Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 21

Mokslininkai galbūt aptiko Nefertitės kapą

Jau kurį laiką egzistuoja prieštaringai vertinama teorija, kad už legendinio faraono Tutanchamono 3300 metų senumo kapo sienų yra palaidota ir ne mažiau garsi karalienė Nefertitė.

Tačiau mokslininkų komanda, kuriai vadovavo buvęs Egipto Senienų ministras Mamdouhas Eldamaty, teigia neseniai patvirtinę šią teoriją. Archeologai ištyrė kapą žemės radaru ir šalia faraono Tutanchamono palaidojimo aptiko anksčiau nežinotą erdvę. Ertmė yra maždaug 2 metrų aukščio ir 10 metrų ilgio.

Nefertitės palaidojimo teorija pirmą kartą buvo išplėtota 2015 m. – britų egiptologas Nicholas Reevesas teigė, kad už faraono Tutanchamono kapo gali egzistuoti slaptos kameros. Tais pačiais metais teorija buvo paremta preliminariais tyrimais.

Bet po trejų metų įvyko mokslinis posūkis – kita komanda rado įrodymų, paneigiančių šią teoriją. Frankas Porcelli ir jo komanda, naudodamiesi radaru, trejus metus tyrinėjo zoną aplink faraono kapą – ir padarė išvadą, kad ten nieko nėra.

„Tai šiek tiek gal net ir nuvilia“, – 2018 m. jis sakė NPR.

Tačiau trečiadienį M.Eldamaty komanda „išbėgo į aikštelę“: mokslinis žurnalas „Nature“ gavo visiškai naują ir iki tol neskelbtą komandos ataskaitą, kurioje yra daugiau įrodymų apie slaptą ertmę, kurioje gali būti Nefertitės palaikai. Komanda savo tyrimus Egipto Aukščiausiajai senienų tarybai pristatė anksčiau šį mėnesį.

Ši novatoriška išvada yra „nepaprastai jaudinanti“ – teigia Čikagos universiteto egiptologas Rayus Johnsonas, kuris nebuvo tyrimo komandos narys. – Aišku, kad kitoje šiaurinėje laidojimo kameros sienoje kažkas yra“, – sakė jis žurnalui „Nature“.

Archeologija, Nefertitė, Egiptas, Faraonai, Istorijos paslaptys

Credit: Lander (CC BY-SA 3.0)

Faraono Tutanchamono kapas pirmą kartą buvo aptiktas beveik prieš šimtmetį – 1922 metais. Faraonas paslaptingomis aplinkybėmis mirė 1323 m. pr.m.e, būdamas 19 metų. Iki mirties Egiptą jis valdė 10 metų. Dabar ekspertai mano, kad jis mirė nuo gangrenos – nors anksčiau vyravo nuomonė, jog jis buvo nužudytas.

Ir nors vieni džiaugiasi naujuoju atradimu, kiti išlieka skeptiški.

Buvusios Egipto Senienų ministrės Zahi Hawass teigimu, technologija, kurią naudojo M.Eldamaty komanda, nėra patikima. Technologija „niekada nepadarė jokių atradimų nė vienoje Egipto vietoje“, – sakė jis „Nature“.

Didžiausias archeologinis atradimas

Karalienės Nefertitės kapo vieta ilgą laiką buvo paslaptis. Jei jos palaikai būtų rasti, tai būtų reikšmingas mokslo proveržis, teigia N.Reevesas – kuris pirmasis ir iškėlė idėją, kad ji bus palaidota šalia faraono Tutanchamono kapo.

Archeologija, Nefertitė, Egiptas, Faraonai, Istorijos paslaptys

Nefertitė didžiąją istorijos dalį buvo žinoma kaip Didžioji Karališkoji faraono Echnatono (Akhenateno) žmona. Tačiau kai kurie egiptologai mano, kad ji „buvo paaukštinta“ ir kartu su Echnatonu iki jo mirties lygiavertiškai valdė Egiptą. Kiti teoretizuoja, kad Nefertitė galėjo valdyti šalį, tačiau tam ji formaliai apsimesdavo vyru (tai ne pirmas toks atvejis senovės Egipto istorijoje, taip darė ir faraonė Hačepsuta).

Bet kokiu atveju, „jei Nefertitė buvo palaidota kaip faraonė, tai gali būti didžiausias visų laikų archeologinis atradimas“, – „Nature“ sako N.Reevesas.

Parengta pagal „Business Insider“. Credit: Oliver Lang/DDP/AFP/Getty. Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.04.2020 laikas 21:36 Štai, kaip galima išvalyti organizmą, kad niekada nesirgtume ir nejaustume nuovargio
Tai labai lengva! Aštrus imbieras yra vienas iš sveikiausių ir skaniausių prieskonių planetoje. Jis turi didelę maistinę vertę ir yra naudojamas tiek gaminimui, tiek gydymui.

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 17:48 Kokie vitaminai gali kovoti prieš vėžį?
Kai kurių gyventojų ir alternatyviosios medicinos šalininkų teigimu, ilgas junginių, turinčių priešvėžinį poveikį, sąrašas turėtų būti papildytas vitaminais. Panalizuokime šiuo požiūriu populiariausias maistines medžiagas....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 16:03 Sakai – Natūralus Maisto Papildas
Garsusis senovės gydytojas ir filosofas Avicena daugelyje savo receptų minėjo sakų gydomąsias savybes. Savo moksliniuose traktatuose jis rašė, kad sakai stiprina kūną, skatina tulžies skyrimąsi, gerina regėjimą ir klausą....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 14:49 Ilgiausiai išliekantis maistas – ką valgytume, jei įvyktų apokalipsė?

Kas būtų, jei civilizacija – tokia, kokią turime dabar – rytoj išnyktų? Ar maistas, kurį šiandien valgome, galėtų išsilaikyti taip ilgai, kad jį tolimoje ateityje atrastų archeologai? Ir jei taip – ar tas maistas dar būtų valgomas? Šiame straipsnyje sužinosite apie tai, koks val...

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 13:42 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Elito Evakuacija Dėl Klimato 2 Dalis

Tai, prieš tai mes kalbėjome, kad koronavirusai iš esmes nėra baisūs, jei kalbam iš medicinos pusės. Vienintelis, kad gali nuo jo nukentėti, tai tie žmonės kurie turi silpną imunitetą. Mes galime pastebėti, kad daugiausia šiuo virusi yra užsikrėtę tai senesnio amžiaus žmonės, arba visai jauni vai...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau