Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (517) Komentarų: (0) (13.05.2018 - 20:16)

Kūdikiams skirtuose ryžių dribsniuose rasta metilo gyvsidabrio

Amerikiečių ir kinų mokslininkai patikrino 119 kūdikiams skirtų produktų pavyzdžių ir priėjo prie išvados, kad ryžių dribsniuose esama metilo gyvsidabrio, galinčio sukelti raidos problemų ir mokymosi sutrikimų.

moksliniai tyrimai, medicinos naujienos, ryžių dribsniai, gyvsidabris

Valgydami tokio maisto, mažyliai gauna net iki 0,12 mėtilo gyvsidabrio vienam kg kūno svorio, vadinasi, vienų metukų vaikas, kuris 11 kg, kasdien suvalgo beveik 1,32 µg šios mirtinai nuodingos medžiagos.

Aptikta koncentracija viršija JAV aplinkosaugos agentūros nustatytus maisto nekenksmingumo rodmenis, tiesa, apskaičiavimai atlikti tyrinėjant, kaip metilo gyvsidabris veikia mažyli, kol  jis dar yra motinos iščiose.

JAV Chemikų draugijos (American Chemical Society) mokslininkai pripažįsta, kad, deja, niekas tiksliai nežino, kaip konkrečios metilo gyvsidabrio dozės veikia augančio vaiko organizmą, bet yra visiškai aišku, kad metilo gyvsidabris gali sukelti nervų ir reprodukcinės sistemų veikios problemų suaugusiesiems, o kūdikiams ir mažiems vaikams— raidos sutrikimų.

Mokslininkai nustatė metilo gyvsidabrio koncentracijas 119-oje kūdikių maisto pavyzdžių ir aptiko, kad ryžių dribsniuose šios medžiagos buvo daug daugiau nei kituose produktuose. Minėti dribsniai buvo pagaminti iš ryžių, užaugintų užterštuose Amerikos ir Kinijos regionuose; vidutine metilo gyvsidabrio koncentracija juose buvo 2,28 µg kilograme.

Kitas tipiškas metilo gyvsidabrio šaltinis yra, pvz., ilgapelekiai tunai. J Agric Faad Chem, 2017; 65:9569-78

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar