Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Karo paslaptys ir Trečias Reichas » Peržiūrų: (129) Komentarų: (0) (06.02.2018 - 19:43)

Kryžiažodžio laikraštyje su slaptos karinės operacijos duomenimis mįslė

Antrojo pasaulinio karo metu, 1944-ais metais, prasidėjo masinis Didžiosios Britanijos ir JAV karių išsilaipinimas vokiečių okupuotos Prancūzijos pakrantėje. Ši operacija buvo rengiama ypač slaptai, jai buvo suteiktas kodinis pavadinimas"Overlord" ("Valdovas").

sutapimas, overlord, kryžiažodis

Likus trisdešimčiai dienų iki numatomos karinės operacijos pradžios Londone leidžiamame laikraštyje „Daily Telegraph“ buvo išspausdintas autoriaus, kurio pavardė nepaskelbta, redakcijai atsiųstas kryžiažodis, į kurį visiškai atsitiktinai dėmesį atkreipė vienas aukšto rango britų karininkas, dalyvavęs ypač slaptame operacijos „Overlord“ kūrime.

Vyras ėmė spęsti kryžiažodį ir jį apėmė siaubas, kai pamatė, jog kryžiažodžio atsakymai sutampa su įslaptintos operacijos kodais: „Neptūnas“, „Juta“, „Omaha“, netgi pats kodinis operacijos pavadinimas „Overlord“. Kryžiažodyje iš esmės buvo nurodyti užplanuotos operacijos visos (!) pagrindinės pozicijos ir niuansai.

Kryžiažodžio pasirodymas spaudoje sukėlė paniką jungtiniame britų ir amerikiečių armijų štabe, įsikūrusiame Londone. Buvo iškelta prielaida, kad vokiečių šnipams kažkokiu būdu pavyko gauti pilną operacijos planą, o Vokietijos Generalinio štabo vadai nusprendė apie tai informuoti savo priešininkus, pasinaudodami gana tiesmukiška vokiško humoro forma. Atseit - pabandykite „iššifruoti“ tai, kas mums žinoma!

Laikraščio redakcijos darbuotojai buvo labai nustebę. Kryžiažodį atsiuntė jau seniai su laikraščiu bendradarbiaujantis pagyvenęs mokytojas Dou. Jis tikrai nieko nežinojo apie kokius nors slaptus karinių operacijų planus.

Po ilgo svarstymo jungtinė britų ir amerikiečių armijų vadovybė vis tik nusprendė neatšaukti operacijos „Overlord“. Sąjungininkų armijos išsilaipinimas Prancūzijoje Vokietijos armijos vadovybei buvo visiškas netikėtumas. Jau po karo tapo žinoma, kad vokiečiai absoliučiai nieko nežinojo apie rengiamą sąjungininkų karinę operaciją.

Šio kryžiažodžio išspausdinimas iki šių dienų tebelaikomas viena didžiausia Antrojo pasaulinio karo paslaptimi. Nejaugi galėjo būti tiek daug sutapimų? O gal tai vienas iš tų atvejų, kai įvykiuose pradeda dalyvauti kažkokios anapusinės jėgos? Oficialiai tai buvo paskelbta atsitiktiniu sutapimu.

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: sutapimas, kryžiažodis, Overlord
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip paskatinti skreplių išėjimą iš plaučių...

Tik 2 puodeliai šio gėrimo per dieną sukūrė stebuklą: net mano terapeutas negalėjo patikėti! Aromatinė ir gydomoji - štai, ką...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Stiprina imunitetą, normalizuoja cukraus lygį ir dar 5 ...

Pateikiamas jums nuostabus gėrimo receptas, kuriuo galėsite ne tik papildyti skystį, bet ir gauti iš jo daug naudingų medžiagų. ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Moteris iš Bosnijos išsigydė nuo vėžio be operacijos!...

Moteris iš Bosnijos pasidalino receptu, kuris išgelbėjo jai gyvybę: ji išsigydė nuo vėžio be operacijos! Neįtikėtina! Viena po...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ciberžolė artritui gydyti...

Daug žmonių, ypač vyresnio amžiaus, kenčia nuo reumatoidinio ar osteoartrito. Jo gydymui dažnai skiriami nesteroidiniai prieš...

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar