Pagrindinis » Kategorija: Karo paslaptys » Peržiūrų: (683) Komentarų: (0) (06.02.2018 - 19:43)

Kryžiažodžio laikraštyje su slaptos karinės operacijos duomenimis mįslė

Antrojo pasaulinio karo metu, 1944-ais metais, prasidėjo masinis Didžiosios Britanijos ir JAV karių išsilaipinimas vokiečių okupuotos Prancūzijos pakrantėje. Ši operacija buvo rengiama ypač slaptai, jai buvo suteiktas kodinis pavadinimas"Overlord" ("Valdovas").

sutapimas, overlord, kryžiažodis

Likus trisdešimčiai dienų iki numatomos karinės operacijos pradžios Londone leidžiamame laikraštyje „Daily Telegraph“ buvo išspausdintas autoriaus, kurio pavardė nepaskelbta, redakcijai atsiųstas kryžiažodis, į kurį visiškai atsitiktinai dėmesį atkreipė vienas aukšto rango britų karininkas, dalyvavęs ypač slaptame operacijos „Overlord“ kūrime.

Vyras ėmė spęsti kryžiažodį ir jį apėmė siaubas, kai pamatė, jog kryžiažodžio atsakymai sutampa su įslaptintos operacijos kodais: „Neptūnas“, „Juta“, „Omaha“, netgi pats kodinis operacijos pavadinimas „Overlord“. Kryžiažodyje iš esmės buvo nurodyti užplanuotos operacijos visos (!) pagrindinės pozicijos ir niuansai.

Kryžiažodžio pasirodymas spaudoje sukėlė paniką jungtiniame britų ir amerikiečių armijų štabe, įsikūrusiame Londone. Buvo iškelta prielaida, kad vokiečių šnipams kažkokiu būdu pavyko gauti pilną operacijos planą, o Vokietijos Generalinio štabo vadai nusprendė apie tai informuoti savo priešininkus, pasinaudodami gana tiesmukiška vokiško humoro forma. Atseit - pabandykite „iššifruoti“ tai, kas mums žinoma!

Laikraščio redakcijos darbuotojai buvo labai nustebę. Kryžiažodį atsiuntė jau seniai su laikraščiu bendradarbiaujantis pagyvenęs mokytojas Dou. Jis tikrai nieko nežinojo apie kokius nors slaptus karinių operacijų planus.

Po ilgo svarstymo jungtinė britų ir amerikiečių armijų vadovybė vis tik nusprendė neatšaukti operacijos „Overlord“. Sąjungininkų armijos išsilaipinimas Prancūzijoje Vokietijos armijos vadovybei buvo visiškas netikėtumas. Jau po karo tapo žinoma, kad vokiečiai absoliučiai nieko nežinojo apie rengiamą sąjungininkų karinę operaciją.

Šio kryžiažodžio išspausdinimas iki šių dienų tebelaikomas viena didžiausia Antrojo pasaulinio karo paslaptimi. Nejaugi galėjo būti tiek daug sutapimų? O gal tai vienas iš tų atvejų, kai įvykiuose pradeda dalyvauti kažkokios anapusinės jėgos? Oficialiai tai buvo paskelbta atsitiktiniu sutapimu.

Būkite visada sveiki su paranormal.lt. Prisijunkite prie paskyros, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar