Spalio » 24

Kepenų valymas ir jų funkcijų atstatymas namų sąlygomis

Kepenys yra nepaprastai sudėtingas organas, atsakingas už kraujo filtravimą ir kenksmingų medžiagų suskaidymą – tiek patekusių į organizmą iš išorės, tiek ir esančių šalutiniais metabolizmo produktais.

Dažnai tenka girdėti, jog periodiškas kepenų valymas gali turėti teigiamą poveikį net ir sveikos gyvensenos fone. Vadinamasis šlakų valymas yra apipintas daugybės mitų.

Kad nepakenktumėte savo kūnui ir neperkrautumėte kepenų biologiškai aktyviomis ir toli gražu ne visada nekenksmingomis medžiagomis, būtina spręsti problemą visapusiškai, nesusižavint vienos greito poveikio priemonės paieškomis. Pažiūrėkime kartu, kokie egzistuoja sprendimai.

Ar jūsų kepenims reikalingas valymas nuo šlakų ir toksinų?

Šlakai yra galutinis metabolizmo produktas. Toksinai yra kenksmingi komponentai, kurie patenka į organizmą iš išorės arba susidaro jame. Abu jie, kaupdamiesi mūsų kūne, sukelia vidinę intoksikaciją, kuri gali pasireikšti padidėjusiu nuovargiu, galvos ir sąnarių skausmais, odos bėrimais, alergija ir kūno temperatūros padidėjimu.

Be to, kenksmingos medžiagos, kurios susidaro kepenyse (riebalai) arba patenka į ją iš išorės (nuodai, alkoholis, kai kurie vaistai), daro žalingą poveikį pačioms kepenims, sukeldamos jų riebėjimą, uždegimą, fibrozę ir dėl to sutrinka jų funkcijas. Dėl to kepenys nelabai susidoroja su savo užduotimis laiku pašalinti toksines medžiagas, o visi šie neigiami procesai sustiprėja.

Verta pasakyti, kad kepenų funkcijų sutrikimai vienokiu ar kitokiu laipsniu yra būdingas beveik kiekvienam suaugusiam megapolio gyventojui dėl technogeninių, aplinkos ir socialinių veiksnių, kuriuos apsunkina blogi įpročiai – alkoholio vartojimas, rūkymas ir greito maisto valgymas.

Dažnai žmonėms siūlomi įvairūs kepenų „valymo“ nuo toksinų ir šlakų būdai. Reikėtų pasakyti iš karto, kad kepenų „valymas“ iš principo neegzistuoja, o visi siūlomi metodai geriausiu atveju yra neištyrinėti, o blogiausiu – šarlatanizmas.

Ar galima kepenų „valymą“ atlikti namų sąlygomis?

Internete jūs rasite daugybę sunumeruotų sąrašų su kepenų valymo metodais ir būdais. Kalbant tiesiai, pats šio klausimo formulavimas yra absurdiškas. Kepenys nėra kempinė, kurią galima išspausti, ne skudurėlis, kurį galima išplauti, ir ne filtras mūsų buitiniu supratimu.

Kepenys pačios yra atsakingos už savo pačių valymą, taip pat už viso kūno valymą. Jei jos susidoroja su joms iš prigimties priskirtomis užduotimis, geriausia pagalba joms būtų sveikos gyvensenos taisyklių laikymasis. Esant disfunkcijai dėl vienos ar kitos priežasties, būtina koreguoti gyvenimo būdą, mitybą ir, rečiau, medikamentinį gydymą.

Jei kepenys nebeatlieka savo pagrindinės funkcijos, reikia rimto medicininio gydymo. Norėdami sužinoti apie kepenų būklę, turite pasikonsultuoti su terapeutu ar gastroenterologu (hepatologu), atlikti diagnostines procedūras (ultragarsą, biocheminius ir serologinius kraujo tyrimus).

Ruošiamės procedūrai

Be neefektyvių kepenų „valymo“ metodų, taip pat dažnai siūlomos abejotinos pasiruošimo jai procedūros. Taigi jums bus rekomenduota keletą dienų laikytis vegetariškos dietos, išvalyti žarnyną klizma arba kelias savaites kasdien vartoti medaus, ištirpinto šiltame vandenyje.

Kaip išvalyti kepenis ir atstatyti jų funkcijas? Būdai ir priemonės

Žemiau yra aprašytos kelios liaudiškos priemonės, „kurias taikydami galite gauti švarias sveikas“ kepenis. Nereikėtų pasiduoti pagundai ir taikyti nežiūrint į nieką bet kokius receptus iš interneto, pavyzdžiui, „kepenų valymo“. Žiūrėkite į problemą kaip suaugę žmonės.

Liaudiškos priemonės

Liaudies medicina siūlo daugybę priemonių kepenims išvalyti. Pavyzdžiui, pienelis, moliūgų sėklos ir aliejus, riešutai ir kitia. Be neįrodyto veiksmingumo, jos gali turėti ir kontraindikacijų. Pavyzdžiui, medaus valdyti negalima sergant cukriniu diabetu.

Atskirais atvejais kai kurie gydytojai mini tokį metodą kaip tiubažas – vartojant tulžies varymo priemones (mineralinį vandenį, žolelių nuovirus, sėmenų ar alyvuogių aliejų su citrinų sultimis), šildant kepenų plotą įprasta šildymo pūsle, 1-2 kartus per savaitę mėnesio eigoje. Tiubažo paskirtis yra sukelti tulžies pūslės susitraukimą, kad būtų išvengta tulžies stagnacijos.

Agresyvus procedūros pravedimas gali sukelti vėmimo refleksą. Visumoje, oficialiosios medicinos požiūris į šią procedūrą yra greičiau neigiamas. Be to, jis susijęs ne tiek su kepenimis, kiek su tulžimi. Galite išgirsti iš pseudogydytojų patarimų, pavyzdžiui, gerti šviežio ypač pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus su šviežiai spaustomis citrinų sultimis porcijomis visą dieną, kol atsiranda pykinimas.

Pirmoji sakinio dalis skamba gyvybinelinkme, tačiau antroji … – ją įgyvendindami galite susižeisti (iki plyšimo) tulžies pūslę, ypač jei joje yra akmenų.

Galiausiai, į bet kokius riebalus, o ne vien tik aukščiausios kokybės alyvuogių aliejų tulžies pūslė reaguoja susitraukimu – kuo didesnė dozė, tuo stipresnis spazmas – bet jei tikslas yra vėmimo refleksas, tada nesvarbu, kas jį sukėlė.

Ir dar vienas dalykas: namuose tulžies pūslė turėtų būti stimuliuojama natūraliai ir tik prieš valgį ar jo metu – tulžis turėtų realizuoti savo funkciją, o ne papildomai nuodyti organizmą.

Ir niekada nesiimkite šildyti kepenų be griežtų ir nedviprasmiškų gydytojo nurodymų: galite išprovokuoti vidinį kraujavimą, kuris, savo ruožtu, sukels letalinę baigtį.

Griežtai nerekomenduojama pašildyti kepenų srities sergant gastritu, opomis ir kasos uždegiminiais procesais.

Dieta kepenų atstatymui

Verta morališkai pasiruošti tam, kad kepenų atstatymas pareikalaus rimtų sąmoningų jūsų pastangų. Gera žinia yra tai, kad dieta jokiu būdu neturėtų būti „alkana“, jūs labiau kentėsite nuo „skanaus“ trūkumo. Taigi, mažiausiai vienai savaitei iš dietos būtina išbraukti baltą duoną, cukrų, aštrius patiekalus keptus, riebius, sūrius. Alkoholis ir tabakas yra griežtai draudžiami.

Rekomenduojami džiūvėsiai, daržovių sriubos, liesa mėsa ir paukštiena, grūdai, nerūgščios daržovės ir vaisiai, medus, arbata, erškėtrožių nuoviras, šviežiai spaustos sultys (ypač daržovių). Pavyzdžiui, burokėlių, obuolių, agurkų, citrinų sulčių kokteilis, pagardintas šaukšteliu alyvuogių aliejaus, teigiamai veikia kepenis. Per dieną pakanka išgerti 1/3 puodelio šio mišinio tuščiu skrandžiu. Geriausia valgyti pagal patvirtintą schemą penkis kartus per dieną ir mažomis porcijomis.

Vadinamosios dietos Nr. 5 (Nr. 5a), Nr. 7, Nr. 15 ir jų deriniai yra skiriamos pacientams, turintiems kepenų problemų daugiau nei dešimtmetį, jos taip pat padeda išvalyti kepenis.

Medicininių dietų ypatybė yra frakcinė mityba (6–7 kartus per dieną), virimas garuose ir košė, didelis baltymų kiekis. Pacientams, sergantiems lėtiniu hepatitu, 5 dieta skiriama nuolatiniam vartojimui. Tam pačiam laikotarpiui yra prasmės vartoti dietą Nr. 7 be druskos.

Mitybos metu turite laikytis kelių griežtų taisyklių: Maistą gaminkite tik savarankiškai, atsisakykite pramoninių padažų. Pirkite tik neperdirbtus produktus (mėsos gabalą, o ne maltą mėsą).

Rūgštaus pieno produktus reikia ruošti namuose (daugumoje jogurtų, kefyrų ir kitų panašių produktų yra modifikuoto krakmolo – kasos „žudiko“). Nevartokite negyvūninės kilmės riebalų, jei jie yra dirbtinai sintetinami (pavyzdžiui, margarinas buvo įtrauktas į patvirtintą Rusijos armijos dietą nuo 2008 m., O tarakonai jo nevalgė nuo to momento, kai jis atsirado).

Vartojamų riebalų santykis turėtų būti nuo 70 (gyvūlinių) iki 30 (augalinių), kitaip organizmas nustos vartoti ir įsisavinti gyvybiškai svarbius vitaminus ir mineralus. Norėdami pagerinti medžiagų apykaitą, pakeiskite gliukozę fruktoze (medumi). Negalima piktnaudžiauti vegetariškais patiekalais – besaikis angliavandenių vartojimas lemia kepenų nutukimą. Prisilaikykite maisto įvairovės.

Gerkite bent 3 litrus skysčių per dieną (bet kokia forma, įskaitant pirmuosius patiekalus). Sunaudokite pagamintą produktą per pirmąsias 1-2 dienas nuo jo pagaminimo. Likusios taisyklės išsamiai aprašytos dietoje Nr. 5. Tinkamos mitybos vaidmenį kepenų atstatyme sunku pervertinti. Žinoma, ilgą laiką atsisakyti mėgstamo maisto yra psichologiškai sunku.

Vis dėlto, po kelių dienų laikantis dietos ir vartojant vaistus, sumažėjus pilvo skausmas, nuovargio pojūčiui ir prašviesėjusi aplinka padeda pacientams atlaikyti šį išbandymą. Jei mintyse atsiribosite nuo tolimesnio nesveiko maisto poreikio ir noro save palepinti, netrukus suprasite, kad galite kiek tik panorėsite laiko pasieiti be jo.

Gydomieji preparatai

Normaliai kepenų funkcijai atkurti skiriami daugiausia dviejų rūšių vaistai – hepatoprotektoriai ir choleretiniai vaistai, saugantys ir atkuriantys kepenų ląsteles, taip pat normalų tulžies nutekėjimą. Hepatoprotektoriuose naudojamos tokios veikliosios medžiagos kaip nepakeičiamieji fosfolipidai, flavonoidai, glicirizo rūgštis ir kitos.

Choleretiniai vaistai yra sukurti medicininės gyvūninės kilmės tulžies pagrindu ir (arba) augalų komponentais, kurie padidina tulžies pūslės sekreciją. Reikėtų suprasti, kad visi virškinamojo trakto organai yra glaudžiai susiję, o tai reiškia, kad sutrikimą kepenyse gali sukelti skrandžio, žarnyno ir įvairių liaukų, neskaitant kepenų, veiklos sutrikimai. Todėl vaistų terapija grindžiama kompleksiškumo principais.

Rašo: Infa.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.06.2019 laikas 18:26 Receptai Kiaulienos karbonadas

Gaminame. Kiaulienos karbonadas. Kiaušinį išplakame. Kiaulieną pjaustome 1,5-2 cm storio gabaliukais, gerai išmušame, apibarstome druska, pipirais, pavilgome kiaušinio plakinyje ir apvoliojame džiūvėsėliuose. Kepame įkaitintame...

Skaityti daugiau

25.09.2018 laikas 07:38 Receptai Vaistažolės aterosklerozės gydymui

Aterosklerozė liaudies medicinoje, vaistažolės aterosklerozės gydymui, aterosklerozė, aterosklerozės gydymas, receptai aterosklerozės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolė...

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 08:26 Receptai Varškės apkepas su razinomis

Tobulas varškės apkepas su razinomis. Manų kruopas užpilame pienu ir palaikome 30-45 min. Razinas užmerkiame vandenyje. Sviestą laikome kambario temperatūroje, kad suminkštėtų. Varškės apkepas kepamas 35-40 minučių&nb...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau