Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 10

Naudingi patarimai: kaip apsaugoti namus nuo pelėsio

Baltos miltelių pavidalo dėmės ant kartoninių dėžių drėgname sandėliuke arba juodos sporos ant drėkstančių sienų vonioje – didžiausi jūsų gyvenamosios vietos priešai.

Pelėsis namuose gali atsirasti ant bet kokių organinių paviršių, kuriuos veikia drėgmė, blogai vėdinamose patalpose, ten, kur nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai. Kol pelėsio nedaug, didelės žalos jis nepridarys, bet jeigu su juo nekovosite, jis plis ir galiausiai taps itin pavojingas. Kai kuriems žmonėms pelėsis gali sukelti alerginių reakcijų.

praktiniai patarimai, pelėsis, vonia, drėgmė

Kaip apsisaugoti nuo pelėsio?

- Įrenkite drėgmės surinktuvus, kurie pašalins iš oro drėgmės perteklių.
- Nelaikykite patalynės, knygų ir baldų ten, kur gali kauptis drėgmė.
- Nusimaudę vonios patalpos duris palikite praviras, kad drėgmė garuotų. Plytelių siūles geriausia hermetizuoti kasmet: taip jūsų vonios kambarys išliks nelaidus vandeniui.

Per vėlu? Štai keli niuansai, kaip kovoti su pelėsiu

*Dušo užuolaida. Dažnai pelėsis įsimeta būtent čia. Tam nesunku užbėgti už akių – tereikia užuolaidą reguliariai skalbti skalbyklėje. Nustatykite aukščiausią vandens temperatūrą, įpilkite pakankamai skalbiklio, įdėkite į skalbimo mašinos būgną užuolaidą ir dar porą vonios rankšluosčių. Išskalbtą užuolaidą labai gerai išdžiovinkite. Tekstilines dušo užuolaidas skalbkite laikydamiesi nurodymų etiketėje.

*Vonios kambarys. Jeigu pelėsių pasirodė ant vonios kambario sienų, galite išbandyti tokią priemonę. Sumaišykite ¾ stiklinės chloro baliklio su 3,5 l vandens. Užsimaukite gumines pirštines, užsidėkite akių apsaugą. Pelėsius geriausia valyti kietu šepečiu, tačiau stebėkite, kad mišinio nepatektų ant kitų paviršių. Po kelių minučių nuvalytą plotą gerai nuplaukite vandeniu ir sausai nuvalykite.

*Audiniai. Šlapią rankšluostį ar drėgnus marškinėlius palikote vonios kambario kampe ir ant jų atsirado pelėsio sporų? Pirmiausia išneškite daiktą į lauką, pamėginkite išvalyti pelėsį šiurkščiu šepetėliu, tada padžiovinkite saulėje kokias tris valandas. Paskui audinį išskalbkite su chloro balikliu ir gerai išskalaukite.

*Čiužiniai arba minkšti baldai. Pirmiausia paviršių gerai išsiurbkite ir iš karto išvalykite siurblį, kad kitą kartą siurbiant pelėsis neplistų ore. Tada čiužinį arba sofą išvalykite izopropilo alkoholio (propanolio) tirpale (1 stiklinė propanolio į 1 stiklinę šilto vandens) sumirkytu audeklu. Dar patrinkite paviršių drėgna kempine ir pastatykite džiūti saulėje. Jeigu po valymo baldai ir toliau atsiduoda pelėsiais arba lieka pelėsių dėmių, deja, baldų teks atsikratyti.

*Dažytos sienos. Padės toks tirpalas: ¾ stiklinės baliklio supilkite į 3,5 l vandens. Apsimaukite gumines pirštines ir valykite sienas minkštu šepečiu. Luktelėkite 15 min., tada nuplaukite vandeniu. Kruopščiai džiovinkite ventiliatoriumi pusvalandį.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau