Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Vasario » 6

Kryžiažodžio laikraštyje su slaptos karinės operacijos duomenimis mįslė

Antrojo pasaulinio karo metu, 1944-ais metais, prasidėjo masinis Didžiosios Britanijos ir JAV karių išsilaipinimas vokiečių okupuotos Prancūzijos pakrantėje. Ši operacija buvo rengiama ypač slaptai, jai buvo suteiktas kodinis pavadinimas"Overlord" ("Valdovas").

sutapimas, overlord, kryžiažodis

Likus trisdešimčiai dienų iki numatomos karinės operacijos pradžios Londone leidžiamame laikraštyje „Daily Telegraph“ buvo išspausdintas autoriaus, kurio pavardė nepaskelbta, redakcijai atsiųstas kryžiažodis, į kurį visiškai atsitiktinai dėmesį atkreipė vienas aukšto rango britų karininkas, dalyvavęs ypač slaptame operacijos „Overlord“ kūrime.

Vyras ėmė spęsti kryžiažodį ir jį apėmė siaubas, kai pamatė, jog kryžiažodžio atsakymai sutampa su įslaptintos operacijos kodais: „Neptūnas“, „Juta“, „Omaha“, netgi pats kodinis operacijos pavadinimas „Overlord“. Kryžiažodyje iš esmės buvo nurodyti užplanuotos operacijos visos (!) pagrindinės pozicijos ir niuansai.

Kryžiažodžio pasirodymas spaudoje sukėlė paniką jungtiniame britų ir amerikiečių armijų štabe, įsikūrusiame Londone. Buvo iškelta prielaida, kad vokiečių šnipams kažkokiu būdu pavyko gauti pilną operacijos planą, o Vokietijos Generalinio štabo vadai nusprendė apie tai informuoti savo priešininkus, pasinaudodami gana tiesmukiška vokiško humoro forma. Atseit - pabandykite „iššifruoti“ tai, kas mums žinoma!

Laikraščio redakcijos darbuotojai buvo labai nustebę. Kryžiažodį atsiuntė jau seniai su laikraščiu bendradarbiaujantis pagyvenęs mokytojas Dou. Jis tikrai nieko nežinojo apie kokius nors slaptus karinių operacijų planus.

Po ilgo svarstymo jungtinė britų ir amerikiečių armijų vadovybė vis tik nusprendė neatšaukti operacijos „Overlord“. Sąjungininkų armijos išsilaipinimas Prancūzijoje Vokietijos armijos vadovybei buvo visiškas netikėtumas. Jau po karo tapo žinoma, kad vokiečiai absoliučiai nieko nežinojo apie rengiamą sąjungininkų karinę operaciją.

Šio kryžiažodžio išspausdinimas iki šių dienų tebelaikomas viena didžiausia Antrojo pasaulinio karo paslaptimi. Nejaugi galėjo būti tiek daug sutapimų? O gal tai vienas iš tų atvejų, kai įvykiuose pradeda dalyvauti kažkokios anapusinės jėgos? Oficialiai tai buvo paskelbta atsitiktiniu sutapimu.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 20:10 Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape
Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape, nepakenkdami jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:55 Šermukšnių nauda organizmui

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia) - visiems gerai pažįstamas ir dažnas krūmas arba medis visoje Lietuvoje, įprastas reginys - greta namų augantys šermukšniai, natūrali kiemo puošmena, ypač rudenį.

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau