Pagrindinis » Kategorija: Astrologija, Horoskopai, Zodiako ženklai » Peržiūrų: (230) Komentarų: (0) (27.07.2018 - 07:29)

Laukia ilgiausias šimtmečio „Kruvinasis Mėnulis": astrologė įspėja visus lietuvius

Liepos 27-osios naktį prasidės Mėnulio užtemimas, kuris bus ilgiausias per visą XXI amžių. Iš viso jis turėtų tęstis apie vieną valandą ir 43 minutes. Visiškai pilnas Mėnulio užtemimas bus stebimas Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Centrinėje Azijoje.

Šiuose regionuose praeis beveik keturios valandos nuo to laiko, kai Mėnulis pradės tamsėti ir vėl įgaus savo pradinį švytėjimą, rašo livescience.com

mėnulis, astrologija, kruvinasis

Kruvinasis mėnulis (nuotr. 123rf.com)

Ilgiausias Mėnulio užtemimas per visą šimtmetį

Palyginimui, kitas panašus Mėnulio užtemimas bus geriausiai matomas Šiaurės Amerikoje 2019 metais sausio 21 dieną. Jis tęsis vos 1 valandą ir 2 minutes.

Priešingai nei Mėnulio užtemimai, Saulės užtemimai būna daug trumpesni.

NASA duomenimis, paskutinis Saulės užtemimas, vykęs praeitų metų rugpjūčio mėnesį, buvo geriausiai matomas net keturiolikoje Amerikos valstijų ir truko vos 2 minutes ir 40 sekundžių.

Taigi, kodėl yra tokie didžiuliai laiko skirtumai tarp Saulės ir Mėnulio užtemimų?

Saulės užtemimo metu mėnulis blokuoja saulės spindulius, prasiskverbiančius į Žemę. Tokie užtemimai būna žymiai trumpesni už Mėnulio užtemimus, kurių metu Žemė skrieja tarp Saulės ir Mėnulio.

Luizianoje įsikūrusio Nicholso valstybinio universiteto astronomė Nicholls State paaiškina, kad šių užtemimų laiko trukmė skiriasi dėl metamų šešėlių dydžio skirtumo.

„Pabandykime į tai pažvelgti iš išorės ir didesnės perspektyvos. Saulės užtemimo metu mažas Mėnulis meta šešėlį ant didžiulės Žemės, o štai Mėnulio užtemimo metu didesnė planeta meta didelį šešėlį būtent ant Mėnulio“, – sako astronomė.

Mėnulis bus rausvos spalvos

Mėnulio užtemimo metu kurį laiką tarp Mėnulio ir Saulės keliaus Žemė, tuomet Mėnulis bus matomas rausvos spalvos, rašo independent.co.uk

Saulės šviesai, kertant planetos atmosferą, kitos matomos šviesos spektro spalvos išsibarsto, todėl Mėnulis yra matomas būtent rausvos spalvos.

Pasak svetainės earthsky.com, geriausia Kruvinąjį Mėnulį Lietuvoje bus galima stebėti liepos 27-osios naktį tarp 21.30 ir 23.13 val. vietos laiku.

Poveikis lietuviams

Nors Lietuvoje taip pat bus galima stebėti Mėnulio užtemimą, vis dėlto jis nebus toks stiprus ir ryškiai matomas kaip kitose minėtose šalyse. Tačiau astrologė Vaiva Budraitytė teigia, kad šią dieną vertėtų išlikti ramesniems.

„Bet koks užtemimas yra bėda. Tuo labiau dabar eina serija užtemimų, todėl reikia būti atsargesniems. Reikia atsiminti, kad visada per užtemimų ciklą reikia būti kaip pelei po šluota. Nieko naujo nepradėti, nekvailioti, nepadauginti alkoholio ar išgėrus nesėsti už vairo. Vengti aštrių, pavojingų prietaisų“, – sako astrologė.

Anot V. Budraitytės, nors šis Mėnulio užtemimas vadinamas kruvinuoju ir ilgiausiu per šimtmetį, vis dėlto jis neturėtų taip stipriai paveikti lietuvius.

„Reikia ramiems išlikti ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį. Vieni jaučia sveikatos pablogėjimą ir nesėkmes parą prieš, kiti – parą po“, – įspėja astrologė.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: Astrologija, mėnulis, kruvinasis
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar