Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Liepos » 12

Liaudies medicina pataria: soda, krienai, lašiniai, degtinė, cinamonas

liaudies medicina, soda, krienai, lašiniai, degtinė, cinamonas

SODA

Ištirpinta piene soda padeda atsikratyti kosulio. Gydytojai rekomenduoja šaukštelį sodos ištirpinti stiklinėje šilto pieno ir išgerti prieš miegą.

Inhaliacijos su soda lengvina kosulį. Litre verdančio vandens reikia ištirpinti šaukštą sodos ir pakvėpuoti šiais garais.

Gerklės skausmą sumažina skalavimai sodos tirpalu.

Porą kartų per dieną į nosį lašinami keli sodos tirpalo lašiukai padės greičiau atsikratyti slogos.

Jei kamuoja danties skausmas, 5-6 kartus per dieną reikia skalauti burną karštu sodos tirpalu.

Soda puikiai pakeičia balinamąsias dantų priemones. Vatos gumulėliu su trupučiu sodos reikia šveisti dantis, kol jie pabals.

Soda iš organizmo šalina druskas ir skysčius, mažina arterinį kraujospūdį. Staigiai pradėjus stipriai plakti širdžiai (aritmija), reikia išgerti pusę šaukštelio sodos - tikrai padės.

Tirpalas: pusė šaukštelio sodos ir šaukštelis druskos, ištirpinti litre virinto vandens, padės atgauti organizme prarastus skysčius. Gerti tirpalą reikia po šaukštelį kas 5 minutės.

Sodos tirpalas padės atsikratyti ir pūlingo pirštų uždegimo. Pajutus skausmą, pulsavimą, reikia kuo greičiau pusėje litro kuo karštesnio vandens ištirpinti 2 šaukštus sodos. Tirpale pirštą laikyti 20 min. Procedūrą per dieną kartoti kelis kartus.

Soda, sumaišyta su muilo drožlėmis, - efektyvi odos šveičiamoji priemonė. Jei užsikimšusios odos poros, šiuo mišiniu reikia 3 kartus per savaitę trinti veidą.

Sodos tirpale suvilgyta vata patrynę pažastis, visą dieną neužuosite nemalonaus prakaito kvapo.

15 min. vonelėje su soda (5 šaukštai dešimčiai litrų vandens) pamirkius nuvargusias kojas, sugrįš žvalumas bei pasitaisys nuotaika.

Pamirkius kiaušinius į sodos tirpalą apie 20 sek., užmušamos salmonelės (1 ltr. vandens, 1 šaukšt. sodos) Taip pat soda užmuša stafilokoką.

Skalbiant ūkišku muilu ir įbėrus truputį kalio permanganato, jis veikia kaip baliklis.

PASIDARYK  KRIENUS  NAMUOSE

Krienų šaknis 1 - 2 parom pamerkti į nemažą kiekį šalto vandens.

Nuskusti.

Sutarkuoti.

1 ltr. vandens

1 šaukštas druskos

1 šaukštas cukraus

150 gr. vyno(vynuogių) acto.

Išmaišyti ir pilti į sutarkuotus krienus iki norimo tirštumo.

LAŠINIAI

Lietuvos miestiečiai, dažniausiai sėdimojo darbo atstovai, mano, kad pernelyg didelio lašiniuose esančių riebalų kiekio žmogaus organizmas neįsisavina. Tačiau kaimiečiai bei miestų darbininkai, kuriems tenka daug ir sunkiai dirbti, gerai žino, kad net ir nedidelis lašinių kąsnelis, priešingai, pagerina cholesterino apykaitą. Tarp pusryčių ir pietų, tarp pietų ir vakarienės daug naudingiau yra užkąsti lašinių gabaliuku, nei dešromis, bandele su mėsos įdaru (mėsainiu, dešrainiu, beliašu, čebureku, pica) arba net saldžiu pyragaičiu.

Paskutiniais moksliniais tyrimais nustatyta, kad lašiniai ne tik skanus, bet ir ypatingai naudingas maistas. JŲ BIOLOGINIS AKTYVUMAS YRA 5 KARTUS AUKŠTESNIS, NEI JAUTIENOS RIEBALŲ ARBA SVIESTO. Mokslininkai, tirdami lašinių poveikį žmogaus organizmui, rado sensacingų ir neįtikėtinų įrodymų, kad kiaulienos lašiniuose yra tokių medžiagų, kurios stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, hormonų gamybą ir gerina širdies raumenų darbą.

Nuo senų senovės žymiausi lietuvių bitininkai ir bičiulius, ir svečius vaišindavo lašiniais su pirmuoju šviežiai išsuktu medumi, sakydami, kad tai yra vaistų vaistas, atimąs visas turėtas ligas ir užkertąs būsimas.

DEGTINĖ

Mūsų laikais daugeliui degtinė ko gero asocijuojasi su alkoholizmu, asocialumu ir kitomis negerovėmis. Tačiau pats gėrimas, kuris dažniausiai laikomas išimtinai vyrišku, dar niekada nepakenkė tiems, kurie moka save kontroliuoti ir jaučia saiką.

Degtine galima gydyti ne vieną ligą. Anksčiau gydytojai šį alkoholinį gėrimą rekomenduodavo savo pacientams, besiskundžiantiems širdies negalavimais. 30 gramų degtinės kiekvieną dieną normalizuoja spaudimą, sumažina cholesterino lygį kraujyje ir nesukelia jokio neigiamo poveikio.

Senovės Rusijoje, esant viduriavimui, prisipildavo taurelę degtinės (50 gramų), šiek tiek pasūdydavo ir išgerdavo "vienu mauku". Peršalus taip pat verta išgerti po taurelę kasdien. Kad gydomasis poveikis būtų efektyvesnis, įdėkite dar garstyčių arba įpilkite ridiko sulčių. Dar galite įmaišyti į degtinę juodųjų pipirų, tačiau šio mišinio negerkite, o tik juo praskalaukite gerklę.

Nudegus rekomenduojama sumaišyti vyną su degtine (proporcijomis 1:2) ir šiuo mišiniu mirkyti pažeistą odą.

Reumatizmo atveju rekomenduojama kurpelės (aconitum) šaknį užpilti degtine ir laikyti 3 paras šiltoje vietoje. Šiuo skysčiu įtepkite odą nakčiai.

Degtinė padeda pašalinti ir dantų skausmus. Tam dar prireiks sodos ir pieno. 30 gramų degtinės pasūdykite ir ja praskalaukite burną (galima ir nuryti). Po to praskalaukite valgomosios sodos tirpalu (1 valg.šaukštas, ištirpintas 100 gr vandens), šio mišinio nenurykite. Galiausiai praskalaukite burną šiltu pienu. Jo nuryti neverta, jei nesate tikri, kaip jūsų organizmas reaguoja į degtinę su pienu.

Degtinė padeda esant žaizdelėms ar sumušimams. Jei neturite kitų dezinfekavimo priemonių, tuomet žaizdas galite praplauti būtent degtine. 

Pasidarę mišinį iš stiklinės alyvų žiedų ir pusės litro degtinės turėsite vaistą, kuriuo tepsite žaizdeles.

CINAMONAS

Pastebėta, kad žmonės, dirbantys patalpose, kuriose malamas ir fasuojamas cinamonas, neserga gripu. Mokslininkai išaiškino šį fenomeną. Pasirodo, cinamonas naikina virusus ir bakterijas.

Kad organizmas būtų atsparesnis peršalimo ir virusinėms ligoms, specialistai pataria į nedidelius dubenėlius ar plačius puodelius įberti po 3 šaukštus malto cinamono ir indus išdėlioti kambaryje. Dešimt kvadratinių metrų plote reikėtų vieno indo. Bent kartą per savaitę cinamoną būtina pamaišyti - poveikis bus stipresnis.

Po pusmečio cinamoną išpilti ir įberti šviežio, dar geriau, jei prieskonis bus keičiamas dažniau. Tikinama, kad bent metus kambaryje palaikius dubenėlius su tuo kvapiuoju prieskoniu, visa šeima nesirgs gripu.

Cinamonu dažniau gardinti patiekalus patartina sveikstantiems po ligos ir  pagyvenusiems žmonėms - jis padeda atgauti jėgas, stiprina širdį.

Peršalus rekomenduojama pusę šaukštelio cinamono užpilti stikline virinto šilto vandens, įberti ant peilio galo maltų juodųjų pipirų, įdėti šaukštelį medaus ir gerti kas 3-4 valandas.

Cinamonas gerina kraujotaką, kelia spaudimą, sušildo kūną, padeda greičiau pasveikti. Jis valo organizmą, ramina nervų sistemą, slopina kosulį.

Cinamonas vartojamas nuo pykinimo, vidurių pūtimo, žarnyno infekcijų ir dieglių, gerklės uždegimo, užkimimo. Šiame prieskonyje labai daug proantocianidino - vieno stipriausių antioksidantų. Gerai žinoma, kad ši medžiaga stabdo aterosklerozės atsiradimą, neutralizuoja daugelį toksinų.

Cinamonas tinka diabetikams - jis reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Tai jau įrodyta mokslininkų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2017-11-16 laikas 14:16 Receptai Česnakas su pienu gydo laringitą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas, Tonzilitas. Ingredientai: česnakas, pienas.

Skaityti daugiau

2018-09-10 laikas 09:07 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų

Nudegimai liaudies medicinoje, Nudegimai, Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų, receptai nuo nudegimų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gyd...

Skaityti daugiau

2020-12-01 laikas 07:55 Receptai Silkės salotos/mišrainė su obuoliais ir avokadais
Aš šias salotas-mišrainę su silkę gaminu kiekvienais metais per Kūčias, nes ji yra mano šeimos mėgstamiausia. Kad nepažeisti įvairių tradicijų, tuomet pasigaminu ir veganišką majonezą, kad nebūtų naudojami gyvulinės kilmės produkt...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau