Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Rugpjūčio » 20

Petražolių lapai: petražolių nauda ir naudojimas

Pridėkite prie mitybos!

Petražolių lapai nereikalauja didelio pristatymo, tai populiari žolė, naudojama daug metų, kad mūsų patiekalams suteiktume pilnavertę išvaizdą. Tačiau garnyras ir prieskonis nėra vienintelė priežastis, dėl kurios ši žolė tapo populiari visame pasaulyje. Ji taip pat labai naudinga ir sveikatai (paranormal.lt).

gydymas, sveikata, petražolės, petražolių nauda

Dvi pagrindinės petražolių grupės:

1. Lapų petražolės:

Iš esmės petražolės itališkos (jos lapai plokšti) ir garbanotoji lapai - šios dvi veislės yra populiarios. Petražolės su plokščiais lapais naudojami maistui, garbanotieji lapai dažniausiai naudojami maisto paruošimui dėl jos gražios išvaizdos.

2. Petražolės šaknys:

Ši rūšis susideda iš storos šaknies, ji populiari Europos virtuvėse, ypač sriubose ir troškiniuose.

Panaši, kaip morka.

Mitybos faktai apie petražoles:

Petroselinum cripsum arba petražolės - unikalus augalas naudojamas tiek medicinoje, tiek kulinarijoje. Jame gausu antioksidantų ir flavinoidų, tarp kurių reiktų paminėti luteoliną, folio rūgšties apigenino, vitamino K, vitamino C ir vitamino A.

Jei mes naudojame pusę šaukšto džiovintų petražolių, mes gausime tai:
• 6,0 mkg likopeno
• 82,9 mkg liuteinas ir zeaksantino
• 10,7 mkg alfa-karoteno
• 80,7 g katetino.

Petražolėse tam tikrų lakiųjų medžiagų, pavyzdžiui, miristicino, eugenolio ir alfa-tujono.

Petražolių lapai: petražolių nauda ir naudojimas

1. Rytinis kvapas iš burnos:

Nemalonų kvapą sukelia bakterijos, kurios kyla iš maisto likučių ir seilių, tai nemaloni situacija, su kuriomis galbūt kiekvienas susiduria kiekvieną rytą.

Norėdami atsikratyti šio kvapo, mes galime panaudoti petražolės lapus.

Petražolės turi antibakterinių savybių, kurios apsaugo nuo bakterijų susidarymo, tokiu būdu atgaivins burnos ertmę.

2. Išvalys inkstus:

Petražolės lapai naudojamas kaip diuretikas. Arbata iš petražolės sulčių naudojama detoksikuoti organizmą ir išvalyti inkstus. Taigi, petražolės pagerina inkstų veiklą.

3. Pagalba numesti svorį:

Petražolės turį įtakos ir svorio numetimui. Ji turtinga maistinėmis medžiagomis, o kalorijų turi labai mažai. Taigi, nėra jokių šansų priaugti svorio. Be to, jos gerina medžiagų apykaitą.

Petražolėse yra:

• 1 g riebalų;
• 1 g cukraus;
• 6 g angliavandenių.

Todėl pridėkite jas prie savo mitybos.

4. Imuniteto stiprinimas.

Vartodami petražolę kiekvieną dieną, tai suvaidins svarbų vaidmenį stiprinant imunitetą. Žolėse tokiose, kaip petražolė, yra daug vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie padidina gebėjimą kovoti su virusais ir bakterijomis, kurios sukelia karščiavimą, peršalimą, kosulį ir t.t. Pagrindinis vitaminas, kuris padeda šiuo klausymų, - vitaminas C, vitaminas A ir K.

5. Apsaugo nuo vėžio.

Flavonoidai, kurie yra pagrindiniai antioksidantai, esantys petražolėse, padeda išvengti vėžio augimą. Joje yra miristicino, kuris geriausiai veikia užkirsdamas kelią susidaryti odos vėžiui. Jis gali slopinti vėžio sukėlėją, žinoma, kaip heterocikliniai aminai arba HCA. Šie HCA susidaro, kai mėsą kepame ant grilio ar tiesiogiai ugnies.

Todėl, keptos mėsos mėgėjams rekomenduojama valgyti salotų su petražolėmis, taip sumažinsite kenksmingų medžiagų poveikį. Be to, apigeninas, taip pat stabdo vėžio navikų augimą, užkertą kelią vėžio sekreciją, veikiantis fermentą.

Eterinis aliejus miristicinas skatina šlapimo išsiskyrimą. Petražolės sėklos turi žymiai stipresnį diuretinį poveikį nei lapai ir vartojamos gydant podagrą, reumatą, artritą. Jos išplauna nereikalingas ir žalingas medžiagas iš uždegimo pažeistų sąnarių ir pašalina jas per inkstus.

Petražolės šaknys vartojamos norint sumažinti pilvo pūtimą, palengvinti mėnesines ir sumažinti skausmą jų metu, sergant šlapimo pūslės uždegimu.

Draudžiama vartoti
• Nėštumo metu nerekomenduojama vartoti sėklų;
• Sergant inkstų ligomis;
• Kaitinantis saulėje ar soliariume, nes padidina organizmo jautrumą ultravioletiniams spinduliams.

Vartojimas - medicinoje vartojamos tinktūros, užpilai, nuovirai. Rekomenduojama tinktūros dozė yra po 1-2 ml tris kartus per parą.

Nuoviro ruošimas - 4 arb. šaukšteliai sumaltų petražolės vaisių užpilami stikline verdančio vandens, paverdama 15 min, atvėsinama, nukošiama. Geriama po 1 valg. šaukštą 4-6 kartus per dieną.

Norint pajausti petražolės teigiamą poveikį, jei vargina kojų tinimas, reikėtų per dieną išgerti apie 2 litrus šio augalo arbatos.

Petražolių arbata nuo kojų tinimo

Jums reikės: šviežių petražolių lapų kartu sėklomis ir šaknų.

Gaminimas: Smulkiai supjaustykite šaknis ir lapus. Smulkintu mišiniu užpildykite ¼ puodelio. Galite naudoti arbatos sietelį. Užpilkite puodelyje ar sietelyje esančias smulkintas petražolių šaknis ir lapus 1 stikline verdančio vandens. Leiskite pastovėti 5–7 minutes. Galite paskaninti citrina ir medum ar imbieru.

Siekiant užtikrinti geresnį arbatos efektą, gerkite ją, kol ji šilta.

Pasaulio naujienos kitaip...

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-06-04 laikas 07:28 Receptai Moliūgų sėklų ir džiovintų spanguolių biscotti sausainiai
Nedideliame dubenyje išplakite cukrų, kiaušinius, aliejų ir ekstraktus. Sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir druską. Palaipsniui sudėkite į cukraus mišinį ir gerai išmaišykite. Sudėkite moliūgo sėklas ir spanguoles, tešla bus l...

Skaityti daugiau

2020-05-26 laikas 14:19 Receptai Čirviniai blynai su migdolais

Sviestą išsukite su cukrumi, vanile ir druska. Po vieną vis plakdami sudėkite kiaušinius. Kitame inde sumaišykite miltus, maltus migdolus ir kepimo miltelius. Miltų masė suberkite į sviesto masę ir išplakite. Tuomet įmaišykite ...

Skaityti daugiau

2018-09-06 laikas 10:23 Receptai Vaistažolių mišiniai organizmo stiprinimui

Organizmo stiprinimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai organizmo stiprinimui, receptai organizmui stiprinti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau